milsu napísal:
Mňa by skôr zaujímalo, prečo sa nik z "múdrych" novinárov nejde opýtať na SZC. Určite by tam dostali presné odpovede na všetky otázky.
Ja som bol na konferencii, kde sme schválili založenie sročky na výstavbu a prevádzkovanie cyklistického centra.
V centre by malo byť pamätané na všetky cyklistické disciplíny (okrem zjazdu).
Kde sa bude stavať (ak budú prisľúbené peniaze od vlády) rozhodnú aj ponúknuté podmienky. Tých možností, ktoré prichádzali do úvahy bolo viac.
Stavať sa nebude z peňazí ktoré dostáva zväz na cyklistov.
Stavali sa futbalové štadióny, hokejové štadióny. Teraz by mohlo prísť aj na cyklistiku.


Snad sa nebude stavat za tie peniaze, co zvaz dostal za stary stadion ? Ktore potom zvaz za zaujimavych podmienok pozical jednemu z "clenov" ? Postavi sa dalsi hotel ?
25.03.2019 - 23:47:22
00
Peniaze za starý štadión zväz nikdy nevidel, ak mám dobré informácie.

Vzhľadom ku kauze s kontrolórom, je dnes SZC finančne asi najtransparentnejšie fungujúci športový zväz na Slovensku.
Prebehlo na zväze mnoho kontrôl vzhľadom k podaniam. (daňové, nku ...)
Všetky dopadli vzhľadom ku zväzu dobre.
26.03.2019 - 07:57:15
00
milsu napísal:
Mňa by skôr zaujímalo, prečo sa nik z "múdrych" novinárov nejde opýtať na SZC. Určite by tam dostali presné odpovede na všetky otázky.
Ja som bol na konferencii, kde sme schválili založenie sročky na výstavbu a prevádzkovanie cyklistického centra.
V centre by malo byť pamätané na všetky cyklistické disciplíny (okrem zjazdu).
Kde sa bude stavať (ak budú prisľúbené peniaze od vlády) rozhodnú aj ponúknuté podmienky. Tých možností, ktoré prichádzali do úvahy bolo viac.
Stavať sa nebude z peňazí ktoré dostáva zväz na cyklistov.
Stavali sa futbalové štadióny, hokejové štadióny. Teraz by mohlo prísť aj na cyklistiku.


Pokial pride velky ucelovo viazany balik penazi navyse, je pochopitelne, ze sa ich SZC bude snazit vyuzit. Dufam ze najlepsie ako sa da. Ale to, ze v SZC sa nieco schvalovalo, este neznamena, ze nie ste len komparzisti v hre, kde reziser ma ine primarne zaujmy.
Otazku mam len jednu. A kedze si clen SZC budem rad ak odpovies.
Ak by si mal 30mil Eur, ktore by si musel pouzit v prospech SK cyklistiky, ako by si ich pouzil? Staval by si Narodne cyklisticke centrum?
26.03.2019 - 20:56:02
02
a ešte doplň že v lokalite čo nemá žiadnu cyklistickú tradíciu.. keby tie investície plánovali aspoň v menšom po celom slovensku... niekde "mimo civilizáciu" (voderady) nedokázalo fungovať ani obchodné centrum, tak ťažko bude športové...
26.03.2019 - 21:07:55
00
Palo TT napísal:
Pokial pride velky ucelovo viazany balik penazi navyse, je pochopitelne, ze sa ich SZC bude snazit vyuzit. Dufam ze najlepsie ako sa da. Ale to, ze v SZC sa nieco schvalovalo, este neznamena, ze nie ste len komparzisti v hre, kde reziser ma ine primarne zaujmy.
Otazku mam len jednu. A kedze si clen SZC budem rad ak odpovies.
Ak by si mal 30mil Eur, ktore by si musel pouzit v prospech SK cyklistiky, ako by si ich pouzil? Staval by si Narodne cyklisticke centrum?

Otázka nestojí tak, že ak by si mal 30mil Eur tak ...
Otázka stojí tak, že buď sa podarí vybaviť peniaze na cyklistické centrum, alebo tieto peniaze nebudú.
27.03.2019 - 06:56:10
00
Presne v tom je problem.Ocakat, ze ked sa "stat" rozhodne podporit cyklistiku, tak najskor zacne diskusiu s kompetentnymi (napr. SZC, ...) ako ich najlepsie vyuzit je asi prilis naivne.
Ta stavba je koho napad? SZC?
27.03.2019 - 07:27:10
02
Tak ako idea stavby futbalových štadiónov vznikla na futbalovom zväze, tak idea Cyklistického centra prišla zo SZC.
https://www.cycling-info.sk/rozhovory/6136-velky-rozhovor-s-vedenim-szc-o-fungovani-problemoch-i-viziach-v-nasej-cyklistike
27.03.2019 - 07:48:11
00
skor by ma zaujimala, ako ta idea a konkretna realizacia prisla do SZC a hlavne od koho, kym si ju "osvojili". Inak to tenisove centrum v KE zrejme nebude, lebo je to tiez nezmysel s nedoriesenym financovanim - skratka megalomanske hluposti, na ktorych sa vzdy nabali zopar spinavcov a my ostatni sa im na to poskladame z dani. Samozrejme bez hufov "uzitocnych idiotov" by to nikdy nevyslo....
27.03.2019 - 08:34:24
00
MageZ nerozumiem tvojmu príspevku.
Keď zastrešujem Župný pohár, tak idea a realizácia prišla od nás, organizátorov. Potom ideme zháňať sponzorov a ako to prefinancovať,
Ďakujem za zaradenie do húfu "užitočných idiotov"
27.03.2019 - 09:02:37
00
Napisal si: "Otázka stojí tak, že buď sa podarí vybaviť peniaze na cyklistické centrum, alebo tieto peniaze nebudú." Ak veris ze toto je ten spravny sposob a spravne miesto na utratenie takeho kvanta penazi z nasich dani, je to tvoj boj. Kazdopadne ja dufam, ze tieto peniaze nebudu.
27.03.2019 - 09:58:44
05
MageZ napísal:
Napisal si: "Otázka stojí tak, že buď sa podarí vybaviť peniaze na cyklistické centrum, alebo tieto peniaze nebudú." Ak veris ze toto je ten spravny sposob a spravne miesto na utratenie takeho kvanta penazi z nasich dani, je to tvoj boj. Kazdopadne ja dufam, ze tieto peniaze nebudu.

Dufal si márne..peniaze vlada priklepla..pračka sa može spustiť..
27.03.2019 - 19:06:38
00
Ja by som to postavil pri xbionic a ušetrím na ďalšej infraštruktúre. Hneď by mali bazén, atletický štadión a na oplátku by poskytli svoj štadión pre iných.
27.03.2019 - 19:28:38
00
https://sport.pravda.sk/cyklistika/clanok/506966-sagan-a-spol-sa-dockali-vlada-dala-29-mil-na-narodne-cyklisticke-centrum/
27.03.2019 - 19:38:40
00
https://www.cycling-info.sk/spravodajstvo/cyklistika-slovensko/7590-vlada-schvalila-dotaciu-pre-projekt-narodneho-cyklistickeho-centra-prinasame-detaily?fbclid=IwAR2ojvrj9J_z2m9YlMrBhZMEloqAmKQWs44_9j-mgaZzIoqeb0qG5jgmOEQ
28.03.2019 - 15:34:23
00
Zjazd tam mohli dat tiez, vybudovat pekne vysoke schodisko, sem tam hradba a hned by mali City HD.
28.03.2019 - 15:42:15
00
keyboard_arrow_up