Nazgul napísal:
neexistuje kopec, ktorý by ste s 250W a 70Nm nevyšli...

Zjavne si este neskusil vsetko... Ostal som uz visiet aj so Shimanom (8000) aj s CX performance. Proste to uz netahalo, pritom v trakcii problem nebol.
09.08.2019 - 10:49:55
00
Si nevládal šlapať?
09.08.2019 - 10:51:02
00
Nieco take... :-)
09.08.2019 - 10:51:20
00
Treba si naštudovať aj legislatívu. Pedelec s vykonom viac ako 250W sa uz v I.ochrannom pasme pasme ( t.j. cele Slovensko ) nesmie pouzivat na cyklocestach a ani mimo nich. Tak ako motorky. Jedine ich vyuzitie vidim na cestach pre motorove vozidla t.j. evidovane a zaplatena poistka....alebo na sukromnom pozemku.
09.08.2019 - 12:26:09
06
janik3 napísal:
ideme trochu mimo témy, ale doplním svoj pohľad - nesúhlasím s názorom, že "motor má jen dopomáhat k výkonu pokud síly nestačí". ako som už vyššie spomínal, je to aj o zábave, napr. ak je časová tieseň. hlavné však je postaviť sa k jazde tak trošku rozumom, no to je už na každom z nás. je jasné, teda aspoň pre mňa, že nepoletím dvadsiatkou tam, kde ostatní šplhajú ledva polovicou a ešte na trase, ktorá je úzka a obojsmerná. "strelcov" cyklistov však nájdeš bežne aj s klasickými bajkami a je ich oveľa viac ako ebajkerov. kedykoľvek idem napr. z Košíc na Jahodnú po červenej, čo je najfrekventovanejšia turistická cesta, vždy, vždy letí niekto z hora štýlom ako keby bol na pretekoch, že sa ledva uhnem. a vieš čo? 98% z nich ebajk nemá. a keďže nie som pretekár, často sa mi stane, že ma zozadu v dvakrát väčšej rýchlosti obehne nejaký makáč. a vieš čo? 98% z nich nemá ebajk. tiež sú potom všetci "strelci"? to že ich nechceš na trasách stretávať je pekné, ale to je to isté, ako keby moja manželka povedala, že nechce v lese stretávať mňa, lebo výkonnostne sme pre ňu ja a mne podobní "pretekári", ergo strelci. a to na klasických bajkoch...

To co píšu se týká jen ebike. To co píšeš je fakt..Ale jen jsem psal vlastní názor ,jak já chápu význam elektrokola.Chápu to spíše jako pomocníka, než nový adrenalinový sport kde výkon je nejdůležitější..k tomu jsou motorky,auta atd..
09.08.2019 - 13:18:04
00
Ja význam ebájku nechápem iba ako pomoc tým, ktorí nevládzu niekde vyšlapať. Ja vo svojich 58 rokoch zvládam "svojím tempom" vyšlapať hocijaký kopec. Ebájk chápem skôr ako potešenie z rýchlej jazdy do kopca. (Mám Specialized Turbo Levo Comp Carbon s motorom Brose 250 W/ 90 Nm). Mám potešenie z rýchlej jazdy, ale vždy na úrovni bicykla. Namakaný víťaz maratónu by ma na obyčajnom bájku zdolal.


Ebájk je mi pomocníkom, ako hovorí radohanno. ... aby som sa dostal v mojich rokoch dvakrát rýchlejšie na miesta, na ktoré by som sa na klasickom bájku dostal dvakrát pomalšie.
09.08.2019 - 19:23:15
01
laco napísal:
Ja význam ebájku nechápem iba ako pomoc tým, ktorí nevládzu niekde vyšlapať. Ja vo svojich 58 rokoch zvládam "svojím tempom" vyšlapať hocijaký kopec. Ebájk chápem skôr ako potešenie z rýchlej jazdy do kopca. (Mám Specialized Turbo Levo Comp Carbon s motorom Brose 250 W/ 90 Nm). Mám potešenie z rýchlej jazdy, ale vždy na úrovni bicykla. Namakaný víťaz maratónu by ma na obyčajnom bájku zdolal.


Ebájk je mi pomocníkom, ako hovorí radohanno. ... aby som sa dostal v mojich rokoch dvakrát rýchlejšie na miesta, na ktoré by som sa na klasickom bájku dostal dvakrát pomalšie.

To si nemyslím..Když jsem měl páru..tak před 30ti lety lítal jsem mnohem rychleji než dnes..Jinak ebike končí na 25km..Ne???
09.08.2019 - 19:35:26
00
A hovoril som tu niekedy o vyššej rýchlosti, ako je povolených 25 km/h?

