Čergovská stopa 2020

08.02.2020
MTB maratón
Raslavice (Slovensko)

Propozície
Priatelia, pozývame vás na 15.ročník tradičnej zimnej a historicky prvej akcie na bicykloch na území SR – Čergovská Stopa 2020! ❄️❄️?❄️❄️
Registrácia na: www.cergovskastopa.sk
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/449497915761421/

Prílohy:

plagat-2020.jpg
plagat-2020.jpg 223.03 KiB thumb_up0thumb_down

13.12.2019 - 12:00:45
00
Zdravim,chcem sa opytat ta dlha trat to este niekde pokracuje z chaty Čergov a čo sa tyka kategorii 30 budem mat v septembri rata sa to za rok alebo este mozem byt v 20-29
13.12.2019 - 12:07:58
00
pozeram nove mapy trati a som v nemom uzase. ani jedna nejde hore na chatu Cergov?
to preco takato kontroverzna zmena? :-/
13.12.2019 - 12:27:00
00
na chatu čergov to bola taka klasika skoda
13.12.2019 - 12:37:46
00
Tak nič. Po cestách sa v zime môžem voziť aj doma :( Buď neprídem vôbec, alebo si urobím súkromný výlet smerom na chatu...
13.12.2019 - 16:47:13
05
Dobrý deň Vážení priatelia dvojkolesových dômyselných strojov.
Na úvod Vám chcem poďakovať o záujem o cyklistiku ako takú vo všetkých jej podobách a v ďalšom sa Vám budem snažiť priblížiť a objasniť, čo v konečnom dôsledku znamená nami znázornená trať a zároveň Vás chcem požiadať o poprípade konštruktívnu kritiku bez zbytočných emocionálnych výlevov a hlavne bez hlbšieho poznania situácie, aby sa aj na týchto fórach neviedla debata tým typickým slovenským krčmových štýlom, že všetci vedia všetko a všetko by bolo lepšie inak a aj by to všetci inak lepšie urobili.
Trať je navrhnutá na situáciu, keď bude na poliach a lúkach meter snehu, teda rozumej nie matematicky, ale logicky, teda toľko snehu a v takej konzistencii, že sa nebude môcť rozumne viesť trať v teréne a v konečnom dôsledku za takejto situácie aj na ceste bude čo robiť okrem iného aj technicky. Štrnásť rokov ČS ukázalo, že počasie vie byť naozaj rôznorodé, od slnečnej suchej zimy, cez dážď a ľad až po prídel pol metra snehu z piatka na sobotu, kedy bol štart ČS. Teda o zaujímavosť sa určite nemusíme báť ani tento 15. ročník a práve táto rokmi odsledovaná rôznorodosť počasia nás priviedla k myšlienke urobiť a navrhnúť trať ČS 2020 ako niečo v zmysle konfiguratora plus obnoviť niekdajšie rozdelenie na krátku a dlhu trať v rámci jednotlivých kategórii, kedy sa cyklisti vedie lepšie vyprofilovať. Ak teda nebude neprimerane veľa snehu resp. na tých “hrebeňoch” lúk a poľných ciest bude odkukaný, trať bude značne hravá, rozmanitá a častejšie striedajúca stúpanie s klesaním, teda cyklista sa aj zahreje a zároveň aj čo to vydýcha. A teraz k samej pointe. Prečo úplne vypustenie cieľa na Chate Čergov? Po zmene vedenia na danej chate to bolo každým rokom tažšie v zmysle komunikácie, teda k vedeniu aj napriek slovenskému ústnemu prejavu neprichádzali informácie, takže logicky chýbala vôľa, pretože, kde je vôľa, je aj cesta. Riešili sme to tým, že ak mali problém variť pre Vás ako účastníkov, povedali sme dobre, my to zabezpečíme, kúpili sme tri kotliny, ingrediencie, vyniesli si vlastné drevo na oheň, vlastnú vodu na guláš, v noci z piatka na sobotu obetaví a ústretoví priatelia čistili zemiaky a aj to sme museli skoro vonku v mraze, nakoniec sme aspoň uprosili predsieň, lebo chatár si ide o desiatej ľahnúť a zatvára dolnú časť chaty. Koniec koncov, kto tam ostával spať zo soboty na nedeľu, tak vie o com píšem. Chcete sa podebatovať s priateľmi, ktorých vidíme väčšinou raz za rok práve na tejto akcii a “veľký otec” Vám prikáže spať a aj na izbu Vás príde upozorniť, že ešte raz príde z dôvodu, že sa debatujete, tak budete spať vonku. Trochu veľa na to, že by mal byť vďačný za zákazníkov. Prístup je taký zrejme preto, že chatár ma iný zdroj príjmu a chatu poníma ako víkendovú vlastnú oddychovú záležitosť a veľa ľudí ho obťažuje. Nechem tu rozoberať ďalšie dôvody a uvádzať konkrétne prípady a zaťažovať Vás tým, ale je toho dosť, v podstate v zmysle už nás fakt obťažujete, aj keď nechápem ich zmýšľanie, keď všetku špinavú prácu urobíme my a chata profituje len z čistého predaja nápojov, pochutín, ubytovania atd. Ak sa hore na chate stretne 350 účastníkov, z ktorých ma aspoň jedného “civila” so sebou a aspoň ďalšia stovka cudzích povzbudzovateľov a náhodných turistov, tak máte celkom slušne číslo a pokial každý tam nechá v priemere aspoň 5€, tak to za päť hodín akcie máte celkom slušne tisíce, avšak aj takýto ekonomicky aspekt absentuje. To je tak, keď si k chate “nejak” prišiel a zrekonštruoval si ju z euro fondov, ako inak na SR, jedine transparentne, máš iný biznis, tak potom Ťa samozrejme obťažujú ľudia navyše, lebo Ty to máš ako svoj domček a len možno čakáš, pokial uplynie doba viazanosti prevádzkovania chaty z hľadiska čerpania fondov a tak to bude už naozaj len súkromný domček. Ďalej je zbytočne sa tomu venovať. Ale každopádne, podľa snehovej situácie, je v hre aj výšľap hore k chate a inou trasou zjazd dole. K otázke bicyklov uvediem, že ja celkovo nie som za zákazy a príkazy a na základe toho formovania čohokoľvek a kohokoľvek a preto, pokial po snehu a v teréne, to niekto bude cítiť na cestný bicyklel, tak nech si ho zoberie, ale už niekoľko ročné skúsenosti s takýmito “taktikmi” ukázali, že veľa vody ešte nenamútili, teda skôr našlapali sneh behaním okolo takého bicykla. Inak, v zasade je to v nohách, poznám cyklistov, čo na horských fulloch nakladajú v kopcoch na asfalte cyklistom s trikrát drahšími cestnými bicyklami. Samotnú základnú trať budete vidieť na Garmine a k nej budete vidieť aj alternatívy. Všetko bude dostupné najneskôr v priebehu prvej polovice januára. Bude to fajn. Vidíme sa. Teším sa na Vás. Teda na tých, ktorí reálne prídu otestovať svoje schopnosti a stav pred sezónou. ČS nikdy nemala ambíciu byť masovým pretekom, je to skôr o tvrdých cyklistoch, ktorí sa doma neukájajú nad klávesnicou kritizovaním v podstate všetkého na SR, ale reálne trénujú a pracujú na sebe. Takýto cyklisti ocenia aj trať ČS 2020 a budú ho vnímať ako príjemné spestrenie a chuť niečoho nového. Každá zmena vyvoláva u človeka stres, to je Ok, ale treba si zachovať tu pozitívnu mieru stresu, ktorá Vás nabudí a netreba prepadnúť internetovému brainwashing-u. Priatelia a podporovatelia, prajem Vás pokojne prežitie vianočného času v kruhu Vám blízkych ľudí a teším sa, že Vás opäť raz uvidim na tom snežnom šialenstve...,
14.12.2019 - 20:00:52
013
No a stačilo to aspoň v skratke napísať v prvom príspevku (mám taký pocit že to pred tým nebolo ani na stránke). Za mňa poviem, že prečo sa nejde na chatu som tušil a teraz sa mi to potvrdilo. Bol som na ČS viac krát a nebolo to na chate príjemné, aj keď sa tam peniažky vždy točili.

