:wink: tak jo, som sa rozpravala s dudom a poradil mi, aby som to hodila sem na forum, ze snad sa niekomu bude chciet (ma prist kuknut na Cachticky hrad o pol noci ).

10.5 turisti usporiadaju tzv Lazovsku stovku. je to sice turisticky pochod, ale volny (volne organizovany, samokontroly a podobne). cize tak ako chodia bikeri na Trnavsku 100, mozu (a su vysoce vitani) prist si prejst aj tuto trasu. ako dudo kedysi spominal, je fajn ked niekto nieco zorganizuje, narhne trasu (je cela zjazdna!), da do trasy 4 kontroly (=obcerstvenia), najde spoje na odvoz a privoz, pripadne na prespatie. takze vam to tuna ponukam.
.
ja si to prejdem na biku, ale skoncim na Cachtickom hrade, bo tuna budem vykonavat o pol noci kontrolu. bu-bu bojte sa :twisted: . pridte ma kuknut (ak sa vam nebude cet trepat celu trasu), pivny pitny rezim zabezpeceny (ak sa chcete dlhsie zdrzat, co by bolo skvele, - doneste si nejaku plechovecku navic :wink: )
.
trasa: http://blog.sme.sk/blog/2975/141532/mapka1.JPG
http://blog.sme.sk/blog/2975/141532/mapka2.JPG
http://blog.sme.sk/blog/2975/141532/mapka3.JPG
http://blog.sme.sk/blog/2975/141532/mapka4.JPG
http://blog.sme.sk/blog/2975/141532/mapka5.JPG
.
popis trasy:Od štartu po hlavnej ceste na Prašník, cca. Po kilometri odbočíme doľava k chatovej osade Čerenec, ďalej popri vodnej nádrži zľava ( značené fáborkami ) sa vrátime na hlavnú cestu na konci Prašníka a po nej cez Pustú Ves až na jej koniec – zástavku Hrotkovci.Tu pri pamätníku odbočíme doľava ( značené fáborkami ) a po modrej TZ vyndeme na Lopušnú (K1). Odtial dole po žltej do Košarísk, ďalej po ceste na Brezovú na konci obce hore na križovatku so zelenou, ďalej po zelenej na Bradlo(K2). Z kontroly červenou lazmi na Holubací vrch (K3) a ďalej po červenej až po Myjavu. Odtialto zelenou po hlavnej ceste smerom na hraničný prechod Vrbovce, stále zelenou až k lazu Vankovci (K4), ďalej ku hríbiku križovatky s červenou, ďalej stále zelenou až do Vrboviec (K5) odtiaľto modrou TZ popri ceste na hraničný prechod Vrbovce, ďalej modrou k podjazdu pod železnicou –Hrachoviská (K6), stále modrou na hraničný hrebeň (problematické úseky budú značené fáborkami ). Dojdeme na Kubíkov vrch, chvíľku zelenou TZ k Dibrovovmu pomníku, odkiaľ ideme ďalej hranicou až na Velkú Javorinu (K7). Odtiaľto modrou TZ dole do Cetuny, stále po modrej na vrch Roh (K, z neho dole ( značené fáborkami ) na asfaltku vedúcu do Lubiny. Z Lubiny plynule pokračujeme zelenej k hlavnej ceste vedúcej zo Starej Turej cez Hrušové, lesom cez Vaďovský vrch(K9) plynule do Višňového. Z dediny strmo hore po zelenej na Čachtický hrad (K10). Z hradu hrebeňom lesa modrou TZ cez Veľký Plešivec (K11) , ďalej cez Ošmek do Šípkového. Odtiaľto asfaltkou nakrižovatku s asfaltkou z Prašníka.Doľava asfaltkou na Vrbové, cca. po 600 metroch z asfaltky doprava cez pole ( značené fáborkami ) k vodnej nádrži Čerenec , po móle na ľavom brehu nádrže ( značené fáborkami ) do cieľa v chatovej osade Čerenec.
.
Systém kontrol : Na trase bude rozmiestnených celkovo 11 kontrol – z toho 4 živé kontroly + 9 číselných kontrol. Každý účastník dostane na štarte pridelené číslo a kontrolnú brožúrku, ktoré budú pre neho podstatné pri zbieraní číselných kontrol. Číselnú kontrolu bude prestavovať euroobal, obsahujúci malé farebné samolepky s číslami účastníkov. Každý si jednoducho vytiahne samolepku so svojím číslom a nalepí ju do daného políčka na kontrolnej karte. Na trasu budú umiestnené aj dve Bonusové číselné kontroly. Naviac karta bude obsahovať aj tzv. Pohostinské bonusy, na ktoré je väčšina dialkoplazov zvyknutá a môžu si tu pozbierať pečiatky z pohostinstiev po trase -). Živé kontroly budú na štyroch miestach cca. v časoch, ktoré sú spomenuté v itinerári trasy. Tu získa účastník taktiež pečiatku danej kontroly s podpisom, tak ako je zaužívané-). Do času, resp. po čase, počas ktorého bude na mieste živá kontrola bude táto kontrola taktiež číselnou kontrolou – to pre tých príliš rýchlych, resp. pre komótnejšícch turistov -) . Číselné kontroly budú umiestnené prevažne na turistických rázcestníkoch, prípadne na miestach tak, aby boli podľa možnosti dobre viditelné , ale zároveň aby to nebilo príliš do očí ( kvôly jedincom, ktorí nemajú čo na práci a musia všetko ničiť -(( )

