Ahojte,

Zvazujem kupu jeffsy 29 al alebo capry 27 al. Meriam 183 (nohy okolo 86). Povodne som chcel jeffsy 27 ale ten je uz sold out v Lku, tal ze do uvahy prichadza aj 29 ze si zvyknem. Jazdim zvycajne nejaky ten lahsi freeride/flow traily, casom by som aj rad mensie skoky na dh trekoch. Bike parky som este nebol ale casom nejake skusim. U jeffsyho sa obavam kratkeho reach (vsade citam ze to je jedna z vyhrad) a ked som jazdil 29 kolesa na testovackach, prisla mi poloha jazdca dost vysoko (asi to bude tym ze jazdim 26tku Mko momentalne :) + geometria)

2 otazky:
Ktory bike by ste skor odporucili .. najlepsie z vlastnej skusenosti?
Aku velkost vybrat? Ak jeffsy tak Lko je jasne ale u Capry som na rozmedzi L a XL.

Vdaka za rady, nazory.
02.06.2019 - 22:15:07
00
skoky zvladne aj jeffsy na tvojom miste idem do jeffsy 29, mam 27 ale snazim sa viac jazdit smerom dole, ked to chces viac na flow tak 29 aj lahsi freeride v pohode ved na EWS uz kopu ludi dnes jazdi 29 :D
02.06.2019 - 23:42:17
00
pri 188cm mi XL-ko sedi presne. a tiez som za 29.
03.06.2019 - 00:27:32
00
dago mal som jeffsy 27 a teraz capru 27. Z toho co popisujes byt tebou volim Jeffsy. Vyborny bike takmer na vsetko, neboji sa urcite ani nejakych skokov ci parkov. Rozhodne ta nebude limitovat. Capra je taky maly tank, cim vacsi kopec, rozbitejsi teren, velke skoky tym je lepsi. Ale na flow trailoch neocenis jeho potencial... Jeffsyho som mal v L, Capru mam v XL (185cm).
03.06.2019 - 07:29:18
00
Súhlasím, mal som Capru aj Jeffsyho a podla toho čo chceš jazdiť by som šiel určite do Jeffa
04.06.2019 - 00:42:23
00
ked som jazdil 29 kolesa na testovackach, prisla mi poloha jazdca dost vysoko


No malo by to byt presne naopak, v 29 si o nieco viac usadeny kedze ma vacsi 'drop' (vyskovy rozdiel medzi stredom a pomyselnou osou medzi kolesami.
Ale psychicky to moze posobit naopak ak je bicykel kratky a strmy, co historicky vacsina 29tiek az doteraz bola. A hlinikovy 29 YT Jeffsy tam este stale trocha patri. Je to blbe ked znacka updatuje len carbonove modely, ja az tak neviem uplne odporucit kupu sucasnych hlinikovych modelov kedze ich len dopredavaju (a je aj dobra otazka kolko im ostane nahradnych dielov ako zadna stavba, nieco s cim uz teraz maju YT zakaznici problem v USA).

Inak samozrejme, po prechode z 26" M-ka bude pre teba revolucia uplne vsetko :- ) Ja len odporucam vzdy z hladiska co je najlepsia kupa v danom momente za dane peniaze na trhu, ziadny update nerobi predchadzajuce modely zlymi.

Sucasny carbonovy 29 Jeffsy je neskutocne univerzalny bike. Netrval by som nutne na YT znacke ak nevie prave poskytnut rovnako kvalitne bicykle v sirsom cenovom segmente.
04.06.2019 - 02:03:07
00
Vdaka za nazory a rady. U jeffsyho som sa obaval tej geometrie, kedze je uz niekolko rokov rovnaka u hlinikovych ramoch a reach pri Lku je 445 (+ 29 kolesa do toho :) ). U Capry zasa tej vahy, kedze ta uz je okolo 15 s pedalmi. Poslednou dobou som zacal jazdit traily na Kamziku v Bratislave (kategorizovane ako freeride/DH). Tie ma celkom bavili. Stretol som tam aj dost ludi s Caprou. Asi ten pomer medzi freeride a trailami bude u mna tak 50/50.
Dam vediet do coho som nakoniec isiel - cim clovek viac pozera na tie biky tak sa viac zamotava (doslo to az do fazy ze mam excel :) )
04.06.2019 - 09:50:22
00
Sam si si odpovedal ze ani jeden nie je idealny :- ). Hlinikovy Jeffsy ma vela kompromisov ktore opravila az carbonova verzia minuly rok, a Capra (obzvlast hlinikova a 27verzia) je naozaj ale naozaj znacny tank a tym nemyslim len vahu. Isto sa nechces popozerat inde ? Napr. Commencal Meta Trail 29. Ten ma skvelu geometriu pre teba v L-ku (475mm reach), nie uplne najlepsiu vybavu no a vazi fakt vela, ale je to len nastrel.

