Hosť napísal:
Ahojte, ake su, okrem velkosti displaja, vyhody Garmin 1030 oproti Garmin 830? Ktory by ste si kupili vy? Rozmyslam kvoli MTB...

Hlavna vyhoda je ze 830 ma 2x vykonnejsi procesor ako 1030. 830 je najnovsi Garmin a je to poznat. Velmi rychlo vypocita aj dlhu trasu.

Pouzivam ho a na to aky je maly, tak rozlisenie je vyborne a vobec nemam problem ani s mapou ani s nicim. Garminy su zname kvalitnymi displejmi. Ja pouzivam 830 a na MTB s ficurami ako ClimbPro velmi hodi. Zerie len okolo 6. 5%/hodina s auto podsvietenim, GPS + Galileo a 1s zaznam (komplet senzory - tep, rychlost, powermeter + kadencia) to je spickovy udaj a to pisem o spotrebe pri navigovani po trase, ak idem bez navigacie tak to je okolo 5%/hodina.

Ja ho vrelo odporucam. Na Bike Discount.de ho maju stale za super cenu
https://www.bike-discount.de/en/search?q=Garmin+edge+830
14.04.2020 - 09:31:23
03
Pozeram na ten Garmin 830 a rozmyslam, ci kupit Garmin 830 (Standard mount "upevnenie gumickou", Flush out-front mount - ako keby vycnievajuci drziak na cestny bike) alebo Garmin 830 MTB Bundle (Standard mount "upevnenie gumickou", Mountain bike mount, speed and cadence senzor).
Mam horsky, aj cestny bike.
Standardny Garmin 830 je minimalne o 60 EUR lacnejsi, ale na MTB sa to da upenit iba cez "standard mount" - gumickami ..... otazne je, ci pri zjazde po terenoch by ten Garmin neodletel z riaditok.....
Na druhej strane, pozeram, ze ani prva, ani druha verzia neumoznuje mat sucasne namontovany "Garmin Charge Power Pack 3100mAh - cena 100-130 EUR". .... aby to clovek nemusel nabijat po kazdom vyjazde, alebo po kazdom druhom vyjazde ..... aby sa predlzila zivotnost baterie......kedze vraj bateria vydrzi max 8 hodin navigovania..... a tipujem max 300-500-800 nabijacich cyklov.....
Druhou moznostou by bolo nosit so sebou nejaku powerbanku a dlhym USB kablom v pripade potreby spojit powerbanku s Garminom...

Co by ste si kupili Vy?
14.04.2020 - 11:13:36
00
1030ku s dva krat takou vydrzou :D
14.04.2020 - 11:16:29
00
je pravda ze 1030 mi vydrzi s navigovanim a senzormi cca 11 hodin, bez navigacie asi 12h a mam k nej aj power pack cize to by sa dalo dostat aj na 20h mozno ale neviem kto by tolko vydrzal sediet, ja urcite nie :D
14.04.2020 - 11:23:03
01
Hosť napísal:
Pozeram na ten Garmin 830 a rozmyslam, ci kupit Garmin 830 (Standard mount "upevnenie gumickou", Flush out-front mount - ako keby vycnievajuci drziak na cestny bike) alebo Garmin 830 MTB Bundle (Standard mount "upevnenie gumickou", Mountain bike mount, speed and cadence senzor).
Mam horsky, aj cestny bike.
Standardny Garmin 830 je minimalne o 60 EUR lacnejsi, ale na MTB sa to da upenit iba cez "standard mount" - gumickami ..... otazne je, ci pri zjazde po terenoch by ten Garmin neodletel z riaditok.....
Na druhej strane, pozeram, ze ani prva, ani druha verzia neumoznuje mat sucasne namontovany "Garmin Charge Power Pack 3100mAh - cena 100-130 EUR". .... aby to clovek nemusel nabijat po kazdom vyjazde, alebo po kazdom druhom vyjazde ..... aby sa predlzila zivotnost baterie......kedze vraj bateria vydrzi max 8 hodin navigovania..... a tipujem max 300-500-800 nabijacich cyklov.....
Druhou moznostou by bolo nosit so sebou nejaku powerbanku a dlhym USB kablom v pripade potreby spojit powerbanku s Garminom...

