scarinko napísal:
https://dennikn.sk/blog/1677261/menej-aut-v-lese-opravene-cesty-pre-cyklistov-nove-molo-na-rybniku-ci-vyhliadka-pre-turistov-podpora-rekreacie-a-sportu-v-lesoparku

"Zrealizovali sme kompletnú výmenu asfaltového povrchu, cyklistami najviac využívanej trasy, medzi Železnou studničkou a Bielym Krížom v dĺžke 2.4km. Úseky na opravu boli vyberané na základe dát z aplikácie Strava, ktorú používajú cyklisti na meranie svojich výkonov."

Mali by sme viac jazdit okolo sanatoria a davat to na stravu inak tu rozbitu asfaltku neopravia :)

Tymto tempom spravia asfaltku aj hore, po hrebeni. Zatial sice len uvalcovany jemny strk, ale .. /presne takto dopadli Brdy v CR pred nejakym casom/
Tych menej aut je ale asi vtip, lebo v poslednom case tam stretavam na jednom vyjazde viac aut, ako predtym za polroka. A jedneho typka na 4kolke od Snezienky hore uz 2hykrat. Nastastie chodi normalne, len to huci strasne :D
07.01.2020 - 14:20:09
01
tiez som sa nestacil divit tomu co citam
1) vobec nie je komplet obnoveny asfalt, spravili od slivu pod BK po hranicu so SvJ a potom od potocnej po polder a to je tak vsetko, za ten cas nakladiaky znicili useky ktore pred tym boli dobre napr od BK po polder uz to zas vyzera sama diera
2) ten jemny strk je hnusny makadam ktory porozsypali po celom lese kde kade, okrem peknej cesty aj za kacinom, po modrej zvaznici a kde kade inde, urcite koli cyklistom haha
3) s tymi autami si obcas pripadam ze som viac na hlavnej v meste ako v lese, hlavne od lozorna po BK
4) to co urobili od snezienky asi nikto nepochopil lebo co tam teraz chodim tak vsetci pesiaci aj tak chodia po asfaltke lebo netusia na co je ten strk tam vedla vysypany :)
07.01.2020 - 14:24:47
01
nahodou to rozsirenie asfaltky od Snezienky hore o ten jemny strk je super - viaceri tu hovorili ze to je zbytocne a turisti nebudu chodit po kamienkoch, ale minule som si to vyskusal a bolo to podstatne prijemnejsie ako asfalt vedla - podklad bol pohodlny, maksi a podla dierok od turistickych paliciek to viacerym vyhovuje viac ako asfalt. Najazd pre bicykle okolo schodov smerom k hornej stanici lanovky je tiez super, netreba uz slapat okolo smradlavych zachodov...
07.01.2020 - 14:31:11
01
no ale co som videl tak po tom nikto nechodi
07.01.2020 - 14:32:19
00
je to rozsirene - ked sa stretnu ludia iduci oproti sebe, nemusia odskakovat do travy a maju viac miesta aby sa mohol jeden druhemu vyhnut... tie kamienky bohate stacia
07.01.2020 - 14:37:02
00
ok, moja skusenost je ze idem tade na cestaku a logicky nepojdem po strku ale po asfalte a musim prosikat pesich aby laskavo uhli na ten strk ktory im tam na to urobili
podla mna keby tam urobili eskalator tak budu stat na nom
07.01.2020 - 14:39:19
00
"Asfaltka ostane rovnako ako doteraz spoločný priestor cyklistov a peších."

Nemas o nic vacsie pravo na vyuzivanie toho asfaltu ako ti pesi.
07.01.2020 - 14:40:36
00
ale to ja netvrdim ale tak ten bajk nema kade inakade ist ale pesi maju, preco sa tvaria ze to je chodnik pre nich
z tohto vikendu mam pocit ze z ludi sa stavaju este vacsie ovce ako boli
pesi turisti obsadzuju komplet asfaltky v MK a idealne chodia 5 vedla seba a zasadne po pravej strane cesty
najlepsie miesto kde zastat a debatovat je uprostred cesty
07.01.2020 - 14:47:16
00
Ten makadam zo Snezienky, co som pisal, ze mozno pomoze v zime bo sa tam casto smykalo /hlavne ten strmy usek v zakrute/ tak je to tak, pouzivam to k spokojnosti. Ale az nebude zima, bude to pekne naprd :( .. inak par ludi tade som videl, ze chodi, pouzivaju to. Ale aj takto siroku cestu dokazu chodci zapratat. Vlastne som este nevidel cestu, ktoru by nedokazali zapratat :D

