Jakľofski bicigeľ

20.07.2019
3. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Jaklovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
trat sa každym rokom zlepšuje,
pribúdajú single , odpadajú korytá...
kopce sú náročné no všetky pekne šlapavé
bufety na OK miestach,obsluha na jedničku ochotná podat počas jazdy
značenie bolo fajn no je pravda že mohlo byt viac faborkov ovešaných..
v cieli -jedlo super(po tých všadeprítomných gulašoch príjemná zmena)
"wapka" premyslená tiež chválim

držím palce organizátorom a prídem o rok určite :)
20.07.2019 - 17:53:49
00
vsetko super, nie je co vytknut, pridem aj na buduci rok, tato trat ma vsetko co ma mat pravý MTB pretek, zázemie na 1* ...
ale treba zlepsiť znacenie, v jednom prudkom zjazde (27. km) trebalo odbocit dolava, ale vdaka strhnutej paske cca 20 bajkerov zozjazdovalo rovno az dole k ceste cca 300m pred odbockou do Kojšova, a potom sme museli tlacit 400m naspät hore ... mali tam byt koliky so sipkami a smrtka, alebo regulovcik ...
20.07.2019 - 18:04:17
02
Všetko super organizácia parádna, ak bude čas prídem aj na rok. Značenie dobre až na tú jednu odbočku doľava ale to nieje chyba organizátora pretekár ktorý to pretrhol to mohol dať aj naspäť alebo zakričať rozhodcovi nech to ide napraviť(bol chvíľu od miesta činu)
20.07.2019 - 19:10:49
00
Pridám taktiež hodnotenie - skvelý pretek (72km),výborné jedlo,myslím že aj veľká porcia,fantastické zázemie a neuveriteľne super vyšlo počasie - asi takmer ideálne po hrozivých predpovediach. Blahoželám usporiadateľovi.
20.07.2019 - 20:12:50
03
Adam126 ja by som nechcel zbytocne vyvolavat polemiku a kritizovat organizatora, pretoze pretek, organizacia a zazemie bolo fantasticke ...

ale je uplne jedno akym sposobom doslo k zniceniu znacenia, ak zabludilo 20 jazcov, tak je to jednoznacne chyba organizatora za zle zabezpecene znacenie ...
organizator musi zabezpecit znacenie tak aby sa nedalo znicit/odstranit a ak niekde hrozi take riziko, zabezpecit dalsimi opatreniami aby pretekari nezabludili ...
na inych miestach to bolo perfektne, napr. ten prudky zjazd od odbocky na Folkmarsku skalu, z ktoreho sa odbocilo do lesa na trail ... boli tam regulovcici, aby nikto nezozjazdoval az dole ...
toto bol velmi podobny pripad, prudky zjazd, v polke odbocka dolava ... ziadne sipky, ziadny regulovcik, len paska cez 2 stromy ... v takom zjazde kukas pod kolesa a nie do neba po fáborkach, niekto nedobrzdil, pretal pásku, a za nim potom 20 jazcov neodbocilo, vratane pár favoritov z krátkej iducich po bednu ... snad si z toho organizator zobrie ponaucenie ;)
20.07.2019 - 20:19:41
02
ocakaval som skvely maraton a z mojeho pohladu aj bol , par mojich spolubojovnikov hodnotilo tiez v pozitivach...
aj ked som si trat pre dvoma dnami vyskusal , aj tak som z nej zisiel nasledkom davovej psychozy do ktorej sa zapojilo mozno viac ako 20 pretekarov a ja medzi nimi ...skoda, obralo nas to o trochu sil pri spatnom tlaceni a nejake minutky ale to sa stava , bolo to v zjazde a tam sa chybicka pritrafi o to skor ... neobralo ma to o dnesny zazitok , singlac a par super zjazdov som si uzil naplno , vyzivne stupaciky ktorych dlzka bola tak akurat aby ma nepritlacilo do sedlovky na dlhsi cas ... no a "lesna dialnica" mi dala najviac do tela - ledva som sa udrziaval v haku za bikermi , mal som co robit s vyplazenym jazykom... a predomnou dve pekne baby ktore mi stale ukazovali zadok ..:-) nozky im slapali ako svajciarske hodinky ... bolo na co pozerat :-) .... skvela trat, skvely pretek , vdaka organizatorom ... hadam na buduci rok opat ...
20.07.2019 - 20:49:24
00
nasiel som pumpu na parkovisku tesne pri vyjazde na cestu.
maraton na jednicku, velka vdaka organizatorom.
21.07.2019 - 08:11:27
00
Jedno veľké ĎAKUJEM organizátorom. Bolo to super. Len si musím nájsť viac času na tréning.
21.07.2019 - 08:30:23
00
Bolo super. Trosku menej výrazne značenie na dlhej hlavne na Kojši a pri zjazdoch. Našej skupinke sa na Kojsi podarilo zle odbočiť.

