Tesak Vývoj, certifikácia, materiál s certifikátom pre zdravotníctvo, provízie (a preukazy odb spôsobilosti) pre každého, kto s tým príde na ceste z fabriky do kontaktu. Skátene - čokoľvek má razítko pre zdravotnícke použitie má cenu rádovo vyššiu, než keby to bolo pre obyčajný priemysel/potraviny, s konzumom to ani neporovnávam.
Tamto je náhrada (krízová, improvizovaná) vyrobená aby fungovala tu a teraz a dala sa rýchlo vyrobiť. Pokazí sa => vytlačíme nový. Zatiaľ ten model vylepšíme a ďalšia iterácia bude lepšia. A či je ten materiál zaručene zdrav nezávadný teraz neni podstatné, rovnako ako životnosť ačojaviemešte.
19.03.2020 - 08:34:12
01
ako mi pomoze ze sa sam pojdem otestovat? to bude dobre asi len pre tych co sa strasne doma nudia a chcu si ist dakam vyrazit, tak aby mali dobry pocit zo svojho cinu sa otestuju a veselo pojdu ze su 'safe'
19.03.2020 - 08:34:52
01
Europa aj Severna Amerika sa s tymto nejako vysporiadaju.
Ale uz sa mnozia pripady aj v Afrike, Indii, Pakistane. Tam to bude mat urcite priebeh rychla smrt.
19.03.2020 - 08:36:29
00
"aby mali dobry pocit zo svojho cinu sa otestuju a veselo pojdu ze su 'safe'"
po prvy nakup v potravinach :-D
19.03.2020 - 08:37:29
01
Tesak tu fotku som si “pozical”,
ale myslienka ze gumicky sa daju nastrihat z duší hadam nebude len moja.
19.03.2020 - 08:37:40
01
Problemom sars-cov-2 je, ze siritelmi su aj ludia bez priznakov takze v idealnom pripade je dobre otestovat co najviac ludi v co najkratsom case bez ohladu na to, ci maju teplotu 38° alebo nie. Vid priklad z J. Korei.
19.03.2020 - 08:41:43
00
FeroR Ked mas gumicku z duse, narozdiel od latkovej z gati, je problem ju prisit k rusku. V mieste vpichov ihly sa potrha.
19.03.2020 - 08:43:05
00
Testovať by sa všetci čo chodia po vonku nie sami. Každých 6 hodín.
19.03.2020 - 08:48:54
00
ono cela Corona situacia je len velky zdvihnuty prsta od "Boha" ak by som to zobral z pohladu Clovek vs. Planeta Zem. Sme premnozeny, nicime prirodu, ovzdusie,vodne toky, sme sebci. No a uz sa pohar nasej planety dlhsi cas plnil az sa teraz prelial. Nie som ziadny svedok Jehovov, no rozumny ludia verim to vidia rovnako. Snad sa staneme po tejto pandemii lepsimi a zobudime sa...ako ludstvo. Moc tomu ale neverim :)
19.03.2020 - 08:49:28
014
corsair Tak ako bez debaty sa na pozadi boja proti koronavirusu (nieco ako boj proti terorizmu po septembri 2001) deju ine, mozno este zavaznejsie udalosti o ktorych sa ani nepise. Teraz otvoris net a vsade corona. Nehovorim, ze to treba bagatelizovat, beriem to ako realnu udalost a podla toho sa aj spravam. Ale uz sa to prehana. Ked sa vsetci budeme divat kuzelnikovi na ruky, kto odhali to kuzlo co sa deje pod stolom? :) Ale bezny clovek s tym aj tak moc neurobi. Co je pre nas podstatne su veci ako tie ventily od Tesak co sem postol. Pomahat si navzajom, byt kreativny, vediet improvizovat a prist s novymi uzitocnymi napadmi. Nie zdielanie bateriek do mobilov...
Mali sme dost prilezitosti zistit, ze "statu" sa neoplati bezbreho verit. Nebudme ako ti indiani, co prijali zavsivene deky. Radsej sa ich naucme tkat sami.
19.03.2020 - 08:51:55
03
jachmel napísal:
FeroR Ked mas gumicku z duse, narozdiel od latkovej z gati, je problem ju prisit k rusku. V mieste vpichov ihly sa potrha.

Vsak mozes usit pre gumicku rukav, kadial sa bude prevliekat. Pripadne usijes putko na gumicku.
19.03.2020 - 09:06:38
04
Hack3r napísal:
ono cela Corona situacia je len velky zdvihnuty prsta od "Boha" ak by som to zobral z pohladu Clovek vs. Planeta Zem. Sme premnozeny, nicime prirodu, ovzdusie,vodne toky, sme sebci. No a uz sa pohar nasej planety dlhsi cas plnil az sa teraz prelial. Nie som ziadny svedok Jehovov, no rozumny ludia verim to vidia rovnako. Snad sa staneme po tejto pandemii lepsimi a zobudime sa...ako ludstvo. Moc tomu ale neverim :)

Neveriaci "Tomáš" :D
19.03.2020 - 09:07:26
00
peniaze su nad zdravym rozumom a to vieme vsetci tak preto som skepticky :)
19.03.2020 - 09:11:11
04
Ved si spomenme, co sa dialo, ked mal SiS chybu v systeme so zlavovymi kuponmi :D
19.03.2020 - 09:13:06
00
Krčméry: Koronavírus zvládneme. Už v máji sa vrátime k bežnému životu

https://www.etrend.sk/ekonomika/krcmery-koronavirus-zvladneme-uz-v-maji-sa-vratime-k-beznemu-zivotu.html
19.03.2020 - 09:20:11
00
keyboard_arrow_up