Alebo fotili/filmovali, kto sa najviac zaujimal, resp. kto potom nan nom odisiel a maju znameho na policii, ktory zistil, kto to je. V tejto republike by ma neprekvapilo nic.
10.08.2019 - 15:52:04
00
Viem ze konspiracne ***** su dnes strasne v mode, ale fakt by bolo vhodnejsie napisat najma ako ich mali ne/zabezpecene.
PS:bajky v ba miznu prakticky kazdy den a noc. A v kazdom panelaku sa v pivniciach nachadzaju aj zaujimave kusky. A 95% z nich si zasluzi zmiznut, lebo ich majitelia si ich vobec nevazia. Za tychto podmienok je dost nepravdepodobne, ze si niekto bude komplikovat pracu a pojde do neznama podla gps.
10.08.2019 - 22:00:00
00
A hlavne co ak budu sledovat Tvoj bike a zistia ze ho mas v byte napr. na 10poschodi v panelaku? Pridu si pre GPS? Skor mohli sledovat nenapadne kto kde sa vracia domov a vytipovat si dany panelak.
10.08.2019 - 22:12:39
00
cokupit Kradnut sa nepatri a schvalovat kradeze detto :-).
10.08.2019 - 22:14:44
05
Nedozvedeli sme sa odkiaľ mu ich ukradli a ako ich mal zabezpečené.
10.08.2019 - 22:21:25
02
Presnosť gps v paneláku nebude nič moc.A keďže v panelákoch je xy pivníc a určite nevylomili všetky tak ísť podľa gps je blbosť.
11.08.2019 - 08:17:11
00
netvrdim ze to tak bolo, ale ak si po podozrivej manipulacii s vlastnym bikom cudzou osobou prezriete priestor pod sedlom, nic za to nedate. Bol to len namet na premyslanie. GPS modul na Aliexprese nie je ziadna velka polozka... A nedaval som zamerne podrobnosti, lebo klavesnicovych hejterov je vsade vela... A pochybujem ze vykradaci idu rad za radom... v tych pivniciach je vacsinou lacny srot... mozno v kazdej 20.-30.tej je nieco hodnotne..a po tom idu, takze nejaky mechanizmus vyberu urcite maju... Jasne ze sledovacka je to najjednoduchsie, potom mozno fotky tu na fore so suradnicami gps, alebo vyjazdy na Strave s fotkami... su to kurvy vychcane zlodejske tak pozor na nich...!!!
11.08.2019 - 09:23:21
01
Pochybuj kolko chces, ja som tych pivnic videl xy a preto ma nejake spekulacie neberu. A na zaklade skusenosti hovorim, ze si vyberaju najma podla toho, ako sa vedia dostat do vchodu/k pivniciam. A potom idu rad radom, videl som uz aj 10 vylamanych pivnicnych kobiek v jedinom vchode. Odradia ich len poriadne dvere/retaze.
No a preto je najpodstatnejsia informacia ako to mali zabezpecene. Lebo momentalny status quo je taky, ze ti zlodeji idu po najlahsej koristi a tak sa staci zabezpecit trochu a zlodej hned ide o dum dal, pretoze tam nie je zabezpecenie ziadne.
Init to nie je schvalovanie, to je nasratie zo SK povahy a alibizmu. Kecov plne krcmy a internety ale skutek utek.
11.08.2019 - 17:14:47
00
Inak nechapem, preco policajti neurobia zatah proti zlodejom bicyklov. Ved je to uplne jednoduche. Staci nejaky dobre vyzerajuci bicykel v hodnote aspon 1000 EUR zamknut nejakym tenkym zamkom pred obchodnymi centrami. Keby potom nablizku boli zamaskovani policajti, tak do hodiny, dvoch by sa nasiel niekto, kto by to isiel odcvaknut. A tak by ho prichytili priamo pri cine. A kedze ide o dostatocne vysoku hodnotu, tak je to trestny cin a nie iba priestupok. No a keby robili taketo akcie tyzden, dva, tak pozberali vela zlodejov a by bol na isty cas pokoj.... A o rok znovu zopakovat.
11.08.2019 - 18:16:55
00
na toto si zavolaj vacvalovu s andrasym. policajti ti na tieto "uplne jednoduche" vies co... :D
11.08.2019 - 18:21:27
00
GPS vnútri budovy primárne nefunguje. Sekundárne sa občas chytí, ak má náhodou výhľad na oblohu (veľké okno a pod.) a v takom prípade funguje s odchýlkou desiatok m. Bežné GPSko totiž aj normálne bez augmentácie je +/- 2-3 m pod voľnou oblohou, skôr tak 5-6. Takže netreba mať veľké oči. No a 30 m okolie, čo by bola možno ešte podstrelená odchýlka pri náhodnom chytení sa GPS modulu v budove, u mňa znamená 3 vchody a desiatky bytov.
Podobne je rehotné sa, ako to tu niektorí hovoríte, tzv. zavzdušňovať nad súradnicami vo fotkách. Zas je tu problém 3 vchodov s 11 poschodiami po 5 bytov. Good luck :D
Keďže použité zariadenie by muselo byť nielen logger, ale aj responder, teda musí nejako oznámiť, kde sa nachádza, tak to predpokladá ešte GSM modul, w tym przypadku prichádza k ešte ďalšiemu poklesu výdrže baterky a samozrejme, ako má v budove problém GPS, tak ho môže mať aj GSM. Napr. v kobke u mojej druhej ex by nehrozilo ani jedno, tá masa železobetónu robila svoje. A ďalej, je rozdiel v nejakej smiešnej mini patch anténe a nejakom aspoň quad helixe.
Nezanedbateľným mínusom použitia GSM sietí je potom spätná vystopovateľnosť prenosu dát.
11.08.2019 - 19:48:17
01
... nejaký gps lokátor na bicykli , alebo nejaké kamery snímajúce miesto, kde je bicykel umiestnený, majú len jeden jediný význam. ... že vieš, ako ti bicykel ukradli. To je všetko.
11.08.2019 - 21:38:44
01
To je jak ten vtip : Isiel som na bicykli do obchodu. Odstavil som ho tak aby som videl ak by mi ho kradli. Videl som to...
11.08.2019 - 21:45:19
02
cokupit napísal:
.....A 95% z nich si zasluzi zmiznut, lebo ich majitelia si ich vobec nevazia.

...to akože myslíš vážne? To sa mi snáď len zdá, kam táto spoločnosť smeruje? :-(
12.08.2019 - 12:10:54
02
cokupit napísal:
Viem ze konspiracne ***** su dnes strasne v mode, ale fakt by bolo vhodnejsie napisat najma ako ich mali ne/zabezpecene.
PS:bajky v ba miznu prakticky kazdy den a noc. A v kazdom panelaku sa v pivniciach nachadzaju aj zaujimave kusky. A 95% z nich si zasluzi zmiznut, lebo ich majitelia si ich vobec nevazia. Za tychto podmienok je dost nepravdepodobne, ze si niekto bude komplikovat pracu a pojde do neznama podla gps.


Ani jeden bike si "nezasluzi" zmiznut. A je jedno aj keby som ho mal oprety o lampu. Bohuzial zijeme v krajine, kde sa to povazuje za normalne, ked sa nieco ukradne.
Sorry ale tento komentar si nezasluzi nic ine iba MINUS.
12.08.2019 - 13:30:56
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up