v stredu pojdeme po praci cca 18:00 na Homolu tak ak by sa chcel niekto pridat dajte vediet svetlo a nebáť sa dolekopcom so sebou:)
29.07.2019 - 16:30:28
04
Na zaciatku Svateho, ako je vyhliadka na Pajstun opatrne, prebiehe tam tazba, pekne to tam roz...
29.07.2019 - 19:48:08
01
Takisto tazia aj na Krasnanskom, ale podvecer to nebolo este nic hrozne..tam taktiez pozor aj na chybajuci mostik, vzala ho asi voda..
29.07.2019 - 20:12:25
01
Bacha aj na poslednom zjazde Stupavskeho maratonu, na konci to tam povymyvala voda.
29.07.2019 - 20:21:11
01
Velmi prijemne podvecer v lese, super vzduch. Na Kamziku snad ani kvapka, ale smerom na Peknu cestu vlhkost pribudala, osviezujuce. :) Na Koziarke pri vyvrate co strhlo cast chodnika ma nejaky biker pustil, podakoval som, ked sme sa uz za vyvratom obisli, ze "ci viem kto ma prednost?". "Ten co ide hore?" Ticho...ticho...trapne ticho...este trapnejsie ticho..."nie, ten co ma pravu nohu pri svahu!" Zasmial som sa a isiel som radsej dalej. Skoda ze som ho na urovni toho vyvratu nepustil, velmi rad by som si pozrel co by po aplikacii tejto "mudrosti" robil na hrane tej diery.
Inak zaujimave, cestou dalej som postretal x bikerov a bikeriek, ziadny problem, pustal vzdy s usmevom, kto mal priestor...
30.07.2019 - 20:46:44
07
Jooo, tak tam kde sa riesi prednost, tam uz to nie je pre mna, bikovanie :) .. asfaltky to istia, aspon clovek moze podobiehat cestakov, ktori to prezenu s laktatom v kopci :lol:
30.07.2019 - 20:57:02
04
MageZ si mu mal povedat ze ty si lavak 😁
30.07.2019 - 21:28:34
05
a co v takom rigole, kde je svah hore z oboch stran? :D alebo na hrebeni, kde je zraz aj tam aj tam? skvele pravidlo, obaja umru hladom ako si budu davat vzajomne prednost :)
30.07.2019 - 22:03:50
03
Hodia sa bajky dole a dalej sa ide peso :lol: .. eventualne, ak jeden ovlada bunnyhop., tak presoci :)
30.07.2019 - 22:22:20
00
ja sa drzim stale pravidla ze pustam tych co zjazduju dole kopcom nech si to uziju. Ja si to slapanie do kopca tiez uzivam ale nevadi mi na chvilu zastavit :)
31.07.2019 - 08:05:37
010
tak teoreticky by to malo byť ako pri autách, auto idúce hore by malo mať prednosť... problém s rozbiehaním v kopci, sneh atď, auto idúce dole sa pohne aj samospádom...

všetko je o ľudoch... a najhoršie keď na seba narazia dvaja blbci...
31.07.2019 - 09:52:48
03
delarosa napísal:
ja sa drzim stale pravidla ze pustam tych co zjazduju dole kopcom nech si to uziju. Ja si to slapanie do kopca tiez uzivam ale nevadi mi na chvilu zastavit :)

