Áno je to outdoor vesta ale neprefúka,nepremokne.Osobne nosím radšej outdoor veci aj na bicykel(predsa to máš kvalitnejšie ako cyklistické veci) Myslím že netreba hladiet či je niečo určené na bike alebo outdoor-stojí to za to?vydrží to?tak to berem.
04.04.2006 - 21:30:50
00
Zas vesta na bike proti outdoorovej ma odvetrany chrbat a strih urceny speci na bike, aby ti to nevialo. Ucelom vesty nie je nepremokavost, vestu pouzivam proti vetru a nie proti dazdu. Aj tak cez chrbat a ruky premoknem, tak mi nepremokavost moze byt ukradnuta. Vesta ma byt hlavna lahka a spratna, aby si ju mohol lahko schovat a nezaberala vela miesta.
04.04.2006 - 21:37:00
00
A okrem toho nepremokavosť znamená, že voda síce nenatečie (napríklad na chrbát), ale sa ani neodparí (napr. z chrbta). Goretex (alebo Sympatex) je dobrá vec, ale tiež to nie je zázrak. V daždi si natiahneš pláštenku, možno nezmokneš zvonku, ale zato zvnútra určite.
04.04.2006 - 22:50:23
00
jj presne.. ono vam taky igelitovy prsiplast vlastne staci... nepremokavost 100%, neprefukavost 100% ale odvetranie, priedusnost neviem ci aspon 1%

sice moderne materialy maju vlastnost k telu nepustit ale od tela hej, ale plati ze cim menej pustia k telu tym menej aj od tela.. takze treba hladat kompromis.. a ked neprsi zbytocne by som vo vodeodolnom obleceni nejazdil, to vetranie je znizene..
05.04.2006 - 10:38:37
00
dovolím si nesouhlasit s posledními dvěma příspěvky. jednak se nedá srovnávat goratex (porezní membrána, která nepřenese zkondenzovaný pot) se sympatexem (podle mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší materiál) a další věc je, že igelitový pláštěnky se většinou kupujou "větší" takže se v tom nedá jet, protože to vlaje, cáká pod ně atd. narozdíl od oblečení ze speciálního materiálu, které si každý koupí přesně podle svojí velikosti. jiná věc je otázka ceny... :roll:
05.04.2006 - 12:18:48
00
Celkom by ma zaujimalo ake su podla teba este kvalitne membrany a kde sa medzi nimi nachadza podla teba gore-tex. Ako som zistil, jedna sa o rozne konstrukcie a teda treba aj rozne pristupy. Ale tieto temy rozoberaju na inych forach. Dik
05.04.2006 - 19:18:59
00
Celkom by ma zaujimalo ake su podla teba este kvalitne membrany a kde sa medzi nimi nachadza podla teba gore-tex.


Napríklad-membrána dermizax zr
05.04.2006 - 21:35:55
00
tak ted nevim, giro, jestli chceš abych se vyjádřil nebo to budeš lovit někde jinde :?
každopádně každý zná goratex protože se do podvědomí dostala masivní reklamou ale z toho neplyne, že nemůže být jiná lepší. jak píšeš, jedná se o různý konstrukce a tedy i jiný způsob funkce.
06.04.2006 - 11:23:09
00
mna by viac zaujimalo ktory vseved vymyslel slovo goratex ! mne to normalne zerie nervy ked to počujem, raz je to gore tex a basta. inak by som mal kupovat vestu tak jedine windstopper vpredu a na chrbte odvetranú. :P


Naposledy upravil katko dňa 06.04.2006 - 11:51:44, celkovo upravené 1 krát.

06.04.2006 - 11:50:00
00
Jedna vec su membrany typu Dermizax a podobne, druha vec su tkaniny typu GoreTex. Ten kto v tom ma prehlad si vie vybrat to, co je prenho lepsie. Mna by ale zaujimalo, aku hodnotu vodneho stlpca a odparovacej schopnosti maju jednotlive typy GoreTexu - snazil som sa to najst na webe a nepodarilo sa mi to... Mozete niekto uviest link, kde to najdem? Dik.
06.04.2006 - 11:51:30
00
najlepsi na priedyšnosť je ret index a ten skus pozriet na www.tilak.cz
06.04.2006 - 11:52:58
00
podla mna je gore-tex v pohode, nemyslim si ze by mi bolo treba nieco lepsie. Aj tak je to s udavanim technickych parametrov jednotlivych membran dost zmatocne. Akurat som zistil, ze niektore membrany ako sympatex neprepustaju pary potu ako gore-tex, ale kvapocky, co ma dost zaujalo. Rad by som taku membranu vyskusal. Ale davat nepremokave membrany na bikove veci sa mi zda hlupost. Ked prsi, tak vacsinou z domu nejdem a ked ma to niekde chyti, tak mi to je vacsinou uz jedno. V teple by aj tak nestihali odvadzat pot.
06.04.2006 - 14:05:22
00
ono vsetko ma svoje hranice takato debata je na dlhu polemiku, ja mam bundu s membranou sympatex phaseable a ani ta obcas nestiha ked je velký lejak a vlhkost vzduchu tak ta para sa tak ci tak kondenzuje vnútri, lebo ak je voda na povrchu bundy tazko sa jej bude dostavať von ale musim povedat te tak ci onak, gore-tex alebo podobne membrany su momentalne to najlepsie co sa da pouzivat. na mtb to využijes skôr vo vyššich nadmorskych vyskach kde je zmena počasia veľmi náhla a podchladenie môže mať važne nasledky, u nas takych miest je malo a bikovat sa tam da tazko (VT apod.). takze este raz pre mna momentalne windstopper a jeho formy: next to skin, softshell. na bike číslo jedna, :P
06.04.2006 - 14:13:47
00
"lepší" (nechci vyvolat hádku :) ) nemusí znamenat dražší. právě kvůli tomu, že někdy mebrána nemusí stíhat odvést všechno, co vyprodukuješ při nárazovém větším zatížení, se mi jeví vhodnější sympatex, gelnots, blockvent..., zkrátka neporézní membrány. pokud ti totiž zkondenzuje pot na spodní straně goráče, tak tím skončil, protože nedokáže odvést kapky, použe jednotlivé molekuly, na rozdíl od neporézních membrán.
netvrdím, že mám 100%-ní pravdu ve všem ale tohle je můj úhel pohledu :wink:
06.04.2006 - 14:23:52
00
keyboard_arrow_up