Canyon Ultimate CF SL 8.0 RimBrake alebo Canyon Endurance CF SL Disc 8.0 Pro

Anketa bola ukončená dňa 26.02.2021 - 12:43:37

Canyon Ultimate CF SL 8.0 s čelust.brzdami - 7,00kg za 2200e 34% [ 12 ]
Canyon Endurance CF SL Disc 8.0 Pro - 7,58kg za 2700e 66% [ 23 ]
Celkový počet hlasov : 35
Ahojte,

ktory z tychto bike-ov by ste si kupili a preco?

Canyon Endurance CF SL Disc 8.0 Pro - 7,58kg - 2700 EUR
https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/endurace-cf-sl-disc-8.0-pro/2509.html?dwvar_2509_pv_rahmenfarbe=BU%2FBK&dwvar_2509_pv_rahmengroesse=XS

Canyon Ultimate CF SL 8.0 - 7,00kg - 2200 EUR
https://www.canyon.com/cs-sk/road-bikes/race-bikes/ultimate/ultimate-cf-sl-8.0/2151.html?dwvar_2151_pv_rahmengroesse=2XS&dwvar_2151_pv_rahmenfarbe=BU%2FWH

Ultimate je 500 EUR lacnejsi a o 0,6 kg lahsi, nez Endurance, ale nema kotucove brzdy...

Mate skusenosti s kupou Canyonu?
Da sa to kupit cez nejaky cykloshop (BA), ktory to aj zmontuje?

Da sa niekde vyskusat Canyon Ultimate?

Vdaka

Ahojte

P.
27.02.2020 - 12:43:37
00
ja som zobral Canyon Endurace CF SL Disc 7.0 a zatial velka spokojnost. povodny bike (Fondriest DonRacer) mi praskol pod hlavovou trubkou, asi sa mu nepacili obcasne vylety na polne cesty...
+ diskove brzdy funguju vyborne a su takmer bezudrzbove
+ moznost nahodit aj jemne CX plaste na horsie cesty (mne sa zatial osvedcili Schwalbe X-One Speed 33-622)
+ pevne osy kolies
- mierne vyssia cena
- mierne vyssia hmotnost
27.02.2020 - 16:04:05
00
V tomto pripade sa jedna o trochu rozdielne kategorie, aj ked nie moc. Ultimate je viac pretekarsky orientovany, kde endurace ma viac vzpriamenu geometriu a bude celkovo pohodlnejsi.

Za mna by to bol urcite endurace, jednak koly kotucom, ktore maju brzdny ucinok na uplne inej urovni, (mal som aj rafikove aj kotucove) zvlast pre mna ako nie najlahsieho jazdca. Plus ta sedlovka na endurace je dost chvalena za jej schopnost pohlcovat vibracie a celkove zlepsenie pohodlia. Ostatna vybava je fajn na oboch.

Canyon nenajdes v ziadnej predajni, kupis ho iba priamo od nich, teda je potrebne podla ich kalkulacky si vybrat spravnu velkost. Jedina moznost ako bike vyskusat je nejake testovacka, ktora byva organizovana napr aj MTbikrom raz za rok. Bicykel ti pride v krabici, kde nasadis iba koleso,riaditka a sedlo. Maju kopec videi na nete ako to zmontovat. Zvladne to aj laik.

Dufam ze pomohlo
27.02.2020 - 18:38:15
00
Vdaka za info. A kotucovky, preradovanie a stredove kluky su uz nastavene? Je aj omotavka uz na riaditkach?

Rozmyslam, ci je lepsie tazsi bicykel o pol kila kvoli kotucovkam je lepsi ako o pol kila lahsi bicykel bez kotucoviek. Mam 85 kg ...
Viem, ze lepsie je schudnut, snazim sa uz patnast rokov, ale neuspesne.

Takze by ste brali sice tazsi bike, ale s kotucovkami?
27.02.2020 - 18:56:35
00
Pri 85kg pol kila urcite neries ;). A canyon si drzi super vahu aj s kotucovkami .. pri inych znackach sa pod 8kg nedostanes (rsp.dostanes ale pri inej cene)
27.02.2020 - 19:07:05
01
Peter7b V postate riešim už pol roka podobnú dilemu (181cm a 81kg, M rám), ale naviac ja som si dal ešte podmienku elektronické radenie. Keďže si si vyberal medzi Canyonmi, pridám ti ešte chrobáky do hlavy.
Radon je tiež nemecká značka podobná Canyonu s pozitívnymi hodnoteniami, kvalitou, dizajnom aj predajnou politikou
race
https://www.radon-bikes.de/en/roadbike/carbon/vaillant-disc-carbon/vaillant-disc-90-2020/
https://www.radon-bikes.de/en/roadbike/carbon/vaillant-disc-carbon/vaillant-disc-90-2019/
endurance
https://www.radon-bikes.de/en/roadbike/carbon/spire-disc-carbon/spire-disc-90-2020/
Oplatí sa u nich sledovať ceny, podobne ako u Canyon ... objavujú niekoľkodňové zľavy o 200-300 eúr.
a ešte je tu aj nemecký Cube :)
https://www.cube.eu/en/2020/bikes/road/road/agree/cube-agree-c62-race-carbonnwhite-2020/
Ak chceš len Canyon a nie si súťaživý typ, tak Endurance má kazetu s väčším rozsahom a radenie s dlhším ramienkom, ktoré oceníš najmä v kopcoch
28.02.2020 - 14:35:53
00
Za mňa tiež zháňam bajk ale povedal som si čo nemôžem vydieť a vyskúšať aspoň sadnúť a pocitovo keď už mám dať cez 2500eur tak jedine kameňa predajňa aj čo sa tika záruka.
28.02.2020 - 16:43:44
00
Truhlik50plus napísal:
Peter7b V postate riešim už pol roka podobnú dilemu (181cm a 81kg, M rám), ale naviac .......Ak chceš len Canyon a nie si súťaživý typ, tak Endurance má kazetu s väčším rozsahom a radenie s dlhším ramienkom, ktoré oceníš najmä v kopcoch


Canyon ma napadol kvoli tomu, ze uvadza pri svojich modeloch aspon pribliznu hmotnost, ktora je velmi nizka. Aha, hej, pozeram, ze Endurance ma 32 zubovy pastorok, zatial co Ultimate iba 30. Takze do pripadnych kopcov je lepsie mat viac zubov.

