Ahojte.
Mam taky problem s vyzuvanim plastov na mojom biku pocas jazdy. Kolesa mam s rafikom s vnutornou sirkou 28mm. Plaste mam vzadu MAXXIS high roller 2 2.3 a v predu MAXXIS minion dhf 2.3 oba bezdusove. Fukam tak 2.7/2.8 ale mam pocit ze pocas jazdy ked jazdim tvrdo tak to maju tendenciu vyzuvat sa. Este sa mi to sice nestalo ale viackrat som proste pokrcil plast tak ze na jednej strane som siel takmer po rafiku a tym padom som stratil stopu a nevedel som dobre ovladat bike. Naopak ked to nafukam viacej tak to zase klze. Nemate podobny problem ? Pripadne nejake tipy na riesenie. Diki.
07.08.2019 - 08:22:08
00
to akoze 2.7/2.8baru? skus tak 1.5/1.6..... mimochodom ako si vsimnes ze ides po pokrcenom plasti? ja sa zvycajne divam co najviac pred seba, a vobec netusim ako sa mi plaste krcia ;)
07.08.2019 - 08:47:11
00
1,5 baru ? To mi pride . az priliz malo ci ? No hlavne to citis na tom biku. Ani nie ze vizualne si to vsimnes ale pocitovo. To ze v klopke to opries a zrazu ta tak rozhodi ze vyletiz s trailu je asi jasne co sa deje s plastami :D
07.08.2019 - 08:53:08
00
Zase asi by som mal aj dodat ze som vysoky 2 metre a s bikom mam tak 110 kg tak ked aj dopadnem na sikmy povrch povedzme alebo zoberiem klopku viacej po vnutornej strane ze koleso nie je kolmo na teren tak vtedy najviac citim. Preto aj viacej fukam ...
07.08.2019 - 08:54:49
00
Ja mam uplne rovnaky setup a fukam 1.9 vzadu a 1.6 vpredu (88kg plus vybava). Jazdil som na tom vselijake prasaciny, rafiky mam dobite, ale ani naznak vyzutia. Raz pri dopade z dropu mi aj vytlacilo mlieko popri rafiku ale plast zostal kde mal. A jasne, ze sa bocnica musi trochu pokrcit a drzat grip, ale vyzutie podla mna nehrozi. Iba ak by si mal plaste riadne podfuknute, co v tvojom pripade nehrozi.
09.08.2019 - 16:33:26
00
Pepcox napísal:
1,5 baru ? To mi pride . az priliz malo ci ? No hlavne to citis na tom biku. Ani nie ze vizualne si to vsimnes ale pocitovo. To ze v klopke to opries a zrazu ta tak rozhodi ze vyletiz s trailu je asi jasne co sa deje s plastami :D

Je tu aj moznost, ze ti jednoducho pumpa neuakzuje spravny tlak (poskodeny manometer)
09.08.2019 - 17:11:08
00
DanoL91 napísal:
Je tu aj moznost, ze ti jednoducho pumpa neuakzuje spravny tlak (poskodeny manometer)


Myslim ze toto nebude problem. Fukavam na dvoch pumpach. Jednu doma a druhu v miesta kde pracujem. Jedna z tych dvoch pumpiciek je dokonca nova a ukazuju rovnako obe.
12.08.2019 - 11:27:17
00
pa3km napísal:
Ja mam uplne rovnaky setup a fukam 1.9 vzadu a 1.6 vpredu (88kg plus vybava). Jazdil som na tom vselijake prasaciny, rafiky mam dobite, ale ani naznak vyzutia. Raz pri dopade z dropu mi aj vytlacilo mlieko popri rafiku ale plast zostal kde mal. A jasne, ze sa bocnica musi trochu pokrcit a drzat grip, ale vyzutie podla mna nehrozi. Iba ak by si mal plaste riadne podfuknute, co v tvojom pripade nehrozi.


Akoze ani mne sa nikdy nestalo ze by som vyzul. No stalo sa mi raz ze som siel v kalnici trail, a v jednej klopke som tak pokrcil predny plast ze som nevedel udrzat stopu a vyletel som z trailu takmer priamo do stromu.. Tomuto sa chcem vyhnut. Len ma zaujimalo ci su nejake alternativy plastov mozno iny vyrobca alebo nejake hrubsie steny nech sa to nekrci. Skusim si to este odsledovat ako sa to sprava aj na nizsich tlakoch a ci len mam velke naroky a tvrdu techniku jazdy a cakam od tych plastov ze ma to viacej podrzi. Kazdopadne dik za hinty.
12.08.2019 - 11:30:36
00
Pepcox tak vyskusaj Continental s verziou ProTection. Ja som ich mal defaultne na biku a dal som ich dolu prave kvoli tomu, ze mali bocnicu dost tvrdu a nepoddajnu (Mountain King, Der Baron, Kaiser a podobne vzory)
12.08.2019 - 11:38:05
01
Pozeram sa akurat po tych plastoch a nachadzam info ze nie je tubeless ako tubeless. Docital som sa ze tubeless ready ma tensie steny ako tubeless UST. Nomoze byt prave toto moj problem ze pouzivam tubeless ready plaste a mal by som sa poobzerat po UST verziach pokial chcem jazdit vylucne bez duse ?
12.08.2019 - 13:51:17
00
2,7 resp. 2,8 BAR je aj podla mna fakt dost, ja mam tiez 2m a s vystrojou tak 95-100kg a fukam v zadu 1,8 - 2,0. Co sa tyka toho pocitu tak viem o com hovoirs, ale nieje to sposobene tym ze by mi vyzuvalo plast, ale tym ze mam vysoko tazsiko, tym padom velku paku na zadne pruzenie. Takze ked do toho zatlacim tak najskor stlacim zadnu stavbu o par centimetrov a druha vec je ze, netreba zabudat ake su bocne stople makke pri naklopeni. To ten pocit vyzuvania trochu umocnuje. Keby si bezdusaky vyzuval tak to v prvom rade pocujes (unik vzduchu) a v druhom rade by si vydel ze ti uniklo aj mlieko
12.08.2019 - 15:04:21
00
keyboard_arrow_up