myslis zakazdym ked si dam satku cez tvar? :D
24.03.2020 - 19:13:47
01
lebo je kontaminovana :D
24.03.2020 - 19:17:51
00
scarinko napísal:
a ja som tam zatial nebol a ani nechcem, nechapem co tam tych ludi taha, spina, kamene v mori, drahe jak slak a furt slovak, cech atd
len preto ze sa tam lahko chodi autom? ebac na nich

Si tam nebol, ale vieš, že tam je chu**vo.
24.03.2020 - 19:34:43
02
Taká otázka "gazdovského" rozumu: vírus si podávame kvapôčkovou cestou, bez tej kvapky vraj neprežije. To znamená, že ak nakazená kvapôčka vyschne, tak vírus skape? Tak ako môže prežiť na niektorých povrchoch celé dni? A kontaminové napr, šatstvo by stačilo dať na slnko a vietor, malo by to predsa "vyschnúť". V čom sa mýlim? Otázka je smerovaná na tých, ktorí sa v tom aspoň ako tak vyznaju.
24.03.2020 - 19:49:08
01
Asi je ten obal vírusu tukový. Vírus v tukovom obale v kvapôčke.
24.03.2020 - 19:50:45
00
zato je ten vírus taký veľký, bo je riadne vypasený :P
24.03.2020 - 19:56:04
01
Preto sa maju ruky dexinfikovat liehovymi pripravkami resp. umyvat mydlom. Tie znicia ten tukovy obal
24.03.2020 - 20:03:44
00
simecek napísal:
Pravdepodobne je teraz aj dost potlacena lekarska starostlivost u "nekorona pacientov". Napr. karcinomy, infarkty, nahle brusne prihody, trauma zranenia a pod.
Zaujimala by ma preto aj denna statistika "ostatnych umrti" v jednotlivych statoch.
Dvojica cisel "korona umrtia/ostatne umrtia" je mozno jediny relevantny udaj o situacii v danom state.
Vsetky ostatne udaje su viacmenej hausnumera. /pocet nakazenych, pocet merani, pocet vyliecenych, ..../

Kto ti povie pravdu? Na lekarov by som nedal, ti samozrejme drzia basu a daju do statistik vsetko co nie je polytrauma. Cina si uz urobila PiaR a teraz bude vzorom. Modlime sa, aby nie vo vsetkom...Ja im to budem zrat tak do maja. Proste do leta. Ak to dovtedy nevyriesia, kaslem na to :) Ved nik ani poriadne nevie co to vlastne je. To mas ako chod tam, neviem kam a prines to, neviem co. Dnes vonku vemrete, ako keby sme hrali finale MS. To uz zacali sledovat tie ajfony, ci co?
24.03.2020 - 20:06:32
00
user_id napísal:
Mne teraz stacili aj 3km [od nezastavanej casti BA po bytovku] na bikeu so satkou cez nos a usta, aby som citil palivy/tazivy pocit na hrudi. V mrazoch tiez neznesiem nic cez tvar. Kazdy sme nejaky...


Teraz sa ides po... lebo ti vadi satka na xichte. Radim ti zvykaj si a nemrnci, lebo v niektorych oblastiach sveta nemozes vobec vyliezt von a to prave preto, ze po dobrom sa s niektorymi exemplarmi neda. Su aj dolezitejsie veci ako tvoje egoisticke bicyklovanie a zvlast pocas mimoriadnej situacie.
24.03.2020 - 20:22:55
05
A tak zase egoisticke? Ja budem musiet ist do prace niekedy tento tyzden a pojdem na biku ... ci aby som nebol egoista mam ist radsej autom?
24.03.2020 - 20:29:37
04
Hmm...... aj by som rad ponohol pri tej folldinghome appke....bohuzial nepodporuje macOS GPU 🤔 a celkovo akosi blbne a ani CPI vypocet nejako nefici.... tak asi nic no :(

Som chcel byt aspon trosku prospesny ked uz momentalne nieje ako vyuzit pocitace.....
24.03.2020 - 20:32:00
01
Zipsik napísal:
Hmm...... aj by som rad ponohol pri tej folldinghome appke....bohuzial nepodporuje macOS GPU 🤔 a celkovo akosi blbne a ani CPI vypocet nejako nefici.... tak asi nic no :(

Som chcel byt aspon trosku prospesny ked uz momentalne nieje ako vyuzit pocitace.....

ale je, na po.nhub je zadarmo premium .. :)
24.03.2020 - 20:44:05
06
Tak, kto bude mať teda "prvenstvo" ?

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-lombardie-koronavirus-cina-puvod-virus-nakaza.A200323_113425_zahranicni_jhr
24.03.2020 - 20:53:13
00
Je to fakt svinstvo...nie len pre starších...však plno mladých s tým má vážne problémy...

Vážný průběh
Ačkoli první italský pacient je jinak zdravý mladý muž, který hraje fotbal a běhá maratony,
měla u něj nemoc COVID-19 velice vážný průběh. Musel být převezen na jednotku intenzivní
péče v Pavii a podle lékařů byl jeho stav kritický.

Nakazila se od něj navíc jeho manželka, rodiče, spoluhráč z fotbalového týmu, známí i lékaři a sestry,
kteří o něj v Codognu pečovali. Mattiův 62letý otec kvůli nákaze zemřel.
"Už několik dnů jsem v kontaktu s vnějším světem a můžu konečně dělat
tu nejjednodušší a nejkrásnější věc, co existuje: dýchat," řekl Mattia novinářům.
24.03.2020 - 21:05:06
00
Srsen napísal:
ale je, na po.nhub je zadarmo premium .. :)


🤣🤣 to nekukas 24hodin denne 🤔

Len som trosku sklamany.... vyuzivat na vypocty len cpu je dost skoda ked tam mam v jedno 8gb GPU a v dalsich dvoch po 2GB 😢
Co uz no, stale som si uplne nezvykol ze jablko nieje uplne priorita pri robeni appiek :tmi:
24.03.2020 - 21:08:13
00
keyboard_arrow_up