Ale stále platí, že ak by som prišiel a bolo by to podľa podmienok možné, aj tak by som sa vybral na otočku smerom k chate...
14.12.2019 - 20:32:22
00
Ešte som nešiel tento pretek a ani som nebol v okolí Čergova. Začínam to však zvažovať.
Ten časový limit 2 hodiny bude platiť pre obe trate?
17.12.2019 - 14:53:59
00
petocervik Vzhľadom na to, že trať bude radikálne iná ako predošle roky a asi ani nie je definitívne určená nejaké časové limity nerieš. Myslím si, že skôr je obava o to aby ten pretek mal také čaro ako mal. V minulosti to bola cca 17km trasa (740 výškových) kde sa 10km išlo po cestách a 7km stúpanie po lesnej ceste k chate Čergov a práve to stúpanie z toho robilo niečo zaujímavé. Aj vzhľadom na to, že každý rok boli trochu iné podmienky (sneh / ľad...)
Ako na jednej strane rozumiem organizátorom ale teraz ich čaká veľmi ťažká úloha urobiť to tak atraktívne ako to bolo.
Ja osobne asi pôjdem.
18.12.2019 - 10:26:49
01
Tak to pravdepodobne pôjdem skúsiť. V Januári sa rozhodnem ktorú trať. Keďže to nebudem mať s čím porovnať, tak sklamaný zrejme nebudem :D.
18.12.2019 - 10:44:38
00
Prosím vas výškové na tratiach sú aké ?
07.01.2020 - 09:53:43
00
lacoge napísal:
petocervik Vzhľadom na to, že trať bude radikálne iná ako predošle roky a asi ani nie je definitívne určená nejaké časové limity nerieš. Myslím si, že skôr je obava o to aby ten pretek mal také čaro ako mal. V minulosti to bola cca 17km trasa (740 výškových) kde sa 10km išlo po cestách a 7km stúpanie po lesnej ceste k chate Čergov a práve to stúpanie z toho robilo niečo zaujímavé. Aj vzhľadom na to, že každý rok boli trochu iné podmienky (sneh / ľad...)
Ako na jednej strane rozumiem organizátorom ale teraz ich čaká veľmi ťažká úloha urobiť to tak atraktívne ako to bolo.
Ja osobne asi pôjdem.