Co by ste si kupili Vy?

Upevnenie: Neodleti. Toto je moj treti Garmin na riaditkach na MTB a ani jeden neodletel zo standardneho gumickoveho drziaka. 705ku som ma na riaditkach, 1000 a 830 na predstavci a nikdy nebol problem, lebo su lahucke.

S bateriou nemusis mat starost. To neviem, kde si sa docital, ze tak malo 830ka vydrzi, z mojej skusenosti s uplne novym som pisal, ze zerie 6,5%/hodina, no nech nezerem tak 7% ked sa sprtam v mape, ale to fakt vyuzivam vsetko co navigacia umoznuje. Ked vypnes auto brightness a budes pouzivat iba GPS tak tych 15 hodin navigacie vydrzi s prehladom.

Baterie v Garminoch su kvalitne, mne zacala odchadzat na 1000cke az po 4 rokoch a stale aj tak vydrzi cca 7 hodin z deklarovanych 12 - co sa mi aj tak nikdy nepodarilo :). Tych 20 hodin na 830 je realnych.
14.04.2020 - 12:21:34
01
v 820tke po dvoch rokoch nevydrzi v zime ani 2h, skusim este lete ale neverim ze da viac ako 3-3,5h a to uz s vypnutym BT a bez navigacie, podsvietenie na 10%
14.04.2020 - 12:25:30
00
Ahojte,
zvažujem kúpu Garmin Fenix 5 Plus, ktorý má mapy vo formáte .img. Moja otázka znie, či tieto hodinky dokážu pracovať s .sqlitedb vrstvou, respektíve či je možné túto vrstvu zkonvertovať do vhodného formátu.

Ďakujem za vaše odpovede.
14.04.2020 - 12:28:11
00
Ja som mal 800 a potom 1000.
Rozdiel vo velkosti displeja bol enormny, rovnako aj rozlisenie.
Pravda, najcastejsie som mal zobrazenu mapu freemap.sk, lebo rad hladam nove cesty.
Zvaz aj to, ako casto chces pozerat mapu a posuvat a hladat v nej - uhlopriecka, rozlisenie, procesor.
14.04.2020 - 13:53:04
00
1Matus1 napísal:
Ahojte,
zvažujem kúpu Garmin Fenix 5 Plus, ktorý má mapy vo formáte .img. Moja otázka znie, či tieto hodinky dokážu pracovať s .sqlitedb vrstvou, respektíve či je možné túto vrstvu zkonvertovať do vhodného formátu.

Ďakujem za vaše odpovede.


- SQLITEDB - nie
- JNX formát pre rastrové mapy áno (musí sa patchnúť firmware)
- SQLITEDB sa dá pretransformovať do JNX, resp. sa vyrobí nová mapa v MOBACu. Postup tu : https://www.mtbiker.sk/forum/cyklotrasy-navigacie/garmin-ako-do-dostat-mapu-vyrobenu-pomocou-programu-mobac-t43005.html

Vektorová vrstva lesných ciest v IMG formáte je tu: https://drive.google.com/file/d/1JJLix6i74MBls-lLQwC1lriZwTTpiFny/view?usp=sharing
14.04.2020 - 15:22:27
01
Nahodou neviete, kedy by mohol byt k dispozicii nastupca Garminu 1030? Bol o tom niekde uz clanok?
15.04.2020 - 16:05:08
00
Ziadny clanok, len dohady. Este ani FCC (mozes priebezne kontrolovat https://fccid.io/IPH) nebolo podane, ale to Garmin robi tesne (necely mesiac - FCC pre 1030 - publikovane 3.8.2017, clanok na DCR 29.8.2017) pred vypustenim. Pravdepodobne to bude v lete...