Čítaj s porozumením!

BTW, posledný príspevok sa necituje.

A teraz po slovensky: Mimochodom (BTW), na tomto fóre si pár dní aj s cestou, a tváriš sa, ako keby si zjedol všetku múdrosť. Prestaň! ... lebo budeš na fóre neobľúbený. Trochu pokory nezaškodí.
09.08.2019 - 20:43:38
00
čo sa tu vadíte :D ako čítam, každý si v ebajku našiel niečo svoje, čo mu vyhovuje a to je len a len dobre. osobne si myslím, že 250W nominál je plne postačujúci výkon aj pre ľudí, ktorí predtým bajkovali minimálne, alebo vôbec. netvrdím, že sa s ním dá vyjsť úpne všetko, lebo sem tam treba potlačiť, ale takých úsekov naozaj nie je veľa. keby taký bafang robil iba 250W motory, kto by si ho v európe kúpil v konkurencii štyroch silných značiek? vyrába a predáva motory s väčším výkonom, lebo to EÚ nezakazuje a rozhodnutie o prípadnom porušovaní zákona necháva na zákazníka. skôr by som poukázal na stroje od 1kW, ktoré síce majú kľuky a pedále, ale vyzerajú ako motorky, to má s bicyklom pramálo spoločné. kto chce, nech si na tom jazdí, ale tam kde je to povolené.
10.08.2019 - 06:50:39
04
Presne ako napísal sorcerer.Netreba sa hádat v podstate o blbostiach.Každý máme svoje a aj využitie ebiku je u každého individuálne.Niekto má trekový,iný horský,poprípade cestný ebike.Každému čo vyhovuje a načo ho použivá.Skôr si myslím,že fórum by malo slúžit k radám,novinkám a o tom si popísat,jeden druhému poradit.Netreba riešit blbosti ,ale bicyklovat a mat radost s jázd.Prajem pekný den a vela dnešných niekolko desiatok kilometrov na vaších ečkach.
10.08.2019 - 09:50:58
05
ma271bi napísal:
Presne ako napísal sorcerer.Netreba sa hádat v podstate o blbostiach.Každý máme svoje a aj využitie ebiku je u každého individuálne.Niekto má trekový,iný horský,poprípade cestný ebike.Každému čo vyhovuje a načo ho použivá.Skôr si myslím,že fórum by malo slúžit k radám,novinkám a o tom si popísat,jeden druhému poradit.Netreba riešit blbosti ,ale bicyklovat a mat radost s jázd.Prajem pekný den a vela dnešných niekolko desiatok kilometrov na vaších ečkach.

Přesně tak ..Souhlasím..A to jak se porovnáme na silnici je jen na nás..Nedávno se mi podařilo dát na mém kole 88km ... pokud přihlédnu k hmotmosti ke kolu a terénu je to luxusní výsledek..Který svědčí o tom že i přes jízdu na ebiku si zlepšuji kondici a proto používám dopomoc o něco míň..Takže tohle jsem od kola chtěl..Jediné co mě mrzí je velikost nabíječky u shimana..Být menší zvětšil by se rádius..možností dobití...
10.08.2019 - 10:44:40
00
A to radsej ani nejdem zabrdat s krutakom 170Nm a 1600W na M620 alebo HD. ;)) Da sa prerobit aj na 2600W.

Skuste si vacsi vykon, aky je tam fun faktor. Normalne boshe sa vam budu zdat potom smiesne aj na turbe.
12.08.2019 - 12:08:32
00
Dnes som videl toto, shimano 8000, karbonovy ram

Prílohy:

DSC_0281.JPG
DSC_0281.JPG 460.93 KiB thumb_up0thumb_down

12.08.2019 - 19:46:21
02
Cube Stero Hybrid 2020, všetky modely majú karbónové rámy. AM/Trail 140 mm modely 29" kolesá, Enduro 160 mm modely 27,5" kolesá. ceny Enduro 625 Wh od 4199€, AM/Trail 500 Wh 3699€, 625 Wh od 3999€.
u mňa veľký páčik :y:

https://www.cube.eu/2020/e-bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo-hybrid/

www.cube.eu
14.08.2019 - 08:40:44
05
Hodena rukavica vsetkym dolezitym hracom...ze by som oprasil korytnacku a ortezy...aj ten KIOX by som prekusol.
14.08.2019 - 10:35:09
01
keyboard_arrow_up