Mam cca 10 rocnu Meridu s duralovym ramom, komponenty vacsinou LX.
Mate niekdo skusenosti, pripadne akekolvek info, aka je typicka zivotnost duraloveho ramu ??? Zaujima ma to preto, lebo, stojim pred rozhodnutim, ci investovat do obmeny LX komponentov na 10 rocnom MTB, nakolko mi tam odislo ovladanie prehadzovacky a vymena len tohto LX komponentu je uz nemozna (uz je to nekompatibilne). Cize bud vymenim viacero komponentov za nove LX (ovladace, naboj, kazeta, prehadzovacka, stred, brzdy,) - co je dost penazi, ale budem mat fakticky novy bike alebo nahradim iba pokazene ovladanie prehadzovacky za horsiu sadu ALIVIO. Necitim potrebu kupy noveho biku, nakolko s tymto som stale spokojny. Poradne prosim ....
06.04.2006 - 12:26:03
00
myslim ze si si odpovedal sam kup dvojpaku alivio a mas vystarane starsie shimanacke komponenty maju neuveritelnu zivotnost takze radsej kasli na nove LX. :P
06.04.2006 - 12:29:14
00
no ak ti neni moc makky...

tak by to malo byt v pohode

duralovy ram nie je mlieko...ciste technicky vzate...mal by mat tie iste vlastnosti ako ked bol novy...

druha vec je, ze moralne je uz zastaraly urcite...
06.04.2006 - 13:16:10
00
duralovy ram nie je mlieko...ciste technicky vzate...mal by mat tie iste vlastnosti ako ked bol novy...


Si si istý? Práveže u duralových rámov sa najviac hovorí o únave a mäknutí. Na rozdiel od ocelových.
06.04.2006 - 15:51:40
00
no ak ti neni moc makky...

tak by to malo byt v pohode

duralovy ram nie je mlieko...ciste technicky vzate...mal by mat tie iste vlastnosti ako ked bol novy...

druha vec je, ze moralne je uz zastaraly urcite...
Prepáč Geroy ale teraz nemáš pravdu,duralový rám časom mäkne pretože dural nemá takú pružnosť ako oceľ (najviac v oblasti stredového zloženia) ale zase ti musím dať za pravdu že to nie je také kritické ako sa na prvý pohľad zdá-kamarát má tiež asi 10 ročnú Meridu Slick Rock, dáva jej riadne zabrať a vôbec nič tomu rámu nie je.Ale investovať do 10r.biku je hlúposť-postupne bude treba vymeniť všetko,lepšie je potom kúpiť nový bike na splátky
06.04.2006 - 17:23:55
00
podla mna to s tym duralom nie je jednoznacne....

stavaju sa maksimi podla mna iba z cisto subjektivneho hladiska....

viac muudrostii na

http://www.sheldonbrown.com/frame-materials.html
06.04.2006 - 17:57:26
00
Sorry ale kým si to preložím je po sezóne a to čo som napísal mám len z časopisov typu Velo a spol.takže Ti zásadne neodporujem lebo to aj tak nemôžem nijako dokázať.Len vychádzam logicky z toho že Al. má úplne inú únavovú krivku ako Fe.A druhá možnosť je že máš pravdu Ty.
06.04.2006 - 23:03:09
00
keyboard_arrow_up