domino napísal:
Čo presne máš prosím na mysli?
V Číne vraj často centrálne miesta prikážu provinciám niečo urobiť/zabezpečiť, ale nepovedia ako. Po roku/dvoch analyzujú a dobré riešenie musia prebrať aj ostatné provincie.

https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/1900138-akonahle-porusujete-pravidla-ste-obmedzeny-cina-zavadza-system-socialneho-kreditu
14.11.2019 - 17:36:06
00
A teda nikto mi nepovie, preco sa zmazala Piny ? Prispevkov ste tu nagenerovali teda ale statocne .. vidno, ze Jezus nema cas :lol:
14.11.2019 - 17:36:26
00
Jezus sa pripravuje na narodeniny. Kazde nakupne centrum a media mu uz odratavaju dni.
14.11.2019 - 17:47:47
02
.

Prílohy:

FB_IMG_1573751635792.jpg
FB_IMG_1573751635792.jpg 107.55 KiB thumb_up1thumb_down

14.11.2019 - 18:14:39
01
tipujem, že to je ráno pri otvorení - odomknutí dverí,
ale vy dvaja ste sa našli :)
14.11.2019 - 19:06:24
02
Chlapče k nám k očnej stoja pred poliklinikou už o 5 ráno aby sa dostali o 8 k poradovniku kde je 10 miest.
14.11.2019 - 19:23:38
00
No davat fotky rady ludi na potraviny v state, kade sa prehnal 2x vojnovy front par rokov po vojne, to je naozaj vtipne.
Ale s tymi radmi k lekarovi to je niekde realita. A kolko je cakacia doba na vysetrenie alergie? :D /tam sa sice nestoji, objednava , ale ../
14.11.2019 - 19:24:59
00
Co je zle na tom, ked chcem rano prist do prace a na stole bude lezat 400 valcekov, ktore musim do konca 8hod. smeny vyvrtat, lebo je to norma, ktoru viem ze nikto nezvysi.
Za 8 hod.pojdem domov, s pocitom, ze tam budem takto chodit do dochodku a do smrti budem mat nejaku postel, lebo bezdomovectvo je zakazane a budem zit zo "zobracenky"
Ten co mi zhana zakazku a vyjedna ju s odberatelom, chce viac penazi. A to chce 90% ludi aj za cenu, ze risknu uspech/neuspech.
Nech ju maju, ale tu teplu postel a krajec chleba a zdravotnictvo ake bolo vtedy, nie ze zajtra vysetria len 10pacientov, lebo viac poistovna nepreplati a mne sa neujde casenka.
A chcem to bez stresu ze o to dosmrti nepridem. Taky som mal v tej dobe pocit, ze to tak bude.
A z ROH sme dostali rekreaciu do Bulharska na dva tyzdne.
80te roky s uz relativne vyspelou technikou, povazske strojarne, najviac rozvijajuci sa podnik, 2 kupaliska, plavaren, zimny a futbalovy stadion, sestdnova, spartakiada, hokejovy klub, karate, skoly, autobusy, 2 nemocnice, 2 kina a letne kino, najhonosnejsi spolocensky dom a estradna sala.
Vo fabrike sa dostavali poukazky na rozne kulturne podujatia, mikulasa..., poskytli byt, v skole pomocky "zadarmo", teda platili to aj ti sikovnejsi, co by si tie peniaze radsej nechali. Vo fabrike sme mali kamaratov a vselico sa dalo zariadit zadarmo, teraz ti kamarati uz neziju alebo zdrhli na zapad, ci vychod do zahranicia. V radoch na potraviny sa v 80tych rokoch nestavalo.
A technika bola na vyspelej urovni voci inym statom. Napriklad televizory.
Vy tu ukazujete 70te roky. Tie boli horsie aj v zhanani tovaru.
Auto sme nechceli.
Obchody boli plne v PB v 80tych rokoch. O banany som moc zaujem nemal a teraz je v regaloch kopec zahranicnych chemickych zbrnd, s pestrofarebnymi alobalovymi obalmi, ktore nikdy nekupujem.
Vyrobcovia teraz vynasli vyskumom, ze jedlo sa da nahradit lacnou chemiou a velkovyroba moze kvoli dlhej trvanlivosti potopit malych chovatelov a ako monopol mozu rozvazat do dalekych lokalit a stanu sa z nich miliardari.
Peniaze do hrobu nevezmu, len si chcu uzit. Peniaze kazia charakter.
A vy ste zo sorty bohatych.
Chudobny sa vacsinou nezaujima o bicykel, lebo ten ma cenu aj niekolko tisic eur.
Chudobny sa vacsinou ide poradit na modry konik, kde mu daruju oblecenie a pomozu.
Vy co zarabate cez 1000eur, vam to tak nepripada, lebo mate kontakty na dalsich schopnych ludi a viete sa v tom zhone za peniazmi orientovat. Ste zdravi a ak ste narazili na zdieracsku firmu, tak ste dali urcite vypoved. Doktorka rozmyslala dat ma na polovicny invalindny, ale je to tazke aj pre vozickara to vybavit.
Pochopte prosim, ze existuju aj ludia co nevedia co vy. Dajte zene, samozivitelke po mozgovej mrtvici, pochadzajucej z detskeho domova, co byva na slobodarni so 4 detmi s obrnou, aby si lepsie zariadila zivot. Len preto ze vam sa to zda lahke.
Ale ktosi sa tu uz raz preriekol a napisal ze nebudem to mat lahke. Tak musite uznat, ze nie vsetci to budu mat lahke.
14.11.2019 - 19:26:26
00
len tak pre zaujímavosť, prečítal niekto tento román nado mnou ?
14.11.2019 - 19:38:46
03
ja som ho iba zroval s pocitom, ze zas to bude nejaka kktina
14.11.2019 - 19:40:36
01
Nie. To sa nedá.
14.11.2019 - 19:41:51
00
dlhsie ako tri riadky citam malokedy, taketo extremy nikdy
14.11.2019 - 19:44:51
00
Mne napr bolo najlepsie za meciara :) za totaca som sa mal tiez dobre sice :) ale najlepsie som sa mal zhruba v rokoch 96 - 98. Ziadne povinnosti, zavazky, slusne platena praca ... tak teraz by som ho logicky mal ist volit :P
14.11.2019 - 19:46:56
00
V podstate keby napísal že je uplakany hlupák, bolo by to to isté, len kratšie.
14.11.2019 - 19:47:59
04
zhrnul by som to asi takto
1. place nad tym aky je
2. place nad tym ako dobre bolo
3. place nad tym ako sa maju zle niektori ostatny

ak ti vadia ludia s pohnutym osudom chod a pomoz im, ak im uz pomahas good for you.
moj kolega mlady chalan (it oblast nie neopravoval tlaciarne) zobrali sa zo zenou verim ze plat mal dobry.. a teraz nedavno sli pomahat do afriky (kena) neviem co ich k tomu viedlo ani to neriesim.
tak isto sa mozem zobrat a ist zit inde kam chces. kludne ti prispejem na tu spominanu letenku aj ja.
14.11.2019 - 19:55:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up