ivan napísal:
U počte mrtvych nevravím o jednoznačnom závere. Ja len, že je to zaujímavé. Slovensko je podľa tohto dosť odlišné od všetkých svojich susedov. Ale ved dobre. Sme najlepší.


Pre budúcnosť bez tých škôlkárskych ofukov na záver, nič také som netvrdil, vlastne ani len nenaznačil. Bez irónie ma to vysvetlenie zaujímalo - a nielen preto, že takmer na celom svete sa dá nájsť štvorica susediacich krajín, v ktorých sú výsledky výrazne odlišné. A keďže viem, že Švajčiarsko ma jeden z najlepších pomerov testy/počet obyvateľov na svete, zaujíma ma aj pohľad na túto anomáliu (viď príloha). Osobne som presvedčený, že za úrovňou rozptylu infekcie sú aj iné vplyvy a to navyšovanie počtu testov od vidím do nevidím nie je univerzálny všeliek - minimálne nedáva odpoveď na otázku prečo pri odchýlke +- 13 % v počte infikovaných osôb na milión dochádza k o takmer 3/4 menej úmrtiam (a možnosť, že Švajčiari síce poctivo testujú, ale následne upravujú štatistiky rovno vynechávam).

Prílohy:

covid.png
covid.png 302.7 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2020 - 17:48:10
00
Na Slovensku bola 0.

,,Ale iné som chcel.,,

Matovič spomína blockout. Tam to ale nebol blockout štátu ale mesta. To bolo zrejme neblockoutovaným štátom zásobované, ... Slovensko bude kto zásobovat. Madari ?

https://www.aktuality.sk/clanok/778848/koronavirus-blackout-v-cine-asi-zafungoval-ale-bolo-to-ako-vojna/
01.04.2020 - 17:53:52
00
To vypnutie statu nam moze usetrit viac ako stratit. Lenze to nie je take jednoduche a preto o tom vedu rokovania.
01.04.2020 - 17:59:41
00
Dobre. Len či nie je rozdiel mesto v štáte a celý štát.
01.04.2020 - 18:03:41
00
gebula Ten rozdiel moze byt len jednoduche casove hladisko. IT boli prvi, % rozsirenia medzi obyvatelstvom bude teda najvyssie a tomu nasledne zodpoveda aj % mrtvych.
SK bolo vzdy vo vsetkom pozadu (=napr. aj menej zahranicnych turistov) a naopak v opatreniach sme boli popredu (tu treba aj Pelemu podakovat), tak sme na tom teraz v globale zatial dobre.

Statistiky o umrtiach na Coronu vylezu az neskor - odchylka v pocte mrtvych za urcite casove obdobie (den, tyzden, ...) EU staty to urcite eviduju presne.
01.04.2020 - 18:05:16
00
Palo TT napísal:
gebula Ten rozdiel moze byt len jednoduche casove hladisko. IT boli prvi, % rozsirenia medzi obyvatelstvom bude teda najvyssie a tomu nasledne zodpoveda aj % mrtvych.
SK bolo vzdy vo vsetkom pozadu (=napr. aj menej zahranicnych turistov) a naopak v opatreniach sme boli popredu (tu treba aj Pelemu podakovat), tak sme na tom teraz v globale zatial dobre.


No myslel som hlavne porovnanie IT vs. CH, pri rovnakom dátume prvého reportovaného prípadu ma zaráža aj porovnanie CH vs. AT. A aj keď uznám, že to momentálne nemusia byť na 100 % korektné dáta, stále tam nevidím žiadny podklad pre závery počítané tzv. „sedliackou lineárnou“ matematikou ...
01.04.2020 - 18:19:20
00
https://www.aktuality.sk/clanok/778915/koronavirus-s-testovanim-sme-na-tom-o-cosi-lepsie-ale-stale-ideme-pod-kapacity/
01.04.2020 - 18:23:39
00
tak babeny z Ciech uz su OK a cakaju na vysledok testu po prekonani Covidu 19

01.04.2020 - 18:23:39
02
Hah, akurat som nad nimi rozmyslal :)
01.04.2020 - 18:24:12
00
gebula napísal:
No myslel som hlavne porovnanie IT vs. CH, pri rovnakom dátume prvého reportovaného prípadu ma zaráža aj porovnanie CH vs. AT. A aj keď uznám, že to momentálne nemusia byť na 100 % korektné dáta, stále tam nevidím žiadny podklad pre závery počítané tzv. „sedliackou lineárnou“ matematikou ...


