LOL tiez som uz zo zurivosti pokukoval na tento inzerat https://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-brzdy/376837/magura-mt7.html
18.08.2019 - 23:11:15
00
Nechcem byť zlý, ale asi by som najprv popracoval na technike brzdenia.
19.08.2019 - 07:07:49
04
Veru na hrebeni Inovca spalit brzdy,to uz je iny level :tmi:
19.08.2019 - 07:29:51
01
Ale inak tie iste brzdy deore m615 som mal na biku. Nemal som problem ziadny s nimi ked boli dobre nastavene piestiky a to som ich mal jednu sezonu. Vymenil som ich ale lebo boli na mna slabe. Poriadne ich nastav pripadne vycisti a budu okej.
19.08.2019 - 07:49:30
00
Urcite mate pravdu, co sa tyka techniky brzdenia. Brzdy nesetrim a zrejme brzdim technicky nespravne. Podarilo sa mi zlikvidovat brzdy na motorke za jeden den na okruhu. Urcite by sa dalo nieco urobit s mojimi navykmi prebranymi hlavne z moto. Ale ja by som radsej brzdy, ktore ma nebudu obmedzovat tym, ze sa musim zaoberat s technikou ako mam brzdit. Moja logika je, brzdim tam kde je grip a to tak aby som ho neodtrhol na prednom kolese a zasadne, az ked naozaj treba (na posledny moment a intenzita na doraz). Ale pri tomto konkretnom vyjazde na Inovci to bolo skor o brzdim, aby som sa nezabil skoro stale. Velmi volny kamenisky povrch miestami na mna extremne strmy, bagel na chrbte, cize stale na brzdach.
Príloha:
IMG_20190819_124600.jpg
IMG_20190819_124600.jpg 680.12 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2019 - 12:39:22
00
Necham niektorych co s tymi brzdami robite :D Ja som este kotuce nemenil nikdy. ok niesom ziadny agresivny jazdec ani nedavam 1000m vyskove zjazdy ale tiez mam kotuce hentak teplom sfarbene cize uzili si ale vsetko drzi ako ma.

Co si ma clovek dat sam vypalit laserom kotuce z poriadnej ocele alebo co :D
19.08.2019 - 14:11:25
01
Kenai mas dobre nastavene prasa?Hento vypada,ako by Ti nedralo celu plochu kotuca.
19.08.2019 - 14:20:15
05
Dublinboy napísal:
lto dobre, keď sa ideme chytať za slovíčka, áno, určite svetová scéna DH si dáva pozor aj na váhu. Vezmi si slovenskú DH scénu, pochybujem, že väčšina jazdcov rieši váhu pri Saintoch, ZEEčkach, Avid Code-och a kadečom, čo majú na bajkoch..

Tie kombo/packy sa ale imho nevozili kvoli vahe, rozdiel 100g (prinajlepsom) je prd, aspon teda ale ja som to nespominal kvoli vahe, ale kvoli tomu, ze to boli trail/karbonove packy ktore priam vyhladavali. Na druhej strane tie packy poznam, jazdil som a kedze su taperbore s malou vyrovnavacou nadrzkou, tak popravde iny dovod ako vaha ma nenapada, lebo inak skor nevyhoda. Aj ked .. myslim, ze tie karbonove packy vydrzia viac ako hlinikove.

dobi235 napísal:
neexistuje aby si ich zodral za 300km... možno niekde v alpách... moje resin platničky majú skoro 2000km a ešte ani zďaleka nie sú zodraté

Uz par ludi zodralo platnicky na kov na maratone. Staci blato/piesok a poriadne zjazdy v uvozoch po LKT :D a po 50km mas po platnickach :D

Kaper napísal:
Veru na hrebeni Inovca spalit brzdy,to uz je iny level :tmi:

Pravidelne testujem brzdy na zjazde z Preliaciny smer Bezovec :lol: Ak su v poriadku, tak je seco ok, ale dostanu vacsinou zabrat .. okrem pripadu, ze je to tam uplne ciste pohodlne a nikto tam neni, co byva malokedy co sa tam dostanem. Ked mam zle platnicky/kotuce, alebo mam guidy, tak .. :D .. napr. ale Avid Elixir Mag brzdy a 160kotuce v pohode :)
19.08.2019 - 14:40:03
00
Kaper napísal:
Kenai mas dobre nastavene prasa?Hento vypada,ako by Ti nedralo celu plochu kotuca.

vyzera to veru tak .. takych 15% mozno aj .. znizit prasiatko voci kotucu bude treba

edit: k tomu zjazdu .. nie guidy (resp. uz si nepamatam), ale cinske Avid fejkove kotuce :)
19.08.2019 - 14:41:26
00
To sa da docielit iba inym adapterom vsak.
19.08.2019 - 14:43:10
00
Robio napísal:
Necham niektorych co s tymi brzdami robite :D Ja som este kotuce nemenil nikdy. ok niesom ziadny agresivny jazdec ani nedavam 1000m vyskove zjazdy ale tiez mam kotuce hentak teplom sfarbene cize uzili si ale vsetko drzi ako ma.

Co si ma clovek dat sam vypalit laserom kotuce z poriadnej ocele alebo co :D

Dam svoj príklad, aj keď teda nie z naších hôr, no z Davosu, kde sú tie zjazdy fakt náročné a dlhé, takže brzdy dostanú riadne zabrať. Pri 4 dňovom pobyte a teda každodennom zjazdovaní ti organické platne isto nevydržia. Keď som šiel 1. x tak som ich menil po 2 dňoch. :) Teraz som schvíálne nahodil pred výjazdom čisto nové metaliky s chladičom, zabiehal som ich tam. Doma som meral hrúbku kotúča. Po návrate domov som to zmeral a zodral som z kotúčov teda RT66 0,2 mm čo je za 4 dni teda celkom dosť :) platne to zvládli v pohode, tie ešte niečo vydrža, no kotúče budem musieť onedlho menieť :)
19.08.2019 - 14:51:12
01
Kaper napísal:
Kenai mas dobre nastavene prasa?Hento vypada,ako by Ti nedralo celu plochu kotuca.


Hej tiez som na to pozeral. Ale su tam uplne nove platnicky tak je to zrejme tym skosenim na spodu co maju neve platne. Lebo stare robili sirsiu drahu. Ono vela sa tam toho nastavit neda. Mam ist brusit adapter? Fakt ma netrapte.

all> kazdopadne dnes som si dal brigadu a vycistil/nastavil piestiky. Bola to hroza vlastne chodil len jeden na kazdom strmeni. Teraz to sice nieje dokonale, ale je to podstatne lepsie. Je to inak pekne na pixlu system. Podla toho ako som namazal ktory piestik, tak chodil. Proste docielit symetricky chod je pri takoto rieseni alchymia. Uvidime kolko a ako to bude teraz fungovat. Hadam bude aspon 300km pokoj.
19.08.2019 - 20:50:57
01
S tou alchymiou je to tak. Ja mazem piesty po kazdej vymene dosticiek a malokedy sa mi podari symetricky ich opotrebovat.
19.08.2019 - 21:27:48
01
prave aj to mazanie moze byt problem... maloktore mazivo znasa take vysoke teploty a moze sa na piestiku zapiect. treba piestiky a cely strmen udrzovat v cistote, brzdy mat dobre odvzdusnene. Potom budu chodit piestiky rovnomerne.
19.08.2019 - 21:40:30
00
Maze sa to tym istym brzdovym olejom, ktory je v systeme. Vybrat piesty a vycistit strmen nie je uplne najjednoduchsia zalezitost.
19.08.2019 - 21:44:03
00
keyboard_arrow_up