VEĽMI BY SA TO ZIŠLO. Inak musím plánovať v Locuse, kde tá možnosť je.
Tu som to názorne vysvetľoval:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1498525.html#p1498525Ako ti písal
kayle, v databáze je tam zaznačený barrier=gate, access=no.
To explicitne znamená, že sa tade nedá prejsť.
V rámci Openstreetmap sa mapuje realita, čiže ak je tam zákaz cyklistov, resp. brána, ktorú musíš prekročiť aj s bicyklom, navigácia okľukou je správne. To, že si to ľudia uľahčujú obchádzaním predpisov je nepodstatné.
Naviac, mapoval to priamo vývojár Martin, ktorý je jeden z top aktívnych mapperov na Slovensku, čiže predpokladám, že to zadal správne.
Napr. ak sú niekde označené cyklotrasy smerovníkmi, ale v teréne absentujú maľované C, tak vo freemap tú trasu neuvidíš, aj keď smerovníky tam budú - nebude farebne bodkovaná. To je častý prípad aktivít lokálnych organizácii, ktoré len nahádžu smerovníky bez povolení a maľovania.
Ak napr. existuje značenie v teréne, ale trasa nie je legálna, vo freemape ju bude vidieť.
To je mapovanie reality.
Ak máš nápad, ako by sa to dalo spraviť manuálnym kreslením, hoď to na Github, lebo to vieš popísať najlepšie.
Ak by si s niečim potreboval pomôcť, napíš.