Vychadzam z predpokladu ze dnesne 10speed retaze z Japonska (DuraAce, Ultegra a 105) sa nedaju pouzit pri 8kovej kazete. To je fakt. Zostavaju uz len 8speed a 9speed (nove Sory a Tiagry). 8speed sa uz nove tazko zozenu. Preto: "Su kompatibilne 9speed (napr. CN-HG53 retaze s 8 pastorkovaymi kazetami (all road sa mysli)?". Uz mi len zostava verit ze 8speed a 9speed retaze u Shimana nie je jedno a to iste... (popripade kto ma skusenosti s WippermannConnex, tie este pridu v uvahu, ak budu dostupne)?
18.04.2008 - 22:32:06
00
mam na bicykli soru 2005 a teda je to 8kova sada. retaz od shimana co tam povodne bola bol totalny shit.potom som mal connex 804ku a fajn ale dalsia bola 808 ktora stoji tusim o kilo viac a je cela poniklovana takze aj ked poriadne zmokne-nenici sa tak ako uz spominana od shimana. takze wippermann je ok a maju jak 8,9 tak aj 10tkove retaze.
18.04.2008 - 23:25:30
00
Odpoveď je až príliš jednoduchá, keďže 8 aj 9 kolečko pasuje na ten istý orech, je logické, že reťaze musia mať rôznu šírku.
19.04.2008 - 08:14:17
00
Odpoveď je až príliš jednoduchá, keďže 8 aj 9 kolečko pasuje na ten istý orech, je logické, že reťaze musia mať rôznu šírku.


Ano to je spravna poznamka. Potom riesime dva pripady. 1. 8 retaz na 9 kazetu (to nepojde, lebo sa hrube clanky nevojdu medzi dva susediace pastorky (+1 a -1), medzi ktorymi je uzka vzdialenost.) 2. 9 retaz na 8 kazetu, co dava urcitu nadej (lebo medzi pastorkami je dost miesta) a retaz je ultra uzka, co by rozmerovo mohlo sadnut. Problem moze byt vo chvili, ze retaz sice sadne medzi susedne pastorky, ale ten plat zeleza, z ktoreho je pastorok vyhotoveny, moze byt hrubsi ako je sirka otvorov v retazi a potom bude retaz len na spickach zubov a nesadne na pastorok tak, aby zuby obopinala potrebnym sposobom. Otazka je ci variant c. 2 moze (rozumej bude) fungovat, na shimano.com som to nevedel najst. Mozno s tym ma niekto skusenosti a vedel by povedat z praxe, ze co a jak. Takze vdaka vopred (verim, ze nekladiem "zbytocnu" otazku).
20.04.2008 - 10:10:35
00
keyboard_arrow_up