Otazka je, ze ked ides dole tak prednost nedavas, ale naopak vyzadujes, aby ti ju dali?
31.07.2019 - 10:00:14
00
madbugie: vsetko je to o situacii. Niekedy je lepsie pustit toho co ide zhora, pretoze nemusi mat vobec sancu zastat, alebo minimalne uz znovu nenasadne, niekedy ten zhora zas moze pustit toho co slape, ked slape narocny stupak. Niekedy sa nedohodnu a obaja zastanu. Nevadi .. lepsie ako keby sa zrazili. Nejde o to, za kazdu cenu presadzovat svoje potreby a dokonca je lepsie upustit od vlastnych prav v prospech toho druheho. Ono totiz v momente, ked sa zacnu druhi domahat svojich prav za kazdu cenu, aj keby boli 100x v prave, koncieva to zlymi situaciami, vztahmi a celkovo je to nahovno, pretoze zaklad nie je v pravach mojich, alebo druhych, ale v niecom inom .. ochota sa vzdat niecoho v prospech toho druheho. A pokial nechcem riesit taketo situacie, tak holt musim jazdit inde, v inom case, atd. No a potom je tu este schopnost tolerovat chyby druhych, pripadne ich predvidat. Nie sa strielat len preto, ze ten druhy si nieco nevsimne, alebo ma slabu chvilku :) No ale toto sa tyka vsetkeho, nielen jazdenia na bajku. Ostatne, vcera napr. pri zjazde z Koliby po asfalte mi zenska za volantom suverenne nedala prednost, ani sa nepozrela, ist rychlejsie, tak uz tu nie som. No, zanadaval som si, ale je mozne, ze si ma v zakrutovom zrkadle nevsimla, stane sa, cyklista musi davat pozor na seba a hlavne na ostatnych :lol: .. neriesit pravidla a vymyslat 100 roznych kombinacii, kto kde, atd. (na lesnej ceste by sa malo tiez jazdit vpravo ak sa da, aby to nebolo prekomplikovane), postaci obycajna ludska ohladuplnost. No a potom specialne upravene useky (pripadne s lanovkou) maju pravidla , tak tych sa drzat. Nejazdit hore blueatrailom s motorom a pod. :D
31.07.2019 - 10:59:02
016
Ty si išiel z Koliby po asfalte? :tmi: :x :shake:
31.07.2019 - 11:03:04
01
madbugie: vsetko je to o situacii. Niekedy je lepsie pustit toho co ide zhora, pretoze nemusi mat vobec sancu zastat, alebo minimalne uz znovu nenasadne, niekedy ten zhora zas moze pustit toho co slape, ked slape narocny stupak. Niekedy sa nedohodnu a obaja zastanu. Nevadi .. lepsie ako keby sa zrazili. Nejde o to, za kazdu cenu presadzovat svoje potreby a dokonca je lepsie upustit od vlastnych prav v prospech toho druheho. Ono totiz v momente, ked sa zacnu druhi domahat svojich prav za kazdu cenu, aj keby boli 100x v prave, koncieva to zlymi situaciami, vztahmi a celkovo je to nahovno, pretoze zaklad nie je v pravach mojich, alebo druhych, ale v niecom inom .. ochota sa vzdat niecoho v prospech toho druheho. A pokial nechcem riesit taketo situacie, tak holt musim jazdit inde, v inom case, atd. No a potom je tu este schopnost tolerovat chyby druhych, pripadne ich predvidat. Nie sa strielat len preto, ze ten druhy si nieco nevsimne, alebo ma slabu chvilku :) No ale toto sa tyka vsetkeho, nielen jazdenia na bajku. Ostatne, vcera napr. pri zjazde z Koliby po asfalte mi zenska za volantom suverenne nedala prednost, ani sa nepozrela, ist rychlejsie, tak uz tu nie som. No, zanadaval som si, ale je mozne, ze si ma v zakrutovom zrkadle nevsimla, stane sa, cyklista musi davat pozor na seba a hlavne na ostatnych :lol: .. neriesit pravidla a vymyslat 100 roznych kombinacii, kto kde, atd. (na lesnej ceste by sa malo tiez jazdit vpravo ak sa da, aby to nebolo prekomplikovane), postaci obycajna ludska ohladuplnost. No a potom specialne upravene useky (pripadne s lanovkou) maju pravidla , tak tych sa drzat. Nejazdit hore blueatrailom s motorom a pod. :D


Asi tak nejako, pravidla musia nastupit tam, kde chyba moralka, ohladuplnost a zdravy rozum.
31.07.2019 - 11:12:23
02
keyboard_arrow_up