Akou sedliackou lineárnou matematikou ? Máme menej nakazených testovaných lebo menej testujeme. A s tými menšími počtami zistených nakazených z menšieho počtu testovaní sme spokojní. Toť vsjo. Furt si to nepochopil ? A u počtoch mrtvych uvádzame nie tých kde bol korona vírus prítomný v tele a mali aj rakovinu ale len tých kde vírus spôsobil úmrtie - nejaká pani minulý týžden. Iné krajiny takéto úmrtie dávajú do štatistík s koronou.


Naposledy upravil ivan dňa 01.04.2020 - 18:46:43, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2020 - 18:37:33
00
Takze zhrniem to ... docent Tulenik to nepochopil , ja - klinik a muž prvej línie tiež nie . A mohol by to pochopiť aspoň pán Gebula , ktorý ako sám uvádza ma zo štatistikou bohaté skúsenosti . No nic , nikto okrem Ivana to nechápe 🧐 . Tomu nechápem 😂 ...
01.04.2020 - 18:42:09
05
ivan napísal:
Na Slovensku bola 0.

,,Ale iné som chcel.,,

Matovič spomína blockout. Tam to ale nebol blockout štátu ale mesta. To bolo zrejme neblockoutovaným štátom zásobované, ... Slovensko bude kto zásobovat. Madari ?

https://www.aktuality.sk/clanok/778848/koronavirus-blackout-v-cine-asi-zafungoval-ale-bolo-to-ako-vojna/



A máš ram chybu ... nie blockout Ale blackout . Nechápeš , či chápeš rozdiel ?‍♂️
01.04.2020 - 18:48:03
00
A máš ram chybu ... tiež. Nechápeš...
Aké nikto ? Ty s tulenom, gegulom ste všetko ?
01.04.2020 - 18:50:29
00
Volodja napísal:
Nevieš spracovať, že sa netestuje menej z roztopaše, ale kvôli nedostatku buď kapacít, alebo ochranných pomôcok atď? Informácia o tom, že stačí v ČR teplota 37,5 a problémy s dýchaním je obyčajné klamstvo.


https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/ministerstvo-ma-nova-kriteria-na-testovani-nove-staci-teplota-nad-375-40318376

https://www.lidovky.cz/domov/ministerstvo-na-test-na-covid-19-staci-horecka-37-5-stupne.A200327_180218_ln_domov_hetom


Trnavský Fidel to proste nezvláda.vládnuť cez prieskumy verejnej mienky,asi Focus potrebuje vatu.
Ešte,že nemáme skutočne vojnový stav,možno by sa pýtal či bojovať,alebo sa radšej dohodnúť ako za Beneša.
01.04.2020 - 18:58:36
01
tulenik napísal:
...ventilujú príbuzní v temne pivníc z úst do úst? a kde sú tie mŕtvolky? kde? ukáž mi čísla, ukáž mi smrduté kobky so zatajenými mŕtvolami a pivnice s nenahlásenými pacošmi, lebo ak platí tvoje alertérske prepnutie, tak existovať proste musia


Nemalo by mi to prist smiesne, ja viem som morbidne ****** ale proste, tulen ty by si mal chodiť na tie tlacovky so zmatkovicom.

Je jasné ze nakazenych je viac ako vieme, ale tiez si myslím ze ide hlavne o zavlecene prípady, a rázne opatrenia na ktore sa ostatne krajiny vyprdli nas zachranuju teraz, len to podchytiť.

Ak blackoutu - porovnavat cokolvek s cinou nejde, v cine vypli dajme tomu jedno z "vacsich miest" v obrovskom state, kde zvyšok krajiby zabezpecoval vsetky potreby. Vypnut celu krajinu, to rovno mozme ist kreslit kravky do jaskýň. Ked tak vypnúť ohnisko (sorry BA), a pohranicne lokality, zrusit pendlerov a ostatnym lokalitam dajme tomu do 50 km od hranic dat možnosť cestovat max 5 km od bydliska alebo do prace alebo nejak tak.
01.04.2020 - 19:13:38
04
keyboard_arrow_up