Ani mne to nepríde vhod, ale čo iné? Poradil mi to kamoš, že kedysi sa to bežne robilo na starých cesťákoch. Bol som s tým u predajcu, ten to pozrel na inom kuse rovnakého modelu a bolo to rovnako voľné na úplne novom biku. Sedlovka je 30.9mm, takže väčšiu tam už nezoženiem (či sa mýlim?) Ono síce keď sa to namazalo tak to už nepukalo, nepraskalo, ale stále bol problém so zosúvaním sedlovky, nech som objímku pritiahol hocijak, Teraz to vôbec nemusím nejak silno dotiahnuť a drží to tak ako to nastavím.
19.09.2013 - 08:41:00
00
Ani mne to nepríde vhod, ale čo iné? Poradil mi to kamoš, že kedysi sa to bežne robilo na starých cesťákoch. Bol som s tým u predajcu, ten to pozrel na inom kuse rovnakého modelu a bolo to rovnako voľné na úplne novom biku. Sedlovka je 30.9mm, takže väčšiu tam už nezoženiem (či sa mýlim?) Ono síce keď sa to namazalo tak to už nepukalo, nepraskalo, ale stále bol problém so zosúvaním sedlovky, nech som objímku pritiahol hocijak, Teraz to vôbec nemusím nejak silno dotiahnuť a drží to tak ako to nastavím.


trek nema 30,9!!! 31,6mm.
19.09.2013 - 12:32:17
00
trek nema 30,9!!! 31,6mm.


Áno, pravdu máš, sekol som sa.
19.09.2013 - 12:39:09
01
uhm, meral si inak origo bontrager sedlovku sublerou? je mozne, ze vo vyrobe mali istu toleranciu a je trochu tensia. inac trochu OT, ale ajtak by sa ti sikla teleskopka :-)
19.09.2013 - 12:43:57
00
Veru nespomínam si či som meral, vyskúšam. A hej, teleskop by sa hodil veľmi, len peniaze treba občas aj inde ako do bajku vrážať, takže časom určite :)
19.09.2013 - 13:17:01
00
Zdravim vsetkych pred nedavnom som si kupil bike Focus Jam 6,8 NINE ....mam taky problem.. pri jazde mi puka, praska zadna stavba niekde okolo tlmica...skusal som to aj doma na mieste ked som si iba sadol na bike a zatlacil na tlmic a bolo pocut praskanie ...ako z pohladu funkcnosti to nema ziadny vplyv ...bike ide bombovo len by som chcel odstranit to pukanie ...neviete mi poradit ako by som sa ho mohol zbavit ...resp. neviem ci problem neni v tych capoch alebo loziskach nvm skusal som aj tlmic vyfuknut na minimum a hybat so zadnou stavbou..vtedy bolo vsetko ok nic nevrzgalo ...sedlovkou to neni urcite lebo som skusal tlmic zatlacit aj bez nej (vybral som ju z ramu), pedale a kluky dotiahnute na moment takisto momentovym klucom dotiahnute čapi zadnej stavby na predpisany moment..SAG v tlmici aj vidlici nastaveny na moju vahu ..jedine co ma napada co by tam mohlo vrzgat, praskat su len tie čapy..Este zmienim ze na bike je najazdenych cca 120-150 km. Dakujem za akukolvek radu vopred ...
05.04.2019 - 08:00:05
00
tazko povedat ak sa ti zda ze su to capy tak zober silikonovy sprej a prestriekaj capy tym nic nepokazis uvolni ich striekni zatiahni a skusaj
09.04.2019 - 23:04:23
00
Niet nad dobru radu.Silikonovy sprej by som tam vobec nedaval.To je ako magnet na prach.
10.04.2019 - 06:54:11
01
Marek65: ja mam dobru skusenost normalne omotat trubku trochou priesvitnej lepiacej pasky, izolepy.... zopar otacok. tam dole to zhrubne a po pukani ani stopy. aspon v mojom pripade pomohlo a sluzilo to tisice km a roky
10.04.2019 - 09:43:50
00
Kukam ze moja stara tema ozila. Ja pouzivam tu plechovku, doteraz mam ten bike, doteraz pouzivam plechovku. Raz za rok vymenim za novu a nemam s tym ziaden problem. Nijak inak som to odvtedy neriesil.

Co sa tyka vseobecne pukania, prvy rok ked bol bike novy, tak som stale mal nejaky problem s pukanim zadnej stavby, ono si to casom nejak sadlo, naviac som nanovo dal zavitove lepidlo na vsetky capy a vsetko podotahoval (s rozumom a bez momentaku) a uz som s tym nemaval nejaky problem. Teraz mam problem s uz volnejsimi puzdrami na tlmici tak to bude chcet vymenu, ale posledny rok som fulla skoro vobec nevyuzival tak som neriesil ani servis. Presedlal som na HT z viacerych dovodov a na fulla neostava velmi cas a priestor.
10.04.2019 - 09:47:49
00
Takze moj problem vyrieseny ..Problem bol v capoch...konkretne v jednom na tlmici kt. bol moc silno dotiahnuty,,,az tak ze tlmic sa skoro nemohol hybat (volnou rukou nie v rame) preto to praskalo...dotiahol som capy tak s rozumom bez momentaku ...neviem kde zobrali tie momenty ale ked som to dotahoval podla nich tak to vrzgalo ...takze tak.
10.04.2019 - 12:10:14
01
keyboard_arrow_up