A ešte k prvému príspevku. Colnaga vôbec nebude nezaujímať, či máš živnosť alebo nie - jeho bude zaujímať, či máš peniaze na zaplatenie. To len na Slovensku sú niektorí posúvači škatúľ, ktorí sa hrajú na veľkoobchodníkov, nechcú sa baviť s drobným predajom a preto predávajú len tým, čo majú živnosť.


No tak to uz u nas chodi. Povodne bola rec zrejme o velkoobchodoch v SR, a ja som napisal ze neni to take lahke pre koncoveho zakaznika ci uz je zivnostnikom alebo nie kupovat od velkoobchodnika, rovnako ak mam reagovat na to co pises prenho nie je az take jednoduche (a uz vobec nie rozumne) riesit to povedzme priamo z vyrobcom kedze ten ak sa nanho pozerame ako cisto na vyrobcu sa zvacsa nezaobera predajom koncovym zakaznikom a predaj jeho produktov je urcite nejak zmluvne osetreny v pripade povedzme dovozcov. reagujem na toto "Colnaga vôbec nebude nezaujímať, či máš živnosť alebo nie - jeho bude zaujímať, či máš peniaze na zaplatenie" Ide o to ze u nas ked sces od svojho shopu nejaky bike tak on sa neobrati na vyrobcu (cize nie je to len o tom ci ma peniaze na zaplatenie) ale zvacsa na iny subjekt, ktory povedzem vyrobky do SR dovaza a ma to nejak zmluvne podchytene s vyrobcom...
18.04.2008 - 00:46:22
00
vy ste sa nejako rozbehli :)
s tou zivnostou ma to zaujimalo okrajovo, a to percento ma zaujimalo preto aby som vedel ci mozem skusat u predajcu znizit cenu alebo ani nie, ze co mam vlastne cakat, ked ma bike cenu 22000 ci tam ma predajca priestor na hybanie s cenou alebo je to konecne :) videl som tu totiz niekoho pisat ze si vybavil na meridu 15% zlavu co je pekne, ja keby dostanem 10% tak som velmi spokojny a kupujem hned :D
18.04.2008 - 00:49:31
00
Konecny predajca vie s cenou hybat vzdy, niekedy by si bol aj prekvapeny ako velmi. Vec je taka ci je ochotny resp. ci ma dovod - zvacsa dobry zakaznik, potencialny dobry kupec atd. Sam od seba to robit nebude, za opytanie nic nedas ale predpokladam ze na zaciatku sezony a pri biku ktory je povedzme si na rovinu nie velmi drahy asi ani nie, ale zalezi od konkretneho predajcu, modelu, situacie atd... Tot vse.
18.04.2008 - 01:07:02
00
vy ste sa nejako rozbehli :)
s tou zivnostou ma to zaujimalo okrajovo, a to percento ma zaujimalo preto aby som vedel ci mozem skusat u predajcu znizit cenu alebo ani nie, ze co mam vlastne cakat, ked ma bike cenu 22000 ci tam ma predajca priestor na hybanie s cenou alebo je to konecne :) videl som tu totiz niekoho pisat ze si vybavil na meridu 15% zlavu co je pekne, ja keby dostanem 10% tak som velmi spokojny a kupujem hned :D


predstav si, ze mas dohodnuty plat, ci uz hodinovy alebo ukolovy, a zamestnavatel ti povie, tento mesiac o 10% menej, budes spokojny???
18.04.2008 - 06:15:17
00
Ja?No! to teraz presne vystihol...byt predajca bicyklov ( pripadne hocicoho ineho ) je praca ako kazda ina. a pracujeme preto aby sme prezili a mali co do ust. a len ten kto je v niecom dobry , pripadne robi aj 14 hodin denne si moze dovolit kupovat namiesto obycajnych rozkov grahamove ;) ...teda ak mu chutia
18.04.2008 - 10:10:09
00
grahamove bŕŕŕŕ :cry:
18.04.2008 - 10:11:20
00
ďalšia skvelá téma na zaplakanie :cry:
18.04.2008 - 10:16:17
00
... ci tam ma predajca priestor na hybanie s cenou alebo je to konecne...


guru, musis rozlisovat, ci nakupujes u "presuvaca krabic" alebo u priameho zastupenia, kolko clankov v retazci existuje. Taktiez musis rozlisovat, ci z teba bude predajca nieco mat, mozno ti preda bajk so zlavou, ak bude citit, ze tam budes chodit do servisu, resp. kupovat dalsie veci ci aj dalsi bajk, aby ta nalakal...

ale preco by ti mal dat velku zlavu, ked ta mozno nikdy neuvidi?
18.04.2008 - 10:17:10
00
grahamove bŕŕŕŕ :cry:


ďalšia skvelá téma na zaplakanie :cry:


slecinky urevane :-P
18.04.2008 - 10:22:54
00
Ja?No!: porovnavas neporovnatelne :)
nejako sa to tu zvrhava nato ze som sa prakticky len pytal aky je pri bikoch cca zisk nech viem ci mozem skusat polavit alebo nemozem ale co uz s vami ked su vsetci taki mudri :)
18.04.2008 - 10:30:08
00
Pocuj guru, vec sa ma tak predajca je predajca ako kazdy iny, a s cenou nepojde dole pokial nema dobry dovod (ako napisal Dudo). Ked uz porovnavame to neporovnatelne (a mozno to az takje neporovnatelne nie je) predstave si ze bezny zakaznik pride do bezneho obchodu, ci uz supermarket, drogeria ale napr. aj obchod s autami a zacal by sa vypytovat ze ci mu nevedia dat toto ci hento lacnejsie :) . Nescem byt teraz zly ale pokial sa bavime o danej cenovej urovni biku tak ja keby som kupoval v nejakom shope kde ma nepoznaju resp. nie som trvaly zakaznik a pod. tak by aj mne prislo trochu cudne sa tam pytat ci mi vedia spravit cenu. Sak ale ludia su vselijaky a samozrejme nikoho neodsudzujem, len sa snazim naznacit ze tato diskusia je tak trochu bezpredmetna pre teba ako koncoveho zakaznika a mam pocit ze sa to tu zvrhne na nejake hanenie predajcov ake su potvory a kolko si nahadzuju (ako som uz v niektorych diskusiach zazil, neviem sice ci na tejto stranke) treba si vsak uvedomit ze prevadzkovat shop nie je az taka srabnda ako sa zda...
18.04.2008 - 10:46:05
00
skúsim sa spýtať v lekárni, či mi nedajú zľavu, veď ich je toľko, že si môžem vybrať. no a potom sa spýtam za koľko tie lieky nakupujú, však sú drahé jak šlak.
18.04.2008 - 10:47:06
00
nie som síce ekonóm (vzdelaním), ale medzi RABAT a MARŽA by sa nemalo dávať =, lebo to nie je to isté
18.04.2008 - 11:16:22
00
jorge_sk: sam som predajca a viem ako je to s nakladmi na priestory atd. ale tak s cenou sa da hybat vzdy :)
18.04.2008 - 12:48:09
00
tak potom si dosť podobný chlapíkovi, ktorý posiela svokru ku konkurencii opisovať ceny :x , aby si urobil konkurencie schopnú "cenovú" politiku :roll:
18.04.2008 - 12:58:19
00
keyboard_arrow_up