Interval záznamu sa nedá meniť, aspoň som to zatiaľ nenašiel. Čo sa týka presnosti výškomera predtým som používal na záznam telefón zo stravou a tam bola o dosť väčšia odchýlka, tu myslím že barometer koriguje pomocou GPS. Ale ja to nejako neriešim, nikdy to nebude na 100% presné. Rozhodne je to presnejšie ako to čo som mal predtým.
22.07.2019 - 11:48:28
01
peto353 napísal:
Interval záznamu sa nedá meniť, aspoň som to zatiaľ nenašiel.

Toto nefunguje?

https://www.lezyne.com/downloads/MegaXL_MegaC_GPSManual-R1-English.pdf
GPS (Adaptive / 1 Second)
This is where you can select the GPS chip to run GPS at 1 second intervals or run Adaptive. Adaptive bases signal request based on the GPS movement and can increase the runtime of the device.
22.07.2019 - 12:05:33
00
Jezus prečo mínuskuješ? Lebo si...?(doplň si, čo chceš). Ako moderátor reprezentuješ stránku. Bohužiaľ.
To, čo si napísal funguje na GPS. Ale nejde iba o zápis GPS, ale o zápis údajov zo senzorov. A na to som zatiaľ neprišel, ako nastaviť oficiíálne alebo fintou dlhší časový interval záznamu (a tým menší objem súboru na jeden výjazd.)

Zall viď predchádzajúcu vetu. Barometer veľmi nemám s čím porovnať (myslím presným meradlom). Nastavený je, neviem, ako často ho kalibrovať, zatiaľ si drží hodnoty. Rozdiel cca 3m na východziu polohu nepovažujem za nič dôležité. Vlastne výškové metre moc nesledujem, takže štatistiky ohľadom nich až tak podrobne nemám naštudované (či haprujú viac a kedy).

engineer napísal:
michalienko Mega XL vyzerá fajn, aj veľkosť displeja je praktická, akurát z estetického hľadiska to už nie je také ružové alebo sa mýlim?

Nemýliš. Preto ten obal. Nápisov je dosť veľa, kazí to dizajn. Nerozumiem, prečo toľko, iné výrobky sú normálne. Ale to je asi jediné, čo mi vadí. Verím, že vylepšenia funkcii prídu s updatom softvéru, Lezyne zvykne reagovať celkom pohotovo.
22.07.2019 - 21:51:29
01
Ahojte.Ktory by ste odporucali ? Wahoo elemnt bolt alebo Garmin Edge 530? Bolo by to na MTB,Cesta a obcasna navigacia v neznamom terene v lese.....Za kazdu radu Vam dakujem.
29.07.2019 - 12:06:39
01
gabee77 napísal:
Ahojte.Ktory by ste odporucali ? Wahoo elemnt bolt alebo Garmin Edge 530? Bolo by to na MTB,Cesta a obcasna navigacia v neznamom terene v lese.....Za kazdu radu Vam dakujem.

Garmin
29.07.2019 - 12:29:31
03
gabee77 napísal:
Ahojte.Ktory by ste odporucali ? Wahoo elemnt bolt alebo Garmin Edge 530? Bolo by to na MTB,Cesta a obcasna navigacia v neznamom terene v lese.....Za kazdu radu Vam dakujem.


Wahoo elemnt ... ale nie bolt
29.07.2019 - 13:51:41
00
gabee77 napísal:
Ahojte.Ktory by ste odporucali ? Wahoo elemnt bolt alebo Garmin Edge 530? Bolo by to na MTB,Cesta a obcasna navigacia v neznamom terene v lese.....Za kazdu radu Vam dakujem.


Wahoo ma podstatne menej funkcii, zato je ale podstatne spolahlivejsi a funguje takmer vsetko ako ma. Garmin ma vela funkcii ale ten software je bieda, vela veci tam nefunguje poriadne. Takze odporucam si pozriet ci Wahoo splna vsetko co chces alebo nie a podla toho sa rozhodnut. Este vyhoda Garminu je relativne otvorene prostredie - vies si tam nahrat vlastne mapy (napr. freemap.sk) a aplikacie/datove polia. Aj ked aj to ma svoje limity - komoot ma napriklad appku cez ktoru sice jednoducho nahras trasy, ale nie ak uz mas pustene nahravanie aktivity. Wahoo toto zvlada bez problemov kedze komoot podporuje nativne.
30.07.2019 - 15:43:23
01
Zemo, daj prosím vedieť, čo na Garmine nefunguje. Aby som sa tomu vedel vyhnúť. Ďakujem.