Ale ináč trať veľmi pekná.
Nejaké fotky z trate vôbec budú?
21.07.2019 - 09:04:07
00
Akcia nesklamala, vysoka úroveň bola dodržaná aj tento rok.
Išiel som strednú trať.
Pochvalu si zaslúži jedlo, cestoviny boli super a rovnako bola aj veľká porcia !
21.07.2019 - 19:15:49
01
ahojte, dakujeme za pozitivne reakcie a aj za tie negativne.
co sa tyka fotiek, budu, chvila strpenia, zhromazduju sa.
co sa tyka znacenia na kojsovskej holi, sme tam velmi limitovani, kedze je to ochranne pasmo a na preteky tam mame iba vynimku a vela podmienok....
co sa tyka odbocky, na ktorej zisli viaceri, boli sipky i na zemi, aj na koliku v zjazde pred odbockou a aj spominana paska, berieme, ze v zjazde si to nevsimnu vsetci,hlavne ked ide vacsia skupina, ale zial neda sa pokryt uplne vsetko, stacilo,aby pretekar,ktory pretrhol pasku upozornil regulovcika, ktory usmernoval nedaleko a bol by to upravil,neskor mu to povedali samotni pretekari a presunul sa na inkriminovane miesto. napr borci z dlhej a aj prvi zo strednej sli vsetci ako mali a nikto zle nezabocil a to sli v zjazdoch hlava nehlava. dokonca ako spomina aj @vavco, bol tam dva dni predtym a i tak siel s ostatnymi, mozno ak by nesla taka skupina, tak si sipky vsimnu aj ostatni...
nabuduce to zabezpecime este lepsie
21.07.2019 - 22:02:27
08
vokalvokal napísal:
ahojte, dakujeme za pozitivne reakcie a aj za tie negativne.
co sa tyka fotiek, budu, chvila strpenia, zhromazduju sa.
co sa tyka znacenia na kojsovskej holi, sme tam velmi limitovani, kedze je to ochranne pasmo a na preteky tam mame iba vynimku a vela podmienok....
co sa tyka odbocky, na ktorej zisli viaceri, boli sipky i na zemi, aj na koliku v zjazde pred odbockou a aj spominana paska, berieme, ze v zjazde si to nevsimnu vsetci,hlavne ked ide vacsia skupina, ale zial neda sa pokryt uplne vsetko, stacilo,aby pretekar,ktory pretrhol pasku upozornil regulovcika, ktory usmernoval nedaleko a bol by to upravil,neskor mu to povedali samotni pretekari a presunul sa na inkriminovane miesto. napr borci z dlhej a aj prvi zo strednej sli vsetci ako mali a nikto zle nezabocil a to sli v zjazdoch hlava nehlava. dokonca ako spomina aj @vavco, bol tam dva dni predtym a i tak siel s ostatnymi, mozno ak by nesla taka skupina, tak si sipky vsimnu aj ostatni...
nabuduce to zabezpecime este lepsie


