ma271bi ako to myslis ze s e-ckom viacej neprejdes? teoreticky by si prave mal lebo sa do kopca tak neutahas. prave sa rozhodujem pre bike a chcel som e-cko lebo ked na normalnom das nejaky kopec raz na e-cku mozno aj zo 3 razy kvazi s tou istou namahou viac zabavy. Teda taka je moja predstava.
17.04.2019 - 07:13:17
00
Pokial človek vládze a má kondičku prejde presne to isté,len mu to dlhšie trvá.Klasik je lahší.Ak máš dobré prevody ,ktoré ti vyhovujú,nieje problém prejst čokolvek.Rozdiel je v tom,že na ečku sa tak neunavýš a všetko ide lahšie a rýchlejšie.Ja som sa rozhodol pre ečko zo zdr.dôvodov.Ak by som ich nemal jazdil by som dalel kopce na klasike.
17.04.2019 - 07:48:55
02
K tomu môžem tiež pridať pár postrehov-po rokoch na bicykloch bez elektrickej pomoci som sa rozhodol pre e-bike Merida e-one Sixty 900,dôvod pre výber-super geometria,velmi dobrá výbava a pruženie ( 160/160 mm ) .Po pár jazdách som maximálne spokojný,je to zábava nielen dolekopcom,ale aj hore,užívam si jazdu ako nikdy predtým-a ak si niekto myslí,že je to menej náročné,tak garantujem ,že tričko je prepotené viac ako keď jazdím na karbónovom fulle 12,7 kg .Ak sa chce,dá sa na ňom uťahať ako vôl.Dlho som sa e-biku bránil,ešte stále vládzem-ale keď som videl tú Meridu v zlave,pozrel som geometriu a výbavu,testy boli tiež velmi kladné,šiel som ju objednať-a nelutujem ani cent.
17.04.2019 - 08:03:54
03
ma271bi presne ako si napisal, ked vladze a ma kondicku. Lenze nevladzem a skusal som e-bike a mam rovnaky nazor ako napisal tu kolega Dano5. Jazda na e-biku bola s usmevom aj do kopca a nielen z kopca. Najviac to bolo vidiet ked som v pohode siel okolo cyklistov ktory zosadali alebo sa velmi trapili na klasike. Vtedy to bol usmev od ucha k uchu. A nie posmesny ale stastny, ze ten e-bike je super vec a som rad, ze na nom sedim. A ano zdravotne by som si mohol dovolit natrenovat na klasiku, ale casovo to nevychadza. A ako pise Dano5 aj na e-biku som po 2och dnoch ledva vedel chodit od svalovky.

Story:
Niekedy pridem do prace bicyklom. Smerom do prace je to easy a usmev, o 100 vyskovych smerom dolu 13km. Smerom domov je to 100 vyskovych hore a niekedy po tazkom dni sa mi veru nechce tak ma to potom dalsi den taha volit zase auto. S e-bikom mam predstavu, ze do roboty krasny zjazd a po rovinkach bars aj s vypnutym motorom. Po narocnom dni smerom domov s turbom.
17.04.2019 - 08:33:28
00
Samozrejme.100 ludí 100 názorov.A to je dobré.Nikdy som nenapísal,že e-bike je hlúpost.Skôr naopak.Ečko velmi pomôže potiahnút pokial človek chce.No môže sa aj na nom zničit ak chce.Motor shimano je v celku dobrý,lahký a svižný.Vadia mi skôr na nom nastavenia,ktoré bežný človek nevie zmenit.Aj preto som trochu nasrdený na shimano,ale možno to časom prejde.Treba len jazdit hýbat sa a mat radost z pohybu a celkových zážitkov z jázd.
17.04.2019 - 08:58:01
00
Ale tento parameter (obvod kolesa) nenastavíš (ako zákazník) napríklad ani pri Boschi, alebo Yamahe... Je to práve kvôli tomu, aby si zákazníci touto úpravou nerobili z ebajkov rakety... :-)
17.04.2019 - 09:05:33
00
Všetko som si zistil.Teraz už viem že nie.Mohli nechat max.nastavenie obvodu a nižší si zadat lubovólny.Ale to by som chcel asi moc.Už je to raz tak a nič s tým zatial neurobím.
17.04.2019 - 09:22:29
01
Parádní diskuze.Souhlasím s názory.A narozdíl od bikefora v ČR tady je to normální. Věřte nevěřte ale u nás kdo má E-bike je vyštípaný s komunity a je pouze urážen . Proto jsem přišel sem..Mám po několika operacích a po tom co jsem spadl na kole a měl 14 šroubů v ruce a rok ležel dolámaný bylo skoro nemožné se vrátit..pak operace druhé ruky a nakonec i nohy..K tomu spoustu kil navíc a místo bikování jen trápení... Dnes se zase těším ven..Bohužel jdu na další operaci s loktem tak zase problém... Hold stárnutí je na prd..Užívejte dokud to jde ...Snad do měsíce nebo dvou se vrátím do sedla...


