Pri udrzbe hlavne zadnych tlmicov som sa stretol s takymto problemom: tabulkove hodnoty tlakov neviem nijako dodrzat. Hoci ich podla manometra nafukam presne, pri demontazi hadice cast, resp. vsetok tlak ujde. V miestnych bikeservisoch to riesia tak, ze nafukaju viac a pri uniku sa to vraj zhruba vyrovna. Niezeby som bol nejaky puntickar ale miera ZHRUBA sa mi vidi dost na hovno. Pri fungovani hlavne 2komoroveho tlmica je potom citelny rozdiel.
Otazka: neexistuje pumpa kde by sa dal autoventil uzavriet este pred odpojenim hadice?
13.04.2006 - 18:36:30
00
http://www.bbbparts.com/products/accessories/pumps/bikepumps/bmp19.htm
13.04.2006 - 18:53:18
00
Dakujem, to bude ono, este kde maju ten AirShock.
13.04.2006 - 19:00:27
00
Ja si skôr myslím, že väčší únik vzduchu je nie pri odpájaní hadice, ale pri jej pripájaní pred fúkaním.
Keď hadicu odpájaš, tak rozdiel medzi tlakom v tlmiči a tlakom, čo ostal v hadičke je minimálny na to, aby z tlmiča dokázalo uniknúť výraznejšie množstvo vzduchu. Avšak keď hadičku pripájaš, tak v nej máš malý tlak a keďže hadička má objem rádovo percentuálny oproti tlmiču, tak po pripojení pumpy môže tlak poklesnúť práve o tie percentá.
O aké rozdiely tlaku sa jedná u teba?
Napr. ja keď nafúkam zadný tlmič na 170PSI, tak keď vzápätí po odpojení pripojím pumpu nanovo, tak nameriam iba 160.
13.04.2006 - 19:14:44
00
Dakujem, to bude ono, este kde maju ten AirShock.

Nechcem robiť reklamu, ale skús pozrieť http://www.veloshop.sk/. Chlapec tam má zdá sa celý sortiment BBB.


Naposledy upravil audino dňa 13.04.2006 - 19:18:53, celkovo upravené 1 krát.

13.04.2006 - 19:18:23
00
Tazka otazka. V BA tu pumpu myslim maju v SportServise na Trojicnom namesti (zavolaj si, ak si to chces overit na +421/2/40201603), ale v Brezne netusim... Urcite Ti to ale v serioznom cykloobchode objednaju. Cena je niekde okolo 1100-1300 Sk.

P.S. Nemyslim, ze problem s unikom tlaku z tlmica je az tak vazny ako pises - pri demontazi hadicky z tlmica unika tlak v podstate len z hadicky (v tej je totiz tlak tiez), z tlmica neunika skoro nic. Samozrejme, ze ked namontujes pumpu na tlmic znovu aby si sa presvedcil, ci unikol tlak, tak uz je nizsi - ved z tlmica cast tlaku unikne opät do hadicky... Nikdy presne nezistis, kolko PSI tam mas, ale staci nafukat o cca 3-5 PSI viac ako potrebujes a zarucenene budes mat po demontazi pumpy spravny tlak. Na to, aby Ti vyfucal tlmic pri demontazi hadicky by si ju musel uvolnovat veeelmi pomaly, cize nemyslim, ze ma zmysel vyhadzovat peniaze za dalsiu tlmicovu pumpu ak uz jednu mas - radsej natrenuj rychle odmontovanie koncovky a usetris. :)
13.04.2006 - 19:18:49
00
Zda sa, ze audino zacal odpisovat skor - mne to trvalo nejak dlho. :oops: Ale aspon vidis, ze sme sa zhodli, takze nieco na tom bude... :)
13.04.2006 - 19:21:14
00
No, na Geniuse je taka malicka nadrzka na tlak 10,4 a tam sa mi s obycajnou pumpickou nedari. Pri odsraubovavani hadice ventil tlmica ostava na momentik otvoreny a tlak ujde. Prave ten Anti leak system na spominanej pumpe by to mal riesit. Presne o to mi slo.
13.04.2006 - 19:50:56
00
no pani myslim ze uz sa to tu uz sice vyriesilo ale radsej by som to zosumarizoval.
pri odsrobovani hadicky pumpy NEUNIKA tlak z tlmica. totiz tesnenie v hlavici hadicky ma za ulohu uzavriet ventil tlmica skor ako dojde k poruseniu tesnosti medzi hadickou a tlmicom, cize unikne uz len vzduch ktory je natlakovany v hadicke.
po opatovnom pripojeni pumpy nameriame preto menej bo tlakom z tlmica sa musi vyrovnat tlak aj v hadicke az po manometer, preto zaznamename pokles(radovo okolo 5 psi).
preto sa nedoporucuje srobovat hadicku na tlmic "domrtva" ale len pokial manometer nenameria tlak prip pri dofukovani ak sa pretlaci tesnenie tak este kusok. vsetko je tom aby sa nevymackalo tesnenie v hlavici to potom mozno rovno zahodit pumpu.
13.04.2006 - 20:45:34
00
No, na Geniuse je taka malicka nadrzka na tlak 10,4 a tam sa mi s obycajnou pumpickou nedari. Pri odsraubovavani hadice ventil tlmica ostava na momentik otvoreny a tlak ujde. Prave ten Anti leak system na spominanej pumpe by to mal riesit. Presne o to mi slo.


To hovoríš o Scottovi alebo nejakom inom geniuse? Ak ano, tak tá malá nádržka je negatívna komora a neviem načo ju chceš fúkať na 10,4. Veď tá sa tiež fúka podľa tvojej hmotnosti a v návode je najvyšší tlak (pre 95kg) niečo cez 6. Veď nemáš predsa 150kg :D
13.04.2006 - 21:39:55
00
Ano ide o scott, na moju vahu-80 kg su tam 2 hodnoty 6,0 a 10,4. Ale to je vedlajsie. V podstate otazka je pre mna zodpovedana, riesi to to 2 krokove odpajanie u zmienenej pumpy. 1. krok uzavrie ventil tlmica a zachova v nom tlak namerany manometrom, 2. krok uz len odpojenie hadice. Pre mna staci, dakujem.
13.04.2006 - 22:16:58
00
keyboard_arrow_up