A áno, voči UI a pomalosti vykresľovania máp mám výhrady.


Naposledy upravil laco dňa 30.07.2019 - 18:33:43, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2019 - 18:31:25
01
túto informáciu by som uvítal aj ja
30.07.2019 - 18:33:18
00
Na Edge 530 uz nastastie tie zakladne veci opravili, cize uz v poslednej dobe mi nezamrzaju a nevypadavaju senzory napr. upload tiez ide. Takze aspon zaklad uz funguje. Od poslednej verzie (3.55) mi ale napr. zacalo vypadavat spojenie s telefonom. Posledne 3-4 vyjazdy pri kazdom jednom bol na zaciatku problem pripojit ho k telefonu. Posledny krat som ho dokonca pre istotu zapol uz doma a tam sa spojil v pohode, vyberiem bajk, nasadnem a zase to neslo. To som ho ani nevypinal medzitym, len sa sam dal do standby. Takisto pocas jazdy to obcas vyhodi ze stratil spojenie.

Dalsia vec Live Track - zena sa mi uz par krat stazovala, ze to neukazuje dobre kde som, zvycajne to bolo ked som siel v lese kde nieje vsade signal. Tak som si tam dal aj svoj mail nech to mozem pozret. Z poslednych dvoch jazd jedna bola super, druha ukazoval ze som na bielom krizi este ked som uz sedel doma. Ale toto je dost mozne ze suvisi s tym vypadavanim telefonu. Ale ked uz aj DC Rainmaker vravi ze im to nefunguje poriadne tak asi nieco na tom bude.

TrailForks funguje tiez tak vselijako. Ano, na mape pekne zobrazi traily. Ale ked som par krat chcel ze si teda najdem trail a nech ma k nemu odnaviguje tak to nikdy nefungovalo. Vyhladavanie ukazalo vzdy len dva tie iste traily hocikde som bol. Trosku az vtipne bolo ked mi to pri zastaveni napr. ako na prilozenej fotke (sorry za kvalitu) pise ze jazdim na Krasnanskom Traily ked som zrovna bol na cestaku popri Morave. Myslim ze s poslednym fw to uz pre zmenu ukazuje pri zastaveni mapku kde to odzoomuje asi tak ze vidno cele Karpaty. Take veci ako su tie ich metriky pre MTB to uz ani neriesim, ukazuje mi to ze bezne davam 5m skoky, a to myslim nedavam ani vo sne :D

Este co som si vsimol tak Strava Live Segments tam dost divoko skacu tie casy co priebezne ukazuje. Akurat co som dnes pozeral na fore Garminovom tak vraj na starsich (napr. 520) to fungovalo lepsie. Ale to moze suvisiet aj s tym ze celkovo presnost GPS je dost sklamanim, specialne v lese. A ano mam tam najnovsi FW aj na GPS chipsete. Akurat som si vsimol ze pred troma hodinami vysiel este novsi FW, tak idem skusit ten ci zase nieco opravili. Ale uz len to ze musim furt nieco riesit s tym a pozerat fora atd nezanechava velmi dobry dojem u mna z Garminu.

Prílohy:

20190714_165919.jpg
20190714_165919.jpg 102.96 KiB thumb_up1thumb_down

30.07.2019 - 21:14:49
00
ty ho aspon spojis, mne sa cez bt nenapoji na telefon vobec :D
30.07.2019 - 21:40:51
00
Trailforks nepouzivam . 530 zapnem doma , telefon pipne , ked sa spoja . Vonku pustam aktivitu , zene doma pipne sms . Jediny problem nastava , ked pauznem aktivitu , niekedy sa nechyti naspat , ako som zistil nedavno . Mam verziu 3.50 .
30.07.2019 - 21:49:09
00
Problém s pauznutou aktivitou sa mi stal minulý týždeň v Beskydoch na 3 výjazdoch na Edge 1030. Pomohol iba reset a následne doma cez fitfiletools spojenie aktivít. Ale aj tak som si to na prvý krát nevšimol a zjazd z Lysej hory mám v zázname iba čas aktivity, nie polohu :@
Potom som už na to dával viac pozor...
30.07.2019 - 22:03:02
00
Uz nepauzujem a mam vyriesene😀
30.07.2019 - 22:05:15
00
Ahojte, vedeli by ste mi poradiť čo je lepšie Bryton 530 alebo nový Bryton 450?

Ďakujem
02.08.2019 - 14:08:48
00
keyboard_arrow_up