No, ak treba zase dostelovat prehadzovac, tak by si mal zase poslat cely bajk kurierom na reklamaciu. A radsej ho rovno posli do Nemecka. Dlhsia cesta = väcsia sanca dalsieho poskodenia a budes sa moct viac stazovat, co vsetko je na tom bajku zle. ;)
25.03.2020 - 08:58:17
08
No ja som mal prehadzovacku rozstelovanu (Lux CF SL 7.0, Shimano 1x12), spodny doraz, horny doraz naprd (prisiel z ceskeho servisu). Dorazy som nastavil ale ani tak to dobre neradilo, tak som si potom pozrel toto video a zistil so ze vzdialenost ramienka od najvacsieho kolecka bola uplne ale ze uplne naprd nastavena. 7mm pod urovnou ako mala byt. Pozri toto video. https://www.youtube.com/watch?v=cxZVXVyedf0
Akonahle som to nastavil tak to radi uplne luxusne.
25.03.2020 - 10:41:12
01
Ľuďom už nepreskakuje len reťaz.. jeden nemal vazelínu tak pome rozoberať. Haló tie bajky skladajú takí istí ľudia na linke ako v každej montážnej hale pre automotive na slovensku. A neuveríš ale rovnako je to aj pri iných veľkých značkách i keď prúserov už asi mali viac tak aj skúseností...

Mám doma aj canyon aj YT oba sú za tú cenu super!!!
25.03.2020 - 11:00:59
00
Jezus napísal:
No, ak treba zase dostelovat prehadzovac, tak by si mal zase poslat cely bajk kurierom na reklamaciu. A radsej ho rovno posli do Nemecka. Dlhsia cesta = väcsia sanca dalsieho poskodenia a budes sa moct viac stazovat, co vsetko je na tom bajku zle. ;)


Presne tak urobím, dík za radu ?
25.03.2020 - 15:52:45
00
Glance napísal:
Ľuďom už nepreskakuje len reťaz.. jeden nemal vazelínu tak pome rozoberať. Haló tie bajky skladajú takí istí ľudia na linke ako v každej montážnej hale pre automotive na slovensku. A neuveríš ale rovnako je to aj pri iných veľkých značkách i keď prúserov už asi mali viac tak aj skúseností...

Mám doma aj canyon aj YT oba sú za tú cenu super!!!

Aj tebe by bodlo premazat. Nevidím natom nic zle keď ti príde nový bicykel a bolo všetko kompletne suché a praskalo to pri silovom slapani, to premazat a upozorniť na to ostatných že môžu mať potencionálne rovnakú vadu a keď tak budú jazdiť tak si pekne zarobiť po pol roku keď zadre ložiská. A to nieje iba pri internetových značkách, každý čo si kúpi drahší bicykel by to mal hneď na začiatku spraviť.
25.03.2020 - 22:10:49
00
kondvi napísal:
Aj tebe by bodlo premazat....A to nieje iba pri internetových značkách, každý čo si kúpi drahší bicykel by to mal hneď na začiatku spraviť.
:x
25.03.2020 - 22:17:07
00
kondvi napísal:
Aj tebe by bodlo premazat. Nevidím natom nic zle keď ti príde nový bicykel a bolo všetko kompletne suché a praskalo to pri silovom slapani, to premazat a upozorniť na to ostatných že môžu mať potencionálne rovnakú vadu a keď tak budú jazdiť tak si pekne zarobiť po pol roku keď zadre ložiská. A to nieje iba pri internetových značkách, každý čo si kúpi drahší bicykel by to mal hneď na začiatku spraviť.


Len sa hneď neurážaj ? kľudne si kontroluj na novom biku ložiská, ak si myslíš že toto je riešenie...

Aj si dal feedback canyonu?
26.03.2020 - 09:15:33
00
@Glace nedal. Už som im posielal raz bicykel späť za poškodený rám a doťahovať sa s nimi za takú vec na ktorú treba imbusaky, vazelinu a momentak je zbytočnost podľa mňa a to nehovorím o rozstelovanej prehadzovacke alebo zlej Olive na brzdovej páčke 10 minútové veci...
26.03.2020 - 09:24:40
00
a preco ked nieco take mate, nenapisete naspat canyonu feedback? Ja viem, ze je velka moznost, ze sa na to vy..... Ale pokial im nedojde feedback, ze s bikami co posielaju napr. sa SK je nieco zle (ak to samozrejme nerobia vedome) tak to bude pokracovat. Mozno tam maju nejakeho flakaca (cov), co setri(a) mazivo atd.. a mozno aj vdaka vam ho vystopuju :-).

A ten feedback by som riesil komunikaciou na FB stranke Canyonu (globalnej), aby to zase neskoncilo v CR :-).
26.03.2020 - 09:36:36
00
Presne tak. Jasné že nikto normálny im to nebude posielať s5 a spraví si to za x minút sám. Ide o to že pokým o tom nevedia tak sa to nerieši a isto sa to zopakuje, lebo vie to len človek kt.to zle poskladal - a tomu to je asi šum fuk..

Stačí jedna správa + nejaké foto a pomôžeš ďalším xy ľuďom aj samotnej značke 🙂
26.03.2020 - 11:39:33
01
Slovenský šport, milión strán textu o stažnostiach na bajk fóre a pri otázke, či dal vedieť výrobcovi príde odpoveď: nedal
Ach.
26.03.2020 - 13:45:06
02
to podozrenie ze tam maju triedica ktory na zasielanie na sk vybera poskodene kusy a pripadne vymyva vazelinu z lozisk je celkom zabavne ...
26.03.2020 - 17:00:32
00
Btw. Canyon ma teraz zlavy 10% na vela bicyklov - vratane napr. Lux CF 8.0 + zadarmo postovne :)
26.03.2020 - 17:57:41
00
ivast napísal:
to podozrenie ze tam maju triedica ktory na zasielanie na sk vybera poskodene kusy a pripadne vymyva vazelinu z lozisk je celkom zabavne ...

:-D
to nič nemení na fakte, že výrobca rozlišuje dôležité trhy a tzv. špecifické trhy a podľa toho pracuje oddelenie kvality.
26.03.2020 - 18:15:54
01
To su 🤬, nemohli to dat pred mesiacom 🤬 To som ani nemal vidiet....
26.03.2020 - 18:17:34
00
keyboard_arrow_up