Mám v požičovni ebiky s kombináciou Sram NX a Sram PC1110... Požičovňa rovná sa väčšinou začiatočníci a hobíci, rovná sa blbé radenie, radenie v zábere atď... A aj pri takom zaobchádzaní vydržia reťaze PC1110 výrazne cez 1500 km... Sú lacné, pevné, môžem len odporučiť... A ak treba dlhšiu, tak klasiku KMC 11.93...
22.04.2019 - 11:57:47
00
Výkon pri zošliapnutí neviem či ide nastavit.Ale zistím to bud.týžden.Teda pokial to nezistíš ty skôr.Trochu z iného sudku.Bike má najazdené 400Km a už je vidiet na retazi opotrebovanost skoro do polovice mierky.Je mi jasné,že tam je väčšia sila,ale aj tak sa mi to zdá dost! Už som pozeral novú,no neviem sa rozhodnút.Vždy som bol zástancom sramu,shimano nemám rád.Je to blato.Ale sram robí tie retaze krátke.114.článkov.Tak neviem čo tam dat,aby to niečo vydržalo.Retaze boli u mna vždy najslabší článok môjho biku.2-3 ročne,t.j cca 4000km.


120 článkov
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/retaze/10-11-12-prevodov/sram-pc-1130-powerlock-retaz-11sp-120-clankov.html
22.04.2019 - 12:13:22
00
PMám tam 3 možnosti.Jedna je daná shimanem..A ty druhé nějak ovlivním sám.Stáhnul jsem si včera E-tube do PC.I když nemám diagnostiku jen jsem chtěl vědět ty možnosti..Anglicky neumím..Leda slovensky a rusky :-) .Tak to přeložil google ale je to kostrbaté..Osobně by mě stačilo kdyby boost měl o trochu menší výkon..Eco asi OK.Trail celkem jde ale Boos je silný..Lezlo by to i po zdi..Nejezdím takové šílenosti a když ho pak někdy použiju seže me to baterku aj s gaťama..Takže lze to nějak naladit.A ještě tuším že je tam možnost že to dává výkon podle toho jak šlapeš a nebo je to dané ???
Mám kolo sice už 10 měsíců ale dosud jsem do nastavení nezasahoval..jen jezdil..Díky za informace


štandardne má Shimano tri prednastavené charakteristiky motora, každá má inak nastavený konkrétny mód s výnimkou Eco, to je všade rovnaké:
Dynamic: Eco, Trail (low), Boost (high)
Explorer: Eco, Trail (medium), Boost (medium)
Custom: Eco, Trail (low/medium/high), Boost (low/medium/high)

Pre Custom charakteristiku si cez app v mobile v módoch Trail a Boost sám navolíš úroveň, aká sa ti žiada

tu je to podrobnejšie spracované:
https://www.ebajk.sk/pohon-shimano-e8000-sa-da-konfigurovat-prostrednictvom-smartfonu/
22.04.2019 - 12:15:01
01
Díky za info..Tak jsem to pochopil asi dobře..Ale chci mít jistotu
22.04.2019 - 13:42:50
01
Tak zkoušejte, dost mne zajímá jak se komu bude líbil nastavení.
Doteď jsem jezdil origo a Trail slabý a Boost silný, teď chvilku zkusím médium médium a pak mne zajímá High a Médium
22.04.2019 - 14:22:54
02
Tak 40km za sebou ..Naladil jsem Trail na silný a boost na střední..Trochu to znát je..Ale je potřeba to dýl zkoušet.Cílovou rovinku k domu kde je sklon 12 promile jsem řadil o převodník víc..Ale není to relevantní..Jde o to jak jsem unavený...Někdy to vyjedu na 6 někdy 5 i 4...Ale celkem jsem na těch 40km kdy bylo 50% lesem spálil 2 dílky baterie..což bude do 50%.Ještě jse si stáhnul aplikaci Cyclers..Zapisuje trasy..Používáte někdo ?? Jsou i jiné ale nejsem v tom nějak zběhlý. I chytrý mobil jsem pořídil kvůli E-Tube...
22.04.2019 - 18:33:53
00
Trasy zapisuji na mapy.cz do funkce stopař
22.04.2019 - 18:56:12
00
Takze bys řekl, ze na prvni pocit skoro ani nejde poznat rozdil mezi Trail Low a High?
22.04.2019 - 18:57:25
00
Musím to dýl zkoušet..Nejlepší bude najít nějaký známý úsek a projíždět ho na všechny módy nastavení..Trail se mi zdál silnější do kopce a boost slabší.Počítám že ten rozdíl nebude až tak moc veliký Bude to v řádu + - 10-20%. Ale jak říkám nijak moc jsem to neřešíl..valil jsem lesem a užil si den.. jen u nás moc foukalo...
22.04.2019 - 19:38:48
00
Takze bys řekl, ze na prvni pocit skoro ani nejde poznat rozdil mezi Trail Low a High?


poznať, Trail low je len minimálne silnejší ako Eco, pri Trail high ti už bajk začína utekať spod rite, obrazne povedané :D
22.04.2019 - 21:24:05
01
Treba nehat trail a boost na mid. To je trvale pouzitelne nastavenie. Zbytok len pre odskusanie a hendikepovanych.
22.04.2019 - 23:53:53
02
obor napísal:
Treba nehat trail a boost na mid. To je trvale pouzitelne nastavenie. Zbytok len pre odskusanie a hendikepovanych.

Se uvidí..Sám už cítím že nepotřebuju tolik pomoci..Snad časem dám na minimum vše..Pro mě je hlavní když už jsem KO tak mě to dotáhne domů..Taky ty kopce mi činí potíže..Vyzkouším postupně všechny nastavení.. Základní tovární není špatné ..
23.04.2019 - 00:11:49
00
sorcerer napísal:

Mám 10 kolo.Táto retaz je na 11 kolo.To asi fungovat nebude.
23.04.2019 - 09:13:03
00
Mám 10 kolo.Táto retaz je na 11 kolo.To asi fungovat nebude.


asi nie, nejako som prehliadol. klasické 10s reťaze tu v shope max. 116 článkov čo som narýchlo pozrel
23.04.2019 - 11:37:14
00
keď už sa tu píše o reťaziach,tak som mal včera kurióznu závadu-po výjazde,keď som už fičal dolekopcom domov-bez pedálovania,mi predné koleso nabralo papek,hodilo ho pod bike,niečo zabuchotalo,po chvíli počujem ako sa niečo šúcha-zastavím,reťaz rozpojená,visela na prevodníku,zvyšok sa ťahal v prachu vedla ... tak som ju zobral domov,tam som zistil,že chýba jedna časť rýchlospojky-nechápem,ako sa mohla rozpojiť,druhá časť zostala na reťazi ...
mal som obavy,či sa nestalo niečo z prehadzovačom-nahodil som na tú reťaz rýchlospojku Sram powerlock,vyskúšal a radenie funguje ako predtým bezchybne ...
mám teda otázku,ak máte niekto tú reťaz KMC X11e poruke,tá spojka ide rozpojiť rukou ? lebo nechápem,ako sa to mohlo stať-Sram powerlock spojky držia poriadne,tá sa mi ešte nikdy takto nerozpojila
23.04.2019 - 13:51:19
00
keyboard_arrow_up