Čaute vysvetlíte mi prosím niekto v čom sú tie farby skiel iné a čo robia? Chcem si kúpiť nové sklo do mojich progrip a chcel by som také ktoré rozjasnuje ale aby mali tmavé sklo ako slnečné okuliare aby v nich bolo videt aj ked na mna bude svietit slnko a aby bolo dobre videt v tmavom lese na prekážky. Dakujem
22.08.2019 - 16:11:02
00
Take jedno sklo nie je, buď je tmavé alebo rozjasňujuce. Kazde sklo ma istú priepustnosť svetla S0 az S4 a inu farbu. S 0 je cire a S4 velmi tmavé...
22.08.2019 - 21:23:48
00
rozjasnujuce su ake / ktore ?
teda - nie ako funguju ale ako ich hladat v shope ?
26.08.2019 - 00:20:27
00
Ideš do obchodu s okuliarmi, dáš si ich na oči a kukneš sa cez ne von oknom a vidíš ako ti zmenia sfarbenie okolia ... každé "sklo" ti zvýrazní iné farby v inom počasí. Napríklad uvex robí 3 druhy colorvision a keď si ich dáš na oči tak vidíš, že napr. urban ti vytiahnu červené farby prostredia, outdoor a daily zas "pracujú inak ... a je to fakt veľký rozdiel, keď som cez to pozerala von. To sa nedá takto teraz neviem vypísať, všetky sklá od všetkých výrobcov ktoré ti budú najlepšie do istého prostredia .... ale tak logicky, keď si dáš na oči čierne, resp. tmavé okuliare tak budeš vidieť inak ako v okuliaroch čo majú čo ja viem červené sfarbenie zorníkov a priepustnosť svetla s2 ... alebo žlté majú tiež ten efekt v lese, no mne príliš "ťahajú" oči.
To isté napr. Rudy Project Racing red ... cez tie červené sklá vidíš jasnejšie najmä za šera. Ja v nich napríklad šoférujem lebo ich mám s dioptriou spravené.
A teda doplním, že rovnaké optické vlastnosti platia pre klasické slnečné ako aj pre lyžiarske aj MX/DH okuliare ...
26.08.2019 - 11:52:39
01
keyboard_arrow_up