Garmin vyplul kopec novych cyklo reklamnych videi + novy web a vsade je 1030 prezentovana ako The Best https://explore.garmin.com/en-US/cycling/
15.04.2020 - 16:25:40
00
Ahojte, chcem sa opytat na Garmin Edge 830 k mojmu MTB.

otazka 1
Ked si clovek zada trasu z Garmin predinstalovanej mapy, alebo Garmin Connect Heatmapy, tak okrem zobrazovania trasy a sipky na displeji mi aj povie, ze napr. o 100 metrov mam zabocit napr. doprava?

otazka 2
Da sa pouzivat to tak, ze je vypnuty displej a ze mi to iba hovori, ze napr. o 200 metrov zabocit doprava? (Ak by som mal uz polovybitu bateriu).

otazka 3
Ak by clovek pouzival Freemap.skTopo, tam tiez okrem zobrazovania trasy a sipky na display mi to aj povie, ze napr. o 100 metrov mam zabocit napr. doprava?

otazka 4
Ak by clovek pouzival Garmin Connect Heatmapy, tak je tam pre MTB v Malych Karpatoch vela roznych tras, alebo je to este slabe?

otazka 5
Nevyzaduje Garmin Connect Heatmapy permanentne pripojenie na internet? Lebo v Karpatoch nemam na mobile signal na internet.

otazka 6
Ak si tam clovek hodi FreemapSKtopo, viem si naklikat trasu a prezerat okolie cisto cez obrazovku Garminu?

Pripadne by ste niekto mohli dat zopar fotiek z Vasho Garminu (ktory ma farebny displej), ako tam vyzeraju cyklotrasy okolo Bieleho kriza (M. Karpaty) cez FreemapSKtopo a ako to vyzera cez Garmin Connect Heat Map.
Momentalne ako navigaciu pouzivam Mapy.cz na mojom mobile, tak by som chcel vidiet, aky tam je rozdiel.... este predtym, ako by som si kupil ten Garmin 830.

Vdaka

Ahojte
16.04.2020 - 23:38:06
00
Nemam Garmin 830 ale iba 820 ale pochybujem ze by ti comp nieco hovoril.
17.04.2020 - 12:47:08
00
Nič ti nikto hovoriť nebude, podľa mňa by to žralo baterku ešte viac :D GPS záznam si vieš nahodiť cez PC rôzny, teda ak si vyklikáš nejakú trasu na mapy.cz, exportuješ gpx a ten nahraješ cez connect do garminu tak nie je problém. Žiaden internet nepotrebuješ, ani nemám vedomosť aby sa garmin pripájal na net.
17.04.2020 - 13:04:00
00
Hovorit ti urcite nebude, ale zobrazovat ze o 200 metrov dolava to zvlada. Ja mam 530ku a co sa tyka tych heatmap tak to vobec nevyuzivam. A kedze to je cez Connect, cize len na mobile to mas v appke, tak to vyzaduje pripojenie na net. V pristroji neviem o tom ze by si vedel zobrazit heatmapy, alebo nebodaj podla nich routovat. Co sa tyka MK tak teraz som tam len na skus nahodil jednu trasu nech mi najde ktoru poznam a zrovna to hodil tade kde sa na 100% neda prejst, minimalne smerom hore, dole tak na DH biku. Trasu si vies naklikat na pristroji aj cez freemap mapu, na 530ke je to na dlho kedze to nema touchscreen, ale da sa. Pozri fotky ako to vyzera na tej 530, snazil som sa cca rovnaky usek. V tom connecte myslim ze nevies dat ako podklad topomapu, keby niekto vedel tak sa podelte ;)

Este k tej heatmape - zalezi aj ako to nazoomujes, podla toho tam niektore vetvy pribudnu alebo vypadnu.

Prílohy:

Screenshot_20200417-132430_Connect.jpg
Screenshot_20200417-132430_Connect.jpg 195.76 KiB thumb_up1thumb_down

20200417_132332.jpg
20200417_132332.jpg 1.1 MiB thumb_up1thumb_down

17.04.2020 - 13:34:29
00
keyboard_arrow_up