V principe hladam taky cestny bike, ktory nema viac ako 7,5kg a ktory nie je uplne cely cierny. Najlepsie zlta, modra, cervena, biela farba. Nepacia sa mi tmave farby. Bike by nemal stat viac, ako 2700EUR.

Skoda ze vela vyrobcov, vratane napr. Bianchi neuvadza na svojej stranke hmotnosti bikeov.
28.02.2020 - 18:09:59
00
Peter7b na tie hmotnosti pozor nevydel som nikde foto výrobcov jak držia váhu a zavesení bajk váhu.Tam u každého jedného bajku u každej značky môže váha kolísať hore dole.
28.02.2020 - 19:47:46
00
To hej, som si vedomy, ze aj vyrobcovia bicyklov klamu. Že keď bicykel váži napr. 7,00kg, tak bicykel váži 7,40kg. Ale je to aspoň nejaky udaj. Viem, že keď niekto uvádza 8,50kg, tak že to určite nebude 7,00kg. Len ťažko sa tipuje váha, ak vyrobca neuvádza ani približnú váhu. A človeku sa nechce teraz každý jednotlivý model vyhladávať cez internet, že koľko to váži. Ja potrebujem veľkosť 53-55 (M), takže aj ak by výrobca uvádzal veľkosť S.
28.02.2020 - 20:32:31
00
Takže aj ak by vyrobca uvadzal velkost S, tak hmotnost mojej velkosti M nebude daleko od uvadzanej velkosti S.
28.02.2020 - 20:36:26
00
Hosť napísal:
Vdaka za info. A kotucovky, preradovanie a stredove kluky su uz nastavene? Je aj omotavka uz na riaditkach?

Rozmyslam, ci je lepsie tazsi bicykel o pol kila kvoli kotucovkam je lepsi ako o pol kila lahsi bicykel bez kotucoviek. Mam 85 kg ...
Viem, ze lepsie je schudnut, snazim sa uz patnast rokov, ale neuspesne.

Takze by ste brali sice tazsi bike, ale s kotucovkami?



Ano ja by som bral urcite pol kila naviac koly kotucom, a celkovo vo vsetkom by som uprednostnil ten endurace. Ale to som ja. Na dobrom bicykli vas to bude bavit a vahu zhodite raz dva :)

Co sa tyka montaze, vsetko by malo byt nastavene, od prehadzovacky, cez kotuce. jedine co treba spravit je ako som pisal nahodit kolesa, vyrovnat a dotiahnut barany a namonotovat sedlovku. Canyon k tomu dava aj vsetko naradie vratane momentoveho kluca, takze problem by nemal byt pri ziadnom ukone.

Nechcel som hadzat ziadne aleternativy, kedze ste sa pytali medzi dvoma bajkami, canyon je velmi dobra volba, ale kedze uz zacali ludia pridavat aj ine, tak este by som mozno spomenul ROSE, ktory tiez splna vase poziadavky

https://www.rosebikes.com/rose-x-lite-four-disc-ultegra-2661674
29.02.2020 - 15:06:05
00
Marhask napísal:
Ano ja by som bral urcite pol kila naviac koly kotucom, a celkovo vo vsetkom by som uprednostnil ten endurace. Ale to som ja. Na dobrom bicykli vas to bude bavit a vahu zhodite raz dva :)......


Tak ako vyzera, tak vacsina ludi odporuca mat kotucove brzdy. Dobre vediet. Este sa mi pozdava Orbea Orca, aj ked to uz je dost priplatok
https://www.orbea.com/at-de/fahrrader/rennrader/orca/cat/orca-m20team-d
29.02.2020 - 18:50:35
00
za mna jednoznacne chod do endurance a kotucoviek a este by som zvazil na tvojom mieste verziu bez "PRO" (o 200 eur lacnejsie tusim, na ultegre a mavicoch) ak vyslovene netrvas na Campe. ten bajk je totalne blbuvzdorny a ak ti neponahla kupa tak ho viac krat za rok maju za 2099 eur. a ked budes chciet upgrade das tam karbon kolesa a mas vsetko co potrebujes vramci fin moznosti. bajk pride zlozeny - jedine co spravis je nasadis sedlovku, rajdy a predne koleso, nahodis pedale, kosiky na vodu, drziak na garmin a fuknes plaste. kedze som sa svojho casu ponahlal trvalo mi to presne 30 minut od rozrezania prvej pasky na krabici do odchodu z domu.
01.03.2020 - 10:00:48
00
Vdaka za nazor. Dobre vediet, ze to zmontovanie fakt nie je problem. Na Campe sice netrvam, ale ta verzia bez "PRO" uz 8,2kg, co je o 0,6kg viac ako Endurance Pro, resp. o 1,2kg viac ako Ultimate s rafikovymi brzdami, ktory ma 7,0kg.
Neponahla mi to, takze by som pockal na akciu na ten Endurance PRO s kotucovkami
01.03.2020 - 11:24:13
00
keyboard_arrow_up