Zdravím už asi 2 dni sa snažím nastaviť prešmýkač, menil som komplet lanká + bowdeny a nedarí sa mi to nastaviť, odtiahnem dole na prešmýkači lanko nastavím spodný doraz aby išla viac menej retaz na stred vyskúšam na prehadzovačke všetky prevody od 1 po 6 reťaz nešúcha, nahodím lanko, pritiahnem ale ako náhle dám prevod na največšiu pilu tak mi reťaz šúcha o pravú časť prešmykača, tak som na riadidlach pri prehadzovačke povolil oproti hodinovým ručičkám ale vtedy nastala chyba keď mi už vrchná pila nešúchala tak mi to zasa šúchalo na spodnej pile, keďže tým nastavovaním na riadidlách som asi nastavoval aj spodnú pilu, neviem nejako mi to nejde do hlavy.Ak chcem nastaviť vrchný doraz H ak mám reťaz na največšej píle tak potrebujem skrutku povoliť,lenže ju povolujem a ide úplne lahko a prešmýkač sa nehýbe, asi mu bráni lanko ktoré je moc/málo pritiahnuté.Kde robím chybu?
14.03.2020 - 21:02:13
00
"tak som na riadidlach pri prehadzovačke povolil oproti hodinovým ručičkám ale vtedy nastala chyba keď mi už vrchná pila nešúchala tak mi to zasa šúchalo na spodnej pile, keďže tým nastavovaním na riadidlách som asi nastavoval aj spodnú pilu, neviem nejako mi to nejde do hlavy."
Ked menis lanko a bowden tak ta skrutka na doladenie musi byt dotiahnuta.Ze ty si ju tocil oproti hodinkam si spanoval lanko nie povoloval
14.03.2020 - 22:32:29
00
tocenim do lava spanujes a do prava povolujes lanko
14.03.2020 - 22:34:41
00
Áno ja som ju mal dotiahnutú, potom som si nastavil spodný doraz, na spodnej píle to išlo krasne, prehodil som na največšiu a v ten moment mi prešmýkač nevyšiel až na doraz, potrebujem docieliť aby na vrchnej píle išiel trochu doprava, doraz je povolený,lenže prešmykač mi na horný doraz ani nedojde, bráni mu v tom najskor lanko, ktoré som skúšal dole na prešmýkači povoliť a na fest pritiahnuť to nepomohlo, a na riadidlach lanko pritahovať nemožem lebo to síce docielim že mi nešúcha na najvyššej píle ale potom začne na najmenšej šúchať, malú pílu mám nastavenú OK len na velkej skratka potrebujem aby mi ešte prešmýkač išiel trochu viac doprava ako chodí.
14.03.2020 - 22:36:04
00
Nemas povoleny presmykac a ti ho pootocilo?Mne sa to raz stalo
14.03.2020 - 22:38:46
00
Nie radilo to dobre ani nešúchalo, len som menil lanko a bowdeny a tam je problém to nastaviť na hornej píle,neviem či je dole na prešmýkači ešte stále to lanko málo pritiahnuté alebo čo, potrebujem aby prešmýkač na hornej píle išiel ešte trochu vyššie ako chodí.
14.03.2020 - 22:44:27
00
Tak už asi viem kde je problém mám tento presmykac Shimano TZ20 a keď som menil lanko tak som ho dal ako bolo staré t.j. dal som ho pod maticu na presmykaci nie pod hlavičku kde je aj nato drážka ako má ísť po správnosti to lanko na presmykac od rámu ho prevliect okolo skrutky a cez drážku a pritiahnuť, alebo opačným smerom?
15.03.2020 - 14:01:11
00
Pohladaj si to tu sú tam presné návody https://bike.shimano.com/en-EU/components/mtb.html
15.03.2020 - 14:11:34
00
Tam som to pozeral len sa v tom neviem zorientovať.
15.03.2020 - 15:29:10
00
Skus pozrieť na to to neviem či pomôže.

Prílohy:

Nepojmenovaný 1.jpg
Nepojmenovaný 1.jpg 31.47 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2020 - 15:51:44
01
keyboard_arrow_up