Caute, na Neurone mr 2017 mam zo serie brzdy BL-M395/6 ktore mi dve sezony celkom vystacili v zmysle ze menil som spotrebak a nic ine neriesil. Za posledne mesiace sa mi ale stalo ze som ich niekolko krat uvaril -> dostal do stavu ze packu tlacim stale viac a brzdi to stale menej -> po vychladnuti zasa ok. Otazka je toto mozu sposobovat metalicke platnicky ktore mam prvy krat [ jasne, vymenim a uvidim ] alebo co ine sa mohlo stat. V zadnej som menil olej pri odvzduseneni, v prednej nie. Ma zmysel uvazovat nad vymenou prasiatok, alebo radsej celu novu sadu ? Packy mi vyhovuju, nepotrebujem nejake funkcionality vyssich rad ...
17.04.2019 - 10:31:24
00
Sú tie kotúče kompatibilné s metal platničkami? Ak si brzdy uvaril, odporúčam kompletne vymeniť minerálny olej za nový.
17.04.2019 - 10:35:28
00
Ja by som na tvojom mieste bral celu novu sadu - Deore alebo vyssiu radu. 395ky su uplny zaklad, ja ich mam na HTcku, ktore jazdim len rekreacne (alebo priatelka)a je to fakt slabota. Nie som si isty, ale mas kotuce vhodne na metalicke platnicky?
Deore su super brzdy, vies ich zohnat za dobru cenu. Brzdny ucinok v podstate takmer rovnaky ako vyssie sady.
17.04.2019 - 10:40:05
01
ivast napísal:
Caute, na Neurone mr 2017 mam zo serie brzdy BL-M395/6 ktore mi dve sezony celkom vystacili v zmysle ze menil som spotrebak a nic ine neriesil. Za posledne mesiace sa mi ale stalo ze som ich niekolko krat uvaril -> dostal do stavu ze packu tlacim stale viac a brzdi to stale menej -> po vychladnuti zasa ok. Otazka je toto mozu sposobovat metalicke platnicky ktore mam prvy krat [ jasne, vymenim a uvidim ] alebo co ine sa mohlo stat. V zadnej som menil olej pri odvzduseneni, v prednej nie. Ma zmysel uvazovat nad vymenou prasiatok, alebo radsej celu novu sadu ? Packy mi vyhovuju, nepotrebujem nejake funkcionality vyssich rad ...


Ano presne tak, tie brzdy su cele zle, ale davali to tam lebo su lacne. Ja som ich menil este uprostred sezony, tiez som ich uvaril. Musel som menit aj kotuce za IceTech. Myslim ze toto by malo stacit: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/diely-a-adaptery/shimano-strmen-brzd-mt520-4-piest-hydraulicky-post-mount-platnicky-d01s.html
Prever si ale typ hadice, ci ti to bude pasovat na packy. Alebo mozno radsej kup komplet a mas to bez problemov. Tie brzdy maju keramicke piesty, takze budu urcite OK. A tie kotuce co boli origo na NEURONE urcite vymen tiez.
17.04.2019 - 10:41:57
00
Kotuce mam celoocelove, nie sendvicove, takze s metalikami nemozu mat problem. Takisto v zasade nepotrebujem navysovat brzdny ucinok, zablokovat koleso viem jednym prstom. Ako som uz pisal, v zadnej som cely olej vymenil, v prednej nie kedze na to nebol ziaden dovod. Origo kotuce mam este stale na original kolesach, aj ked uz su na konci zivotnosti nemal som s nimi problem.
17.04.2019 - 10:46:40
00
@ibix tie strmene co odporucas su z e-bikove SHIMANO STEPS E7000 Series, skusim zistit co to znamena ...
17.04.2019 - 10:51:30
00
ivast ze je kotuc "celoocelovy" neznamena ze je vhodny k metlickym platnickam. ak nevies anpisat typ kotuca co mas nahodeny, tak ho dobre prezri ci na nom nieje napisane "Reisn only" .ak tam napis je, tak metalicke platnicky nemozno s tym kotucom pouzivat.
17.04.2019 - 10:52:02
03
Ono s lepšími brzdami sa zlepší aj brzdný účinok ale aj iné vlastnosti ako napr. že sa ti brzda tak skoro neprehreje.
17.04.2019 - 10:55:47
00
ivast napísal:
@ibix tie strmene co odporucas su z e-bikove SHIMANO STEPS E7000 Series, skusim zistit co to znamena ...


Niekde tu na fóre som postol aj recenziu k nim, len píšem z mobilu tak sa mi to ťažko hľadá. Tu je komplet sada https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/shimano-brzda-hydr-mt501-blmt501-brm520-predna-cierna-post-mount-1000mm-hadplatn-d01s.html
Co sa týka ceny tak na keramický stvorpiest je super. Ale ozaj záleží od toho co jazdíš, či aj dlhé zjazdy a hlavne koľko máš kg, lebo u brzdiť 60kg a 90kg je riadny rozdiel.


    Naposledy upravil ibix dňa 17.04.2019 - 13:44:20, celkovo upravené 1 krát.

    17.04.2019 - 11:09:47
    00
    @bade ja myslim ze toto je podobne ako s teniskami ktore sa predavaju ako modna obuv tazke nie su vhodne na vonkajsie pouzitie, tzn. ochrana vyrobcu. btw tie moje nie su resin-only.
    17.04.2019 - 11:12:27
    01
    ivast Tie Shimano brzdy su uplny zaklad, 395 je tusim najnizsia rada a silno pochybujem, ze Canyon osadil kotuce z vyssej rady. Shimano kotuce, ktore su vhodne na metalicke platnicky su tusim az od Deore rady. Podla vsetkeho tie metaliky deru kotuc a ten sa nadmerne zahrieva. Takze skontroluj aky je to typ (je to napisane na kotuci) a okrem toho by som skontroloval aj hrubku kotucov, je mozne, ze su uz zodrate. Potom vymenit kotuce za take, ktore su urcene aj na metalicke platnicky alebo vymenit platnicky za organicke. A ked si este neodvzdusnoval prednu brdu, tak by som to spravil (a dal novy olej).
    17.04.2019 - 11:16:44
    01
    M395 nie je základ. Scott ich montoval napríklad na svoje modely Scale za 1000Eur. Najnižšie brzdy Shimano boli M315. Tie M395 ani M315 sa už nevyrábajú.
    17.04.2019 - 11:34:59
    03
    teraz by to mali byt M200
    17.04.2019 - 12:47:09
    00
    Mas pravdu, na 315 som zabudol. No spolu s 395kami to boli najlacnejsie rady pri hydraulickych brzdach (Altus a Alivio). A obe velmi popularne ako OEM komponent na bikoch. Zial cena biku tomu nie vzdy zodpoveda. Aj moj Trek mal najzakladnejsie kotuce ake Shimano robilo a to mal povodny cenu cez 3 tis. Nastastie, direct sale znacky trochu stlacili ceny (resp vybava je dnes lepsia).
    17.04.2019 - 13:28:19
    01
    Najlacnejšie sú teraz MT200. Potom idú MT201, ktoré však majú navyše iba Alu brzdovú páku. Namiesto M395 sú MT400. Najalacnejšie 4 piestikové brzdy prichádzajú pod označením MT420.
    https://bike.shimano.com/en-US/information/news/shimano-announces-new-2020-entry-and-mid-level-road-and-mountain.html
    17.04.2019 - 17:40:09
    03
    keyboard_arrow_up