Ja som bol ten borec ktorý išiel vpredu a išli sme hlava nehlava 3 členná skupinka, a práve hore na bežkárskej trati ta veľká šípka doprava v zelenej farbe nejak splynula. ale nestratili sme nakoniec pozíciu, :-) potom sme si už dali vačší pozor ale niektoré šípky na zemi niekedy boli také malé, že som nevedel či je to krížik alebo šípka. Ale došli sme do cieľa a tešil som sa z 2 miesta v MB :-)
A predsa mi nedá ešte trochu sa posťažovať na obsluhu občerstvovačky na ERIKE. Keď sme došli tak na nás kukali že čo chceme, museli sme si sami čapovať vodu atd... . nevadí ide sa ďalej :-)

Trať ale bola skvelá, a vyvážená, a hlavne zábavná
22.07.2019 - 09:40:15
03
nejake fotky od partie z Kezmarku dostupne cez ich stranku, dufam, ze sa neurazia, ze to tu dam:
https://ckcyklosport.blogspot.com/2019/07/jaklofski-bicigel-2019-mtb.html?fbclid=IwAR05W4_NEn_Ci4lC6v2CyNfHBfyN7PL6NU60dlWJg81UHLiPeY7HxVQn-p0
22.07.2019 - 10:38:04
01
Pridavam sa tiez k chybajucej obsluhe na Erike. Isiel som z 2. miesta v kat. a chvilu som vahal, ci som pri dobrom stole. Mohli byt aspon pohariky s jontexom nacapovane. Nastastie potom vysiel ujo z chaty a pomohol mi doplnit flasu skor, nez ma docvakol jazdec za mnou.

Inak trat dostatocne znacena, prekvapila ma iba jedna odbocka na asfaltke v zjazde do kojsova, ktoru som neskoro zbadal. Single paradne jazdive, cize okrem pretekania som sa aj zabavil. Najviac sa mi pacil cucoriedkovy z Kojse, ale aj Martinov a zjazd zo Smoleja su krasne hrave a stali za to.
Dakujem organizatorom, robite to vyborne. neskutocne som si to uzil, potesila aj bedna v kategorii :) a verim, ze budete pokracovat v dobrej praci a zlepsovat uz bez tak super trate. Paci sa mi, ako ste sa vymakali z lokalneho preteku a ze dosla kvalitna konkurencia pretekarov, aj ked ucast na dlhej je stale nizka, pritom ta trat nie je extremne narocna na zvladnutie. Urcite si zasluzite zaradenie aj do prestiznejsieho serialu, alebo SP, co by mohlo prilakat este viac elitnych jazdcov.
Drzim vam palce a uz teraz sa tesim na dalsi rocnik :)
22.07.2019 - 10:59:29
02
Tiež som mal zlú skúsenosť s občerstvovačkou na Erike, keď som k nej dorazil za stolom sedeli dvaja puberťáci, tak som im podával fľašu že si prosím iba vodu...na to na mňa vyvalili oči s otázkou "a to mi vám máme nabrať?" a ani prstom nepohli...takíto kazia dobré dojmi z preteku. Čo sa týka označenia na niektorých miestach šipky menej viditeľné aj keď sa ich organizátori snažili striekať cez šablonu. Radšej bez šablony ale väčšie aby ich bolo vidieť. Priamo na Kojšovke úplna bieda, chvýľu som sa motal a hľadal po kamienkoch kde je nastriekané X a kde šípka. Aj keď je to v ochrannom pásme jedna šípka na smerovníku by sa určite zišla a myslím že by nevadila ani turistom ani ochranárom. Pravda, kto by po ňu potom išiel keď sa pretek skončí :-). Inak spokojnosť. :y:
22.07.2019 - 20:21:02
01
keyboard_arrow_up