Ak by to tu čítal niekto z vyspelej krajiny, ťukal by si po čele. Zákon je na to, aby sa dodržiaval. Ale v tejto krajine pomaly každý rieši ako odrbať systém, či už mpr, rúško, dane...
23.04.2020 - 11:58:13
06
Hosť napísal:
Ak by to tu čítal niekto z vyspelej krajiny, ťukal by si po čele. Zákon je na to, aby sa dodržiaval. Ale v tejto krajine pomaly každý rieši ako ***** systém, či už mpr, rúško, dane...


Myslíš Rakