Tak si pozri či to máš úplne presne nastavené - kladka v úplnej rovine s najmenším pastorkom
11.04.2020 - 16:13:51
00
To som kontroloval, robí mi to aj keď dám o jeden pastorok vyššie 3/5 ale už mi príde že o trochu menej, ale prehadzovačka krásne radí na pastorkoch aj hore aj dole. Som si istý že to má súvis s tým čo som menil, kľuky s prevodníkmy, reťaz a prehadzovačku, dovtedy to nerobilo.
11.04.2020 - 16:30:10
00
matko001 napísal:
Tak si pozri či to máš úplne presne nastavené - kladka v úplnej rovine s najmenším pastorkom

Pri najtazsom prevode nema byt kladka v rovine s najmensim pastorkom, ale mierne von, presnejsie povedane, vnutorna strana kladky ma byt v rovine s vonkajsou stranou pastorka.
Presne v rovine maju byt iba pri najlahsom prevode. Tak sa to uvadza v shimano service manualoch.

Kazdopadne, x5go pise, ze mu to hrkoce spredu od prevodnika, takze s prehadovackou to nebude mat asi nic.
Podla mna sa ti len sucha retaz o presmyk - na stojane to pravdepodobne neuvidis, lebo netlacis do toho takou silou ako ked realne pedalujes a retaz je vtedy viac napnuta.
Skus na presmyku len mierne uvolnit dorazovu skrutku (cca 1/2 otocky), aby si presmyk dostal trocha viac von, dalej od ramu. Ak by sa presmyk napriek tomu nepohol, potom je lanko prilis slabo napnute - dosteluj ho tocitkom na radeni, protismeru hodin. ruciciek, tiez cca 1/2 otocky by malo stacit.
12.04.2020 - 16:02:18
00
Ja som práveže skúšal že sok šlapal a potiahol som priamo počas jazdy lanko prešmyku abybsa prešmyk pohol to zvuk bol stále taký istý bez zmeny.
12.04.2020 - 21:02:54
00
A aj sa realne posunul po tom co si potiahol lanko? Pretoze ak uz je presmyk oprety o doraz, tak mozes tahat lanko kolko chces, dalej sa presmyk nepohne.
12.04.2020 - 21:10:09
00
Áno prešmyk normálne chodil ešte po potiahnutý lanka, doraz som mal povolený.Tak som zistil že to nerobí prešmyk.Je to počuť ako čisté cvakanie, jedine ki vychádza stredové zloženie, ale pred výmenou to nerobilo tak neviem.
13.04.2020 - 11:32:30
00
Na 100% to nejde zo zadu? Lebo cvakanie najskôr z prehadzovačky..
Skus nadvihnut zadok a len rukou potiahnut pedale pri tych problemovych prevodoch a zapocuvaj sa.
16.04.2020 - 07:39:16
00
keyboard_arrow_up