Občerstvenie na kontrolách : Na každej živej kontrole sa posnažíme pre účastníkov prichystať drobné občerstvenie, na poslednej ŽK potom bude prichystané občerstvenie povzbudivejšie (to som jaaaa :oops: ), aby rotrmácané telá účastníkov zvládli záverečnú nočne-lesnú časť -))
.
fin. dalsie info u mna


Naposledy upravil dana dňa 30.04.2008 - 16:13:11, celkovo upravené 2 krát.

30.04.2008 - 14:32:53
00
myslim, ze par ludi pride uz kvoli stvrtej ŽK :)
inak: znie to dobre :wink:
30.04.2008 - 15:02:45
00
hmm znie to zaujimavo vravis ze 10.8.? hmmmmm..... :idea:
30.04.2008 - 15:08:07
00
uff, 9.8 je Horal. no neviem neviem... ale akcia to moze byt v pohode.
30.04.2008 - 16:01:13
00
uff, 9.8 je Horal. no neviem neviem... ale akcia to moze byt v pohode.

strasna chyba sa stala !! nie 10.8 ale 10.5 :shock: :wink: ... no jo.... musim to opravit :oops:
30.04.2008 - 16:09:28
00
hmmm 10.5. tak esi ee :cry: robim sofera na svadbe
30.04.2008 - 20:43:14
00
Ahojte,
10.5. som siel cast trasy v opacnom smere na MTB St. Tura - Javorina - Myjava - Bradlo - St. Tura = 65km a na trase som stretol par tychto stovkarov.
je mozne sa niekde dostat k fotkam z tejto akcie a vysledkom (casy, umiestnenia, kolko ludi preslo cielom) pripdane postrehy z trate. Celkom sa mi idea takeho rozbombardovania pozdava aj ked celu 100ku by som nedal.
11.05.2008 - 20:57:18
00
Ahojte,
10.5. som siel cast trasy v opacnom smere na MTB St. Tura - Javorina - Myjava - Bradlo - St. Tura = 65km a na trase som stretol par tychto stovkarov.
je mozne sa niekde dostat k fotkam z tejto akcie a vysledkom (casy, umiestnenia, kolko ludi preslo cielom) pripdane postrehy z trate. Celkom sa mi idea takeho rozbombardovania pozdava aj ked celu 100ku by som nedal.

jane ze je mozne. povypravam sa s hlavnym organizatorom akcie. vysledkova listina bude dostupna istotne - tato akcia je povazovana zatial za najtazsiu stovku zo vsetkych a niesla sa v znameni rekordov - negativnych. prvi ju spravili za 28 h (uplne dead), druhi za 32h. :shock:
fotky by nejake mohli byt, ale podla mna velmi velmi malo. vies to je amaterska nadsenecka akcia. nejake fotky mam ja - telefonom - a chystam sa ich sem co najskor hodit - bo by som rada trochu spropagovat nie len tuto akciu, ale aj trasu celkovo, ktora je ako cyklo neuveritelne krasna, cisto prejazdna, tazka, a uplne naj naj (pre tych co sa neboja 105km/2300m prevysenie) :wink:
.
takze dufam dnes sem este hodim foto a trochu popis (ja viem ze vas to nezaujima, ale mne to nevadi :oops: )
12.05.2008 - 09:56:08
00
Ahoj, Ok ak by si mala daky link (fotky, clanok) a pod. supni to sem alebo SS.
28h? no uz teraz ma bolia nohy.
viem ze bolo cca 35 samovrahov na starte dokonca sme stretli aj daku stovkarku.
Vies kolko ludi nedokoncilo?

p.s. ak by ma to nezaujimalo tak sa o to nezaujimam :wink:
12.05.2008 - 11:51:50
00
Ahoj, Ok ak by si mala daky link (fotky, clanok) a pod. supni to sem alebo SS.
28h? no uz teraz ma bolia nohy.
viem ze bolo cca 35 samovrahov na starte dokonca sme stretli aj daku stovkarku.
Vies kolko ludi nedokoncilo?

p.s. ak by ma to nezaujimalo tak sa o to nezaujimam :wink:

z 35 dokoncili 22 (vyborna bilancia na tak tazku 100), nedokoncili 13 - medzi nimi aj stovkarka :wink:
ked vecer nejako dam foto z tel do comp, tak sem pastnem link :wink:
12.05.2008 - 12:31:49
00
keyboard_arrow_up