za mna Slovnaftacka zimna aj letna. OMW este o kusok lepsia

Sportom k trvalej invalidite, umieranie na starobu nie je v mode :D

15.11.2019 - 17:44:16
00
MartinLC87 napísal:
Po tri a pol roku prisla zmena po Skoda Fabia Combi 1.2 TSI 81 kw DSG - ta isla rodicom, cize sa usetrili opletacky s predajom a podobne papierovacky

Ahoj, aku to ma dynamiku nalozene do kopca? Tiez som uvazoval nad touranom ale bojim sa tych maloobjemovych benzinov v spojeni s velkym autom.. takze na par rokov vyhrala zafira cdti s flex-fixom.

...to bike or not to bike...that´s not a question.

16.11.2019 - 09:51:04
00
Ja som so 110kw spoko, neohuri, ale ai nezahambi, zatial sme uplne nalozeni neboli, ale tak myslim, ze problem nebude, aj obiehanie v pohode, 81 kw by som do toho nechcel, to som mal vo Fabii, tam spoko na take male auto, bolo zive..spotreba fabia vs touran 6.3 vs 7.3, ja som mal pred fabiou zafiru ale prvu generaciu 2.2 Dti

2015: 3 417 km
2016: 2 275 km
2017: 2 919 km
2018: 6 150 km
2019: 7 520 km

16.11.2019 - 18:34:51
00
hi. chystam sa kupit novy vw touran. vo vybave moze mat pre mna vselijake newonesy.
- vyhrievany volant = zaujima ma, ze do kolkych minut po nastartovani bude mozne tak cca pri -5°C uz normalne drzat volant s prijemnou teplotou..ma termostat a vypne sa sam ?
- vyhrievane zadne sedadla = hreju okamzite (ak su aktivovane/zapnute) po nastartovani a aj bez zataze ?
- vyhrievane celne sklo = zaujima ma, ci beznu rannu vonkajsiu namrazu stihne roztopit skor ako by som to zoskrabal manualne ?
- EasyOpen (piate dvere) = ciste iluzorny priklad...kupim basu piva. drzim obojrucne lebo slaby jedinec. podkopnem naraznik, otvori sa samo, vlozim basu do kufra a zatlacim zatvaranie - zavrie sa samo. pridem domov, podkopnem, otvori sa samo, vytiahnem basu, polozim na zem do snehu, opat zatlacim zatvaranie na hrane 5tych dveri, dvihnem basu, dotrepem domov a potom sa mi na dlazke ten sneh roztopi. mlaka, utieram...kedze sa tie dvere nedaju bezdotykovo aj zavriet, aku to ma v podstate vyhodu ? unika mi zmysel...lebo naklad predsa nezostane v kufri navzdy. EasyOpen stoji 710 evrí

26.11.2019 - 09:48:56
00
Vyhrievane celne sklo. Aj v silnom mraze je okno za chvilu bez ladu. Vyhodou je ze nazamrzaju ani stierace ak kyda sneh a okno je hned aj odrosene zvnutra. Po vyhrievanych sedackach druha najlepsia vec vo vybave. Vrelo odporucam. Len pozor aby ti nevadil pohlad cez take sklo, lebo v nom vidno take jemne vlasocnice.

Easy open. Tak si kup Subaru Outback, tam sa kufor zatvara tak pomaly, ze ho stihnes cely vylozit, kym ti sekne po zatylku :D

Obycajny clovek vie co sa oplati, vzneseny vie, co je dobre (Konfucius)

26.11.2019 - 09:57:29
01
Vyhrievaný volant hreje do minúty, rovnako aj sedačky. Elektrické dvere sú super, keď je auto zaprasené (čo tvarom karosérie tourana bude hlavne vzadu) neušpiníš sa, odchádzaš od auta-stlačíš zavretie s následným zamknutím auta. Nie je to síce vec, bez ktorej by si sa nezaobišiel, ale ak ti to rozpočet dovolí odporúčam ;)
26.11.2019 - 10:12:46
00
sa fakt divim ze dobrovlne kupuje tie poruchove auta, nehatuje, len sa fakt cudujem, ale ved kazdy ako chce.
Vyhrievane sedacky su must have, ale do minuty urcite nehreju, reps. pocitis teplo podla toho aka je velka zima a ako moc si obleceny. + koncernove vyhrievace zadnice su odveci, ano kuria rychlo ale odveci a nerovnomerne, spalia ti kusok stehna a ostatok cloveka mrzne.

Ponukam 3D tlac !!!

26.11.2019 - 10:47:10
00
šupa ale pisal, ze volant je do minuty a nie sedacka. to co pises je samozrejme pravda...nemam sice skusenost s hi-fi vyhrievanim (mam teraz vyhrievane len obe predne sedacky v troch urovniach) chcel som vediet, ci zadne bocne hreju aj bez zataze, pokial su aktivovane. vies..nahodou tam polozim maslo, ktore sice nezopne vahou ohrev ale aj tak sa roztopi :-)
26.11.2019 - 11:03:06
00
ja to vyhrievanie sedadiel napriklad nemam rad, citim sa v tom, ako keby som sa postal s prepacenim :lol:
26.11.2019 - 11:16:02
03
a bolo by mi prijemnejsie keby to skor hrialo v oblasti krizov ako vajec...
26.11.2019 - 11:22:37
00
tak napriklad ja rano vyhrievam uz mesiac...zrejme este nevies, ze mas prostatu ale az to raz zistis (a ver mi, bude to neprijemny poznatok o.i. aj preto lebo rad bajkujes), tak si na tento svoj post nostalgicky spomenies :-)
a btw...ja ked mam dost, tak to predsa vypinam na sedacke, nemusim do menu - este pripominam, ze mam tri urovne ohrevu. ked to prezeniete, tak navlhnu gate a po vystupeni z auta je moc velka zima...
26.11.2019 - 12:10:51
00
MageZ: su aj take vyhrievania, na krize. V zime je fajn, ked nie je studeny sedak, ale da sa to aj inak, bez vyhrievania, staci pod zadok nieco. Studeny volant , tak s tym som este problem nemal .. vsak volant by nemal moc studit. Ale taky ohrev spetakov je dobra vec :)

Fotoalbumy (trasy) https://www.zonerama.com/lto-sk/369822
Children are afraid of the dark and adults are afraid of the light.

26.11.2019 - 12:22:57
00
Preboha ved si to vypnem, ked uz je teplo, co sa to tu zase riesi. Navyse sediet na velmi teplom dlho nie je dobre ani pre semenniky.

Obycajny clovek vie co sa oplati, vzneseny vie, co je dobre (Konfucius)

26.11.2019 - 12:25:41
01
2Ito:
neviem, ze kde je preslava (ani som to nikdy nepocul) ale na severnom slovensku to asi nebude...mam kozeny volant a veru v zime (v žiline a spol.) volant studi ako ta sviňa
26.11.2019 - 13:43:22
01
Kazde rano sadam o 5:30 do auta a studeny volant je brr aj ked je nad nulou. Ked je moznost urcite by som ho bral.
Sedacky hreju aj bez zataze. Senzor zatazenia je len na pasy.

žiadna tajná prísada neexistuje

26.11.2019 - 13:58:21
01