Suhlasim, tiez si radsej na kvalitne veci nasetrim a kupim u nas (aj ked obcas DE/GB) ale mam z toho lepsi pocit a radost z kvalitnej veci. Cinu iba vynimocne na nepotrebne <>viny :)
04.12.2019 - 09:31:36
00
Na jednej strane ak si kupim nejakú značkovú vec podporujem už aj tak vysoké zisky nadnárodných firiem a dávam peniaze aj tým čo to nepotrebujú na druhej strane taký činsky vyrobok nikdy neprešiel testami, nesplnal nejaké normy napr pevnosti bezpečnosti či životného prostredia, nepodporuje športovcov ktorých vidím v televízii a podobne. Ono by to malo obrazne fungovat tak,že ak som pekár a mám pekáren a jazdím na bicykli tak kúpim produkt napr z mtbikera a mtbiker bude mat na výplaty svojim zamestnancom a tí zase ráno môžu íst kupit k tebe chleba. Kdežto ked tie peniaze pošlem do číny tak nemôžem potom očakávať že budem mat stálych zákazníkov na môj chleba:) V prípade krízy to bude markantnejšie vidieť. Čína napr stále rastie veľmi slušným tempom.
04.12.2019 - 09:59:38
07
double napísal:
Nakupovaním lacného tovaru jednak ničíme infláciu a za druhé peniaze ktoré zaplatíš sa minu niekde v Číne. Čo myslíš prečo Trump s Čínou vyjednáva stále o clách. Mali by sa podporovat idealne lokálne firmy. Sice napr ja mam xiaomi tel. ale kúpený aspon tu na SK. Ide oto že z Číny začínajú hromadne nakupovať nielen bežný ludia ale aj firmy. Činsky tovar začína byt aj konkurencieschopný.


double napísal:
Na jednej strane ak si kupim nejakú značkovú vec podporujem už aj tak vysoké zisky nadnárodných firiem a dávam peniaze aj tým čo to nepotrebujú na druhej strane taký činsky vyrobok nikdy neprešiel testami, nesplnal nejaké normy napr pevnosti bezpečnosti či životného prostredia, nepodporuje športovcov ktorých vidím v televízii a podobne. Ono by to malo obrazne fungovat tak,že ak som pekár a mám pekáren a jazdím na bicykli tak kúpim produkt napr z mtbikera a mtbiker bude mat na výplaty svojim zamestnancom a tí zase ráno môžu íst kupit k tebe chleba. Kdežto ked tie peniaze pošlem do číny tak nemôžem potom očakávať že budem mat stálych zákazníkov na môj chleba:) V prípade krízy to bude markantnejšie vidieť. Čína napr stále rastie veľmi slušným tempom.



Vzhladom na charakter ponukaneho tovaru na Aliexpresse, hrozba, ktoru pre slovenske firmy predstavuje, je, by som povedal, miziva.
Zoberme si napr. vyrobcov. Drobna elektronika, komponenty... co z toho sa na Slovensku vyraba? Clovek sa musi riadne zamysliet a dost dlho Googlit, aby vobec nieco nasiel.
Bicykle sa na Slovensku len skladaju z dovezenych komponentov a stale rovnako dobre sa predavaju. Ali tam nekonkuruje.

Dalsimi kategoriami su distributori a maloobchodnici, ktori mozno prichadzaju o cast ziskov. Aky ma vsak na tom podiel nakup z Aliexpressu? Poukazuje sa na nakup z Ciny, ale kolki z vas tu doslova lovia zlavy na eshopoch, ktore su zapadne od nasich hranic? Co z toho ma vas lokalny cykloobchod? Presne tak..hnede tocene.
DPH pri nakupoch zo zapadnych eshopoch tiez skonci mimo Slovenska, v rozpoctoch zapadnych krajin, ako pri nakupe z Ciny. Jedinou utechou moze byt, ze sa nejaky velmi maly zlomok z toho vrati v podobe eurofondov.

Kolki z vas chodia do Lidla, kde clovek ledva najde nejaku potravinu zo Slovenska? Detto, nakupovat oblecenie, nabytok, vodoinstalaciu, parkety a pod. do Polska, CR, Rakuska? :-)
04.12.2019 - 12:10:22
09
Ja napriklad bojkotujem cinske vyrobky z politickych dovodov... V rovine, ze z dvoch vyrobkov si kupim necinsky aj za vyssiu cenu
04.12.2019 - 13:10:10
00
dhark Na zaklade akych politickych dovodov?
Bojkotujes tovar aj od subdodavatelov z Ciny? :)
04.12.2019 - 13:33:29
00
dhark napísal:
Ja napriklad bojkotujem cinske vyrobky z politickych dovodov... V rovine, ze z dvoch vyrobkov si kupim necinsky aj za vyssiu cenu

No super, a čo nie je vyrobene v číne? Čo nie je vyrobene v ázii?
Budeš chodiť nahy, miesto bicyklovania behať, možno ani to nie.
04.12.2019 - 13:45:34
00
Z dokazatelnych: Hong Kong, ujgurovia, Tibet, kupovanie si PR v CR, najnovsie Australia... a celkovy plizivy vplyv velmi nebezpecnej krajiny po celom svete

...ale nejaku nadpracu si nerobim
04.12.2019 - 13:46:44
03
duves napísal:
No super, a čo nie je vyrobene v číne? Čo nie je vyrobene v ázii?
Budeš chodiť nahy, miesto bicyklovania behať, možno ani to nie.


Myslim, ze Cina a Azia su 2 rozne pojmy... dovolim si tvrdit, ze vacsina mojho bajku je z Taiwanu, oblecenie z bangladeza atp...

...a aby bolo jasne, tebe nic z toho nenutim :)
04.12.2019 - 13:49:52
01
Predpokladam, ze USA su spojencami a dosledky ich politiky a zasahov do inych krajin, sa prehliadaju :lol:.

Myslim, ze neexistuje moralne cistej krajiny. Kazda ma nejaku spinu bud aktualnu alebo vo svojej historii.
04.12.2019 - 13:50:00
03
len som chcel prezentovat svoj nazor na temu cinskych vyrobkov, dalej som zachadzat nechcel
04.12.2019 - 13:56:02
00
Ked odprezentujes v Pieskovisku svoj nazor, celkom isto bude chciet niekto aj dalej zajst , s tym treba pocitat :-D.
04.12.2019 - 14:04:33
05
suhlasim, ze neexistuje moralne cista krajina...

ale nemam rad "ačohentizmus"
04.12.2019 - 14:40:56
00
Tzv. morálka je zdieľaná ilúzia, ktorá umožňuje masám subštandardných niemandov vyvyšovať sa nad pár nadštandardných jedincov :D
BTW že si tu spomenul bangláč, ten je podľa teba OK? Iste: http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2017-002382_EN.html?redirect
04.12.2019 - 18:09:25
01
1.) Na zatial mi staci, ze na to poukazuje organizacia, ktorej som sucastou...

2.) Dakujem za info, JV azii sa venujem pasivne... niektori ani tak

3.) Stale si myslim, ze oproti cinskym intervenciam (a jeho ambiciam) je to prd vo vetre
04.12.2019 - 18:36:42
00
Ak mi to uslo tak prepac ... akej organizacie si sucastou ?
04.12.2019 - 19:09:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up