Laco Findl napísal:
foobar:
mylis sa...treba si lepsie nastudovat legislativu... nic v zlom...
Okrem ineho, lesna komunikacia ci chodniky maju svoju databazu... nic svojvolne sa neda budovat... to plati pre vsetkych...
Samozrejme jazdit mozes aj po neznacenych chodnikoch... ale legalnych...
Ak vybudujes trail, nemas povinnost ho oznacit... napriklad "C", ale na samotne vybudovanie trailu potrebujes povolenie, aby si tam mohol jazdit...


ja nehovorim o budovani, ale o jazdeni - mozem alebo nemozem legalne jazdit po Oheku?
21.06.2019 - 09:14:43
00
keďže to nie je územie s vysokým stupňom ochrany a ty tam vidíš chodník a teda ideš ním a nie volne lesom tak podľa mňa defakto áno .. som zvedavý čo povie laco alebo milsu alebo iní čo sa tým zaoberajú viac
21.06.2019 - 09:19:00
01
Tomasek v prvom rade trail buduješ na NIEKOHO pozemku. Ak nájdeš vhodnú lakalitu na vybudovanie trailu, musíš mať povolenie od vlastníka (správcu) pozemku! Potom môže nasledovať ďalšia činnosť.
Zabúdaš na jednu podstatnú vec. Keď nastane problém na nelegálnom traily, alebo ak sa niekto naštve, nebudeš zlý Ty, ktorý si trail vybudoval. Budú zlí bajkeri a vráti sa nám to z inej strany.
Na jednej strane nadávane na polovníkov, lesákov, drevorubačov a na bohvie koho ďalšieho a na druhej pre nás pravidlá neplatia???

PS. autori dostali ponuky na pomoc pri legalizácii, na žiadnu nereagovali.
21.06.2019 - 09:21:16
02
lapaloma napísal:
keďže to nie je územie s vysokým stupňom ochrany a ty tam vidíš chodník a teda ideš ním a nie volne lesom tak podľa mňa defakto áno .. som zvedavý čo povie laco alebo milsu alebo iní čo sa tým zaoberajú viac

Nie, lebo tam ten chodník pôvodne nebol.
Ak sa nemýlim, tak tam je dvojka a v dvojke potrebuješ v budovaniu povolenie aj od životného prostredia.
(napríklad na Sitine, ktorá je jednotka sme toto nepotrebovali)
21.06.2019 - 09:22:02
00
Chodníky vznikajú a zanikajú aj spontánne, lebo ich proste vyšliapu buď ľudia, alebo aj zvieratká
ten biker čo príde a uvidí chodník nemá ako vedieť, ako vznikol. Navyše chodec môže aj po "nie chodníku", čím spustí jeho vznik (zvieratká = to isté).
Takže henten výklad chce istú dávku ***** napr. v predpokladaní bikerových vešteckých schopností, min. videnia do minulosti. Zasa nie je prekvapivé, že ako autori, tak aj vykladači a vymáhači tzv zákonov sú pohlavné orgány.
21.06.2019 - 09:33:08
07
milsu, foobar sa pýtal a ja som napísal názor na jazdenie nie na budovanie ... ty si ideš lesnou cestou a zrazu zbadáš odbočujúci chodník, ktorý zjavne nie je vyšlapaný zverov ... prečo by si ním nešiel pokiaľ vieš, že nie si v 4ke?
21.06.2019 - 09:42:59
01
neviete niekto, ci uz lietaju svatojanske? uz by mali, minuly rok boli uz od polky juna. Snad dnes este nebude moc prsat, pojdem vecer kuknut, lebo zajtra ich splachne.
21.06.2019 - 10:30:07
00
lapaloma tulenik, nechytajme sa za slová. Všetci tu vieme o čo ide a ani foobar nie je náhodný biker, ktorý sem prišiel dnes prvýkrát.
Obmedzenia platia od 3ky.
21.06.2019 - 10:33:03
00
milsuLaco Findlnajvacsia cast "trailu" Svaty vrch existovala zrejme uz dobe ked este neexistovalo mtb. Aj tu treba teraz zlegalizovat? Ci ako tomu mam rozumiet? Okrem toho netusil som, ze odhrabanie listia zo starej lesnej cesty je budovanie trailu.
21.06.2019 - 11:13:45
07
Sv3,4 vznikol iba odhrabanim listia v lese , nic sa nebudovalo, ani stromcek sa nevypilil. Staci na jesen ked neodhrabeme a je po probleme.
21.06.2019 - 11:21:05
01
Oni sa zrejme snazia vysvetlit, ze cely Sv.vrch by bolo potrebne zlegalizovat, pretoze teraz aj ked tam jazdit mozes, tak ak sa tam nieco stane mozu prist nasledky ktore napriklad skomplikuju legalizaciu inych trailov v buducnosti alebo tam jazdu bikov zakazu uplne. Spravne?
21.06.2019 - 11:22:55
03
perez presne tak :y:
21.06.2019 - 11:26:07
01
Nikomu sa nebrani, moze sa kludne do legalizacie pustit. A nie tu iba o tom vypisovat. Nie kazdy ma cas behat po uradoch aj po lese hrabat.
Pani maju cas a know how mozu sa zapojit
21.06.2019 - 11:29:00
03
morca napísal:
Sv3,4 vznikol iba odhrabanim listia v lese , nic sa nebudovalo, ani stromcek sa nevypilil. Staci na jesen ked neodhrabeme a je po probleme.

Cely SV je iba odhrabane listie. Prepojka medzi modrou a zelenou TZ dokonca aj bez pouzitia hrabli iba palicou :rofl:
Sezonu to snad dozije a dalsiu nech si niekto zlegalizuje hrabanie. Este ze uz jazdim iba cestu :lol:
21.06.2019 - 11:35:29
02
morca asi tu nemá význam ďalej reagovať. "Pánov" si môžeš pozrieť v profile a môžeš si pozrieť čo je za nimi a čo v MK robia (u Teba sa to nedá)
21.06.2019 - 11:40:16
02
keyboard_arrow_up