spohodlneli a to je ten ich najvacsi problem
31.03.2020 - 09:12:57
07
boris.ko napísal:


Firma na výrobu monoklonálnych protilátok ide zrazu vyrábať PCR testy? Hm?
A čo si mám myslieť o tom certifikáte, keď je ňom uvedené "This certificate will be automatically void if the notification is rejected by the EU Authorities". Dá sa kúpiť aj certifikát, že vlastním pôdu na mesiaci http://www.moonlandonline.com/

Laboratórny svet vo všeobecnosti funguje tak, že buď si kúpiš komerčný kit (krabicu), kde je všetko, alebo ideš cestou "in house" - nakúpiš si jednotlivé komponenty do testu (primery, proby, kontroly, enzýmy,..) od svetových biotechnologických firiem a spustíš to podľa vlastného protokolu, alebo protokolu od svetovej autority (napr. CDC).

Ale tak možno majú vlastný research and development, ktorý roky pracuje na vlastnej výrobe jednotlivých komponentov a teraz to s veľkou slávou rozbalia.
31.03.2020 - 09:20:12
02
triki napísal:
sú ďaleko zadľženejšie štáty ako slovensko.tu sa už nehrá na nejaké deficity.my sme ešte na úplnom začiatku,tu sa to naplno rozhorí tak o mesiac.Problém je,že si stále prekresľujeme realitu.


A kto nám tie peniaze požičia ? Keď sú všetci v kríze a straty sú denne v desiatkach miliárd ? A čím sa zaručíme, že budeme vedieť splácať ? My nemáme zásoby zlata ako Taliansko či Španielsko, my nemáme nič .
Bez škrtov to nepôjde a to ajtak nebude stačiť.
31.03.2020 - 09:22:21
00
zihadlo 5 napísal:
biznis s liekmi ma obrovský podiel v ekonomike.
si zrataj kolko z reklamy v TV su lieky :D.. a stale dokolečka, to su nemalé prostriedky za reklamu, a stale sa im to oplatí :)

aj to ma uz napadlo, ze este nie je cas 'vynajst' vakcinu. treba kus pockat kym bude nakazenych viac a potom im to predat. nech je lepsi kseft
31.03.2020 - 09:22:35
00
Ale tu si trochu rypnem, kedze na titulke mame reklamny clanok na doplnky stravy. Viete o tom, ze najvacsi podiel na ziskoch farmafiriem maju prave volnopredajne lieky a hlavne vyzivove doplnky???
31.03.2020 - 09:28:08
04
COVID-19: Čínske inteligentné okuliare umožnia za pár minút odmerať teplotu stovkám ľudí

a či len teplotu ...dobrý nápad ako skenovať populáciu...

https://www.pcrevue.sk/a/COVID-19--Cinske-inteligentne-okuliare-umoznia-za-par-minut-odmerat-teplotu-stovkam-ludi?utm_medium=email&utm_source=newsletter&utm_campaign=newsletter-31-03-2020
31.03.2020 - 09:35:07
00
Tak som pozrel kúsok tlačovky. Ten aktuálny graf a krivka su nadherne...podľa nich ešte vianočné kapre budeme nakupovať s ruskami na tvárach...
31.03.2020 - 10:49:11
05
A ja si myslím, že nie, lebo nebudú euráče
31.03.2020 - 10:54:54
03
to je to tazke rozhodnutie ... ci prudka krivka ale kratsia vlna alebo jemna ale dlhaaaaa :) a az ked to skonci tak sa bude dat vyhodnotit co bolo lepsie
31.03.2020 - 10:56:02
02
nosiť nenosiť? snad hovori za všetko
Šéf spoločnosti slovenských infektológov za doterajším miernym priebehom ochorenia Covid-19 vidí aj pomerne veľkú disciplinovanosť obyvateľov Slovenska, ktorí sa väčšinovo snažia dodržiavať obmedzujúce opatrenia.

Kľúčové bolo podľa neho aj to, že ľudia začali masívne nosiť rúška. "Rúško výrazne znižuje množstvo vírusu, ktoré sa uvoľňuje do okolia a ak sa aj niekto nainfikuje, tak tým, že dostane menšiu dávku, je aj priebeh ochorenia miernejší," vysvetľuje Jarčuška.
31.03.2020 - 10:58:15
02
lapaloma toto sa nebude dat vyhodnotit. Nebudu na to relevantne data.
31.03.2020 - 11:04:21
00
ono to vyzera tak ze sa vsetci a na celom svete budeme musiet trochu resp. dost uskromnit a to bude stav na dlho. budeme zit ako nasi stary rodicia, teda mat par veci ktore potrebujeme, mat co jest a kde byvat. myslim ze toho covidu sa uz nezbavime nikdy uplne, bude tu stale, ale uz budu lieky resp. vakciny. no chory budu, umrtia tiez, nieco na sposob chripky. tej uz sa tiez nikdy nezbavime a bude len mutovat a teda menia sa len vakciny a berieme ju tak dost vlazne
do tej konzumnej doby sa vratime, ale asi to potrva a mozno uz sa prachy nebudu tak tocit ako sa tocili do nedavna :)
31.03.2020 - 11:14:30
00
" Podľa súčasných modelov by sa situácia mala vrátiť do normálneho stavu až na jeseň.„Od septembra začneme žiť,“ hovorí Igor Matovič."
"„Na tri týždne úplne vypneme Slovensko,“ vyhlásil predseda vlády Igor Matovič k súčasným opatreniam proti koronavírusu."
" „Nedá sa každému výjsť v ústrety, lebo by sme skrachovali,“ vysvetľuje premiér Igor Matovič, prečo sa pomocné opatrenia vlády v balíčku Prvá pomoc nezamerali na veľkých zamestnávateľov."

nech si ten saso aspon zosuladi co trepe lebo len vytvori chaos, paniku, ludia to zacnu cele ignorovat a zamestnavatelia prepustat.
cim pride o odvody a navyse sa bude musiet postarat o tisice nezamestnanych a na to uz bude mat €? ci nas necha zrat pupavu?
31.03.2020 - 11:17:30
02
Fidel má zas svoju ďalšiu nekonečnú tlačovku.
31.03.2020 - 11:17:58
00
hej akurat tam recni daky dedulo, kn95 respirator na ksichte, ale brada jak dedomraz... to fakt? okolo nosa to nema tiez vobec vytvarovane... nejaku osvetu by to chcelo lebo vela ludi to ani nevie pouzivat, ani netusi co je na co, len kupi ffp3 lebo sak viac ako ffp2, netusi ani co s tym ale hlavne ze ma. naco ho vobec pustaju pred kameru, to mu nevie dakto povedat ze to ma cele zle?

Prílohy:

DSC_1244.JPG
DSC_1244.JPG 209.8 KiB 1 thumb_up0thumb_down

31.03.2020 - 11:31:44
01
keyboard_arrow_up