Inak cervena popod Kamzik je pravidelne zapratavana drevami, poniektori tade dole jazdia ako zmyslov zbaveni... Mne tie dreva nevadia, prejdem/obidem, ze sa to chce niektomu s tym lopotit. Ale skor mam obavu, ze to podobne ako na Zeleznej casom uzavru uplne ...

scarinko: nielen pesiaci .. aj cyklisti su taki a este horsi. Uz to nie je ako kedysi, ze ked si stretol cloveka na bajku v lese, tak bola skoro 95% istota, ze bol normalny clovek rovnakej krvnej skupiny. Uz to tak nie je. A bude horsie.
07.01.2020 - 14:51:28
02
"nema kade inakade ist" :facepalm:

...jeden jazdi na cestakoch po lesnych chodnikoch a zvazniciach, druhy nemoze prejst po jemnych kamienkoch 2 metre
07.01.2020 - 14:52:44
00
no nehnevaj sa na mna ale ja mam ist na cestaku po strku aby si ovecky mohli na peso slapat asfalt, to je uz logika

ltoktoru cervenu myslis? od kamziku po rozhladnu? teraz si uz velmi nepamatam ale viem ze od rozhladne dole k nemocnici je to cisto turisticka a nemali by tam ist bicykle ale po rozhladnu uz neviem ci je alebo nie je Cecko


Naposledy upravil scarinko dňa 07.01.2020 - 15:05:38, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2020 - 15:02:25
00
foobar napísal:
Nemas o nic vacsie pravo na vyuzivanie toho asfaltu ako ti pesi.

Ak by sme sa striktne drzali predpisov o cestnej premavke, tak ma, ma prednost, pretoze ide o cestu, nie o chodnik a pretoze je vozidlo :lol: .. ale na druhej strane, nasilne vyzadovanie dodrziavania predpisov by na tejto asfaltke neviedlo k nicomu dobremu, hlavne ak by sa pokusali ist ako je predpisane .. v protismere na kraji v tej zakrute, kde do nej nevidno :D
Stale plati, ze dobrych ludi sa vsade vela zmesti. Ked ale clovek zacne vyzadovat svoje prava, a to dokonca aj ked je v prave, to nekoncieva dobre. Na druhej strane, ak je clovek ochotny a ustupi, este dostane po hube a to nezvykne potesit. Preto je najlepsie zdrhat prec, kde ludia nie su, alebo je ich minimum. Coz v pripade pravidelneho jazdenia v BA uz znamena len v zime a v noci. A tam zas vycinaju polovnici ...
Co uz s tym .. nezmenime to. Ludi totiz zmenit nejde, pokial oni sami nechcu.
07.01.2020 - 15:03:08
02
mas ist s cestakom po rohatke tak ako misopetrovic, a hotovo, vybavene
07.01.2020 - 15:03:21
05
scarinko napísal:
no nehnevaj sa na mna ale ja mam ist na cestaku po strku aby si ovecky mohli na peso slapat asfalt, to je uz logika

Cestakom by som zakazal jazdit do lesa .. natahaju im tam kvalitny asfalt a potom sa to neda vydrzat, kolko ich tam lezie. Pekne si nasad tucne pneumatiky a nemas problem :D
07.01.2020 - 15:04:42
01
foobar napísal:
"Asfaltka ostane rovnako ako doteraz spoločný priestor cyklistov a peších."

Nemas o nic vacsie pravo na vyuzivanie toho asfaltu ako ti pesi.


Rovnako ani pesi nemaju pravo na zaberanie celej sirky asfaltu v jednom smere a deje sa to. Neviem, ci je to neohladuplnostou alebo len neznalostou pravidiel ako sa ma chodec spravat v cestnej premavke.
Priklad. asfaltova cesta z Race na Biely kriz, mnohi idu vpravo hoci by mali ist po lavej strane.

lto A MTBckarom zakazat ist na asfalt...lebo vsade len blato roznasaju, nie? :-D


Naposledy upravil user_id dňa 07.01.2020 - 15:08:39, celkovo upravené 1 krát.

07.01.2020 - 15:07:17
01
keyboard_arrow_up