Inak su samozrejme 2 cesty ako si vyberat svoj osobny ideal/kompromis. Prakticky a aspiracne. U nas fici ta prva cesta, kde si kupis bajk na to co jazdis 80perc. casu aby ti nahodou niekto nefrflal ze si si kupil nieco co nevyuzjes (ako ti vela ludi vysvetli, Karpaty su idealne na kolobezku vratane Kamenaka). Aspiracne si kupis bajk na to co tuzis jazdit ak vies ze mas chut aj cestovat s bajkom po strediskach v Europe napr. (Saalbach, Finale Ligure,etc..). Potom mas sice nieco s cim sa doma kusok trapis ale zase si vo svojom zivle tam kde ta to bavi najviac.
(Ignorujem existenciu viacerych bajkov naraz co v domacnosti kde bajkuju viaceri neni prakticke a poziciavanie rozheganych kravin v bajkparkoch).

Podla mna je lepsie (a bezpecnejsie) byt over-bajknuty nez under-bajknuty ale je to o osobnych prioritach.
04.06.2019 - 11:26:04
06
Ak ta bavi aj trat ako freeride / DH ber capru CF a mas all in one bike a na pekne dlhu dobu. Moj nazor. Su tu aj nejake inzeraty, chod sa kuknut a uvidis sam :)
04.06.2019 - 13:32:28
02
all in one bike neexistuje, to je iba taky mytus. Ja by som potreboval aspom 3 :D
04.06.2019 - 16:54:43
00
Ja som mal dlho dartmoor hornet ako all in one bike... Od hradze cez lokalne traily, rohatku, az po semmering bikepark som vsetko zvladol.. bike takisto.. je to len o tom aku mas chut a do akej miery si robit kompromisy. XC raketa z teba nerobi pretekara tak ako ani zjazdak zjazdara... cize s nejakym Endurom budes mat fakt vsestranny bicykel pre tvoje potesenie... poslapes poskaces a jediny limit toho biku budes ty tvoj strach a skill haha.. /ps: ja som za 29... ked uz vacsie kola tak poriadne hahaha

/juraj pise dobre s tym over bajkom
04.06.2019 - 17:33:52
07
MAcroo Ty sa aj este stale vozis na bicykli? Dlho ta tu nebolo..:)
04.06.2019 - 17:49:25
00
gronkjear po dlhej dobe som sa znovuzrodil v Kalnici na bikefeste na kamosovom deme a preto som tu opat lebo mi to chyba ako narkomanovi zltunke do zily xD robim si prehlad a pokukujem po masinach.. nejake endurka hladam :) ale aby sme neboli offtopic tak SS haha
04.06.2019 - 17:53:52
01
Ahojte,

Tak po zvazeni vsetkych pre a proti som odklepol Jeffsyho 29. Odmeral som reach na mojom terajsom a je este kratsi nez ten co ma Jeffsy :) . Kazdopadne na moj skillset je to asi rozumnejsia volba. Geo nie je sice najmodernejsia, ale fun factor + recenzie ma presvedcili, ze by som snim mal byt spokojny (napr. https://www.outdoorgearlab.com/reviews/biking/mountain-bike-under-2500/yt-jeffsy-al-base-2019)

Dik este raz za rady a nazory, pomohli mi v rozhodovani.
06.06.2019 - 17:39:08
01
inak v týchto "trail bike" recenziách chyba 27,5ka jeffsy len pre to že má 150mm tlmič (a už ho berú ako enduro) čo je dosť nezmysel pretože +1cm zdvihu skoro žiadny rozdiel nerobí (29 vs 27,5) oveľa väčšie rozdiely tvoria konkrétne systémy prepákovaní
06.06.2019 - 22:38:36
00
keyboard_arrow_up