Palo TT napísal:
Lenze citoval si SK zakon. Co ja viem, tak nemecka uprava je benevoletnejsia (v neprospech zakaznika), ale detaily som neskumal.

Áno slovenský zákon, ale ako som písal sme v spločnom EU priestore a keďže Canyon dodáva tovar aj na SK nemal by byť problém. A ja som hlavne poukázal na tú možnosť , že existuje. Len sa to málokto nebojí využíť. A keďže má Canyon svoje zastúpenie aj v CZ a niekedy dávno sme mali spoločný zákon, možno majú rovnaké ustanovenie aj oni. Len treba hľadať cestu.
01.04.2020 - 13:03:10
00
vsak pisu, ze sa im ozvali z Canyonu... :)
01.04.2020 - 13:08:46
00
Tak ja vidim uplne rovnaku cenu pri Orbei aj Supe, a dokonca je uplne rovnaka ako pri Luxe. Tym ze maju Al kolesa su neporovnatelne? :-) Ak ti zalezi na materialy tak budis, ale hmotnostne su na tom tipujem +-100g. Nefandi si ze tie karbon Reynolds budu neviem ake pierko :-) Pre mna by bolo podstatnejsia hmotnost ako material, samozrejme s zohladnenim ostatneho... Konkurencia to je.
01.04.2020 - 13:10:50
00
Jaiub bolo by dobre dat linky, pretoze v tej cene som orbeu 2020 nenasiel. Ale pripustme, ze by si za taku cenu zohnal tu orbeu. Preco by si kupoval to iste na hlinikovych kolesach, ked mozes mat to iste na karbonovych ?
Aby bolo jasne, ja si Canyon nezastavam len proste v danej cene nema konkurenciu, vsetko naokolo je o par stoviek drahsie. Tiez som mal vybrateho Epica, ale ked som videl tu ich cenovu politiku na socialnych komponentoch a chcu za to mailand tak som od neho upustil
01.04.2020 - 13:16:52
00
a ten 70 stupnovy uhol vpredu na Luxe v roku 2020 je tiez na zamyslenie :D
01.04.2020 - 13:21:24
05
Pozri, ja ta presviedcat nejdem :-) Len som ti chcel povedat, ze keby ja mam "styrydvesto" tak sa divam inde, pravdepodobne po tychto dvoch bikoch. Preco? Pre sympatie, Sup sa mi paci dizajnom odkedy vysiel, komponenty podla penazenky a rad podporim cechunov. Zaroven moznost otestovania. A Orbea? Ta sa mi az tak nepaci, ale zvykol by som si. Factory odpruzenie, slusna vybava. Celkovo velmi dobry pomer cena/vybava. Navyse moznost customizacie laku by pomohlo v zvykani si :-) Len tolko som tym chcel povedat. Navyse aktualne problemy a s tym spojene reklamacie, balenie, posielanie... To ti v obchode vedla v meste nehrozi. Ale od toho su tolki vyrobcovia, aby si vybral kazdy ;-) Urcite by sa nasli este aj ine biky, ale zas az taky prehlad nemam..

Ja mam pri oboch cenu 4229€ za vernost ;-)
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/orbea-oiz-29-m10-model-2020-97428.html
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/superior-team-xf-29-elite-model-2020.html

S epicom suhlasim, tiez je to nerealny sen, rovnako ako supercaliber, fourstroke...

    01.04.2020 - 13:27:53
    01
    Hosť napísal:
    vsak pisu, ze sa im ozvali z Canyonu... :)


    Ano? A sami od seba? A majú na svojej stránke oficiálne zverejnený recall?
    01.04.2020 - 13:32:29
    00
    to už sa musíš pýtať tých, čo to tu napísali, že ako sa im ozvali a čo tam konkrétne bolo :)
    01.04.2020 - 13:36:09
    00
    Jaiub to beriem. Je to o sympatiach a ako ja by som si nikdy nekupil Sup, tak si ty nikdy nekupis Canyon. Ale myslim, ze sa zhodneme na tom, ze zatial nema Lux v cene konkurenciu a ci to je 6.0, 7.0, 8.0.

    Pokial Epic nezmeni cenovu politiku tak ho mat nebudem. Rozum nepusti
    01.04.2020 - 13:37:01
    02
    cipo11 napísal:
    Áno slovenský zákon, ale ako som písal sme v spločnom EU priestore a keďže Canyon dodáva tovar aj na SK nemal by byť problém. A ja som hlavne poukázal na tú možnosť , že existuje. Len sa to málokto nebojí využíť. A keďže má Canyon svoje zastúpenie aj v CZ a niekedy dávno sme mali spoločný zákon, možno majú rovnaké ustanovenie aj oni. Len treba hľadať cestu.

    Predávajú na SK, ak si si není istý zavolaj si na SOI
    01.04.2020 - 13:39:27
    00
    @Machst:
    Canyon je v pohode a pomer cena-vykon je stale velmi dobry. co sa tyka alternativy tak ja som chcel kupovat na jesen a Lux bol (nastastie?) vypredany tak som isiel do Rose Thrill Hill 3...
    v Tvojej specifikacii asi skor: https://www.rosebikes.de/rose-thrill-hill-4-2681110
    01.04.2020 - 13:42:40
    01
    Pre mna ma, dokonca by som povedal ze je to bratovrazdeny suboj. Nemozes to vdaka karbon kolesam nepovazovat za konkurenciu. To ako keby povies, ze nemozes k Orbei prirovnavat Lux, lebo nema spickove factory odpruzenie... Proste cena je rovnaka, je to priama konkurencia. Uz ide iba o to, ktora znacka ti da viac a co je pre teba dolezitejsie. Napr. este by som tam pridal tohto Santu, pred par dnami bol za 4600€. Razom dalsia konkurencia, co sa za povodnu cenu nedalo povedat :-)
    https://www.vitalmtb.com/product/guide/Bikes,3/Santa-Cruz/Blur-Carbon-CC-X01,23484
    01.04.2020 - 13:43:04
    00
    Tak ozvali sa mi zas z Canyonu, reklamacia uznana, novy ram objednany. Tiez potvrdzujem, ze nemaju vahadla tak to riesia celymi ramami
    01.04.2020 - 13:44:16
    02
    ...a este kvoli zaruke budem citovat: "je nutné aby byla přestavba provedena u nás vyškoleným technikem". Takze ziadne domace vymeny.
    01.04.2020 - 13:58:17
    01
    cipo11 napísal:
    a keďže Canyon dodáva tovar aj na SK nemal by byť problém.

    S cim by nemal byt problem? Aplikovat SK zakon v Nemecku? To asi problem bude...
    Napr. 3x reklamacia a potom vymena je SK zakon, Aj 30dni na vybavenie. Neviem co maju v Nemecku.
    https://esc-sr.blog.sme.sk/c/380056/ako-predist-rozcarovaniu-pri-reklamacii-v-zahranici.html
    01.04.2020 - 14:08:51
    01
    keyboard_arrow_up