Naposledy upravil radohanno dňa 17.04.2019 - 15:59:53, celkovo upravené 1 krát.

17.04.2019 - 09:59:59
05
zatiaľ som toho dáko veľa nepojazdil, ale okolo nás je dosť kopcov, ktoré mám zbehané na klasike a môžem teda porovnávať. je to 100 a 1 pre ebajk, úseky kde som klasiku tlačil, lebo som buď nevládal, alebo boli také strmé že ich nebola šanca vyjsť sú zrazu zjazdné, ako píše kolega vyššie aj jazda hore kopcom je (ne)prekvapujúco zábava, dovolím si na tom ďaleko viac aj smerom dole, proste je to iné ako klasický mtb. pre mňa osobne úplne iný šport, adrenalínovejší, zaujímavejší, pestrejší, rozširujúci zážitky a obzory rekreačného športovca. ďaľšie benefity ebajkov v podobe možností pre starších ľudí, či ľudí so zdravotnými problémami sú každému úplne jasné.

aby som sa vrátil k téme, Shimano je jeden z mála motorov, kde si človek vie bez servisného zásahu nastaviť aspoň niečo podľa seba, aj preto moja voľba padla na tento motor a preto si ma271bi myslím, že keď manželke nastavíš najvyššiu podporu na režimoch trail a boost, ani nepostrehne, že ten bajk má široké gumy. keď to s prehľadom potiahne mňa, čo mám skoro 100 kilo, musí to potiahnuť každého. podľa môjho skromného názoru vôbec nie je potrebné meniť plášte za užšie, riešiť obvody a 2 - 3 km +/- odchýlku na computri, jednoducho ju na to posaď tak ako to je a určite bude spokojná :)
17.04.2019 - 11:01:35
04
radohanno Prajem skorý a hlavne úspešný návrat na dve kolesá.Vek zastavit žial nevieme a aj preto siahame po ečku.Jazdia mladší,starší a aj deti.Je dobre,ak si môže človek vybrat.Vybrali sme si e-bike a ten nám dopomôže lahšie a rýchlejšie sa presunút zo štartu do ciela a kochat sa krásami prírody.Pekný den a skoré uzdravenie.
17.04.2019 - 11:21:19
01
sorcerer S druhým tvojím príspevkom súhlasím.Avšak manželka moc po lese nejazdí a po asfalte to fakt hučí odporom a vzorkou pneu.Preto som chcel pneu aj menit a zároven nastavit obvod kolesa.Už viem,že sa to nedá,tak už to riešit nebudem a musím sa s tým zmierit.Cyklosezóna ukáže či to bola správna volba.
17.04.2019 - 11:39:35
02
v tom prípade obuť plášte s nižšou vzorkou a rýchlejšou zmesou, ako už bolo spomínané a problém je z väčšej časti vyriešený. aj v týchto nami používaných rozmeroch je ponuka plášťov pomerne široká, dá sa vybrať
17.04.2019 - 11:50:08
01
po asfalte určite treba prezuť na tie Rocker Ron 2,8-valivý odpor bude výrazne nižší,aj baterka dlhšie vydrží,tie drapáky na ten asfalt je škoda drať
17.04.2019 - 11:58:21
03
Mne je to jasné.A čo toto? https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/schwalbe-g-one-allround-27-5x2-80-70-584-67tpi-750g-ss-tle-kevlar.html

    17.04.2019 - 14:50:10
    01
    tak tento bude ešte rýchlejší,ale z tým RoRo sa dá ísť aj do terénu,keby náhodou bolo treba
    17.04.2019 - 15:13:56
    01
    keyboard_arrow_up