tak planujem kupit nejake lahke rychle ale aj do terenu xc plaste, rozmyslam akurat nad schwalbe RR a NN 2,1 akurat neviem aku kombinaciu, najradsej by som RR/RR ale pocul som ze RR vpredu nieje nic moc... . tiez by ma zaujimalo ako su na tom RR 2008 lebo o nich som vlastne nic konkretne necital. jazdim cesta:teren cca 40:60, dik :)
03.05.2008 - 09:18:39
00
ak jazdis iba cisto xc stacili by snad aj RR/RR ale pre lepsie vedenie stopy urcite NN/RR
ak ti ide o rychlosť tak RR
03.05.2008 - 10:07:46
00
ak jazdis tolko po cestach tak na RR a NN zabudni...budes sklamany z toho ako rychlo bude po dezene
03.05.2008 - 10:58:48
00
ja mam v zadu RR a vpredu NN a som spokojny ;)
03.05.2008 - 11:13:00
00
ak jazdis tolko po cestach tak na RR a NN zabudni...budes sklamany z toho ako rychlo bude po dezene

Presne ako pise matt. Ale ak ich chces kupovat, tak v Tvojom pripade pokojne kup RR aj dopredu (hlavne ale kup 2008 - celkovo ma prepracovany dezen a ma o nieco lepsie bocne vedenie, takze sa v pohode uzivi aj vpredu). Pripadne zvaz Smart Sam, ten je na cestu o kusok lepsi.
03.05.2008 - 18:58:02
00
Presne ako pise matt. Ale ak ich chces kupovat, tak v Tvojom pripade pokojne kup RR aj dopredu (hlavne ale kup 2008 - celkovo ma prepracovany dezen a ma o nieco lepsie bocne vedenie, takze sa v pohode uzivi aj vpredu). Pripadne zvaz Smart Sam, ten je na cestu o kusok lepsi.
no s tou cestou som to mozno trochu prehnal, snazim sa najmenej ale bez nej to nejde :( ale zatial sa priklanam k RR/RR , skor ma stve ci nebudu velmi nachylne na defekty, tak som rozmyslal ze kupim nejake odolne duse, len tie vraj vazia cca 2x tolko co normalne a su aj pekne drahe (servisak s ktorym som sa bavil hovoril nieco okolo 450 SK) , ako by ste to vyriesili ? :)
05.05.2008 - 16:46:12
00
Vozim NN/NN a Flyweight duse = a 97g ci kolko som to navazil. Defekt len jeden - treba dbat na spravny tlak.
05.05.2008 - 16:50:45
00
kup dvoch NN a jedneho RR a podla pocasia prehadzuj.ak je viac blatka das NN/NN ked suchsie NN/RR. tak mam aspon ja. duse stacia normalne napr. http://www.kupkolo.cz/produkty/Pneu_66/ ... _2539.html
05.05.2008 - 17:38:50
00
no s tou cestou som to mozno trochu prehnal, snazim sa najmenej ale bez nej to nejde :( ale zatial sa priklanam k RR/RR , skor ma stve ci nebudu velmi nachylne na defekty, tak som rozmyslal ze kupim nejake odolne duse, len tie vraj vazia cca 2x tolko co normalne a su aj pekne drahe (servisak s ktorym som sa bavil hovoril nieco okolo 450 SK) , ako by ste to vyriesili ? :)

Defektov sa bat netreba. Ak ale hovoris o seknutiach, tak tych sa boj na kazdom XC plasti bez rozdielu. Rozumnejsie riesenie nez drahe duse je vyssi tlak ako uz bolo spomenute, ale ten zas znizuje komfort, takze musis najst spravny kompromis. A pokojne chod do RR vpredu aj vzadu, jedine ak by si chcel jazdit technickejsie veci, tak je lepsie mat vpredu NN (ale treba ratat s o dost vyssim valivym odporom na asfalte).
05.05.2008 - 18:05:57
00
Daj si tam FF 2,25 a máš pokoj ale iba na sucho
05.05.2008 - 18:47:40
00
na Sele NN/RR a v poho aj ked sucho nebolo.
05.05.2008 - 20:32:37
00
slime duse a zvyseny tlak to istia :D
05.05.2008 - 22:01:14
00
RR je super plast dozadu, rychly, na ceste maly valivy odpor ked je dobre nafukany, ale ako uz bolo spomenute na asfalte sa straaasne rychlo derie (na bezne pouzitie by som uz nevolil taku makku zmes). Ale dozadu ak neplanujes nejak extremne jazdit je to super plast (ale len do sucha) na vyslapoch v suchom terene to drzi omnoho viac ako niektore ine plaste s velkymi stuplami. Dopredu by som ho ale nedaval - osobne by som sa bal v lese na tom jazdit. Celkovo aj ked som ho mal vzadu tak som sa bal sa polozit do zakrut s nespevnenym povrchom (ale tie nove verzie uz maju lespie prepracovane tie bocne stuple). Teraz jazdim vzadu NN - nie velmi dlho ale subjetivne mam pocit ze sa o dost menej derie na ceste ako ten RR (ked scem ist do lesa tak sa bohuzial ceste nevyhnem) ale zati huci jak kamion. Celkovo RR su super plaste ale na vyblbnutie v lese to nie je to prave - ten NN ma uz zoparkrat presvedcil o tom ze vazne ma vytiahne aj z inak uz takmer isteho padu :)
05.05.2008 - 22:39:16
00
keyboard_arrow_up