Bol som na troch rocnikoch a popravde mi nebude chybat to vracanie sa z chaty :) Minuly rok to bol riadny masaker, cisty lad...
Co sa tyka chaty, tak takuto neochotnu a neprijemnu obsluhu som uz davno nikde nevidel. Myslim, ze zapretekat sa da aj na asfaltkach, aj na lukach :)
09.01.2020 - 06:50:33
00
Bude sa jazdiť za plnej premávky?
17.01.2020 - 08:57:24
00
ano, ale vela aut tam nejazdi. netreba to riesit
18.01.2020 - 10:04:55
00
Zdravím!
účastníkom Čergovskej stopy som bol už na jej "nultom" a následne "prvom" ročníku. Pamätám si ju vtedy ako "kultovú" akciu partie nadšencov, kedy sme si všetci v cieli sušili veci pri krbe na chate :), popri tom sa najedli (čo to vypili), pokecali s organizátormi, a oddýchnutý a spokojný pekne zjazdili dole do Hertníka... :)

Následne s ďalšími ročníkmi a pribúdajúci počtom účastníkov sa to logicky zmeniť muselo, no stále to malo to svoje čaro - zimného výšľapu k nejakému výškovému vrcholu, ktorým tu bola chata Čergov..... Nepoznám pozadie vlastníckych vzťahov na chate, no organizátorom musím dať za pravdu, napríklad s mojou osobnou skúsenosťou ako na mňa a ďalších pretekárov chatár VRIESKAL, "prečo sa prezliekame v chate (na chodbe) keď tam nie sme ubytovaný" a že "kto to po nás bude upratovať!!!" (asi tým myslel tú vodu z roztopeného snehu na podlahe... :)) a vyhnal nás odtiaľ preč, teda von... Nasledujúci ročník som sa radšej prezliekal v mraze vonku na snehu...s príslovkom "kašlem ti...!"

Čiže chápem aj postoj organizátorov, no zároveň mi ten pomyselný cyklovrchol bude chýbať... a preto sa pýtam, nepokúšali ste sa komunikovať aj s majiteľmi iných chát, napr. chaty šport? Lebo podľa môjho osobného názoru, točiť to po cestách a lúkách na dlhej, to mohlo viesť okolo chaty čergov (kde by sme im zamávali :) ) a potiahli to Ďalej po hrebeni až na chatu šport? viem že tu zjazdnosť by sa už vôbec, ale vôbec nedala zabezpečiť, ale o tom boli tieto preteky už od ich začiatku... Predsa sa jedná o MTB zimné preteky...

Každopádne držím prsty, do budúcna sa to môžno zmení a na znak súdržnosti, prihlásený a štartovné odoslané.
Teším sa!
19.01.2020 - 22:41:24
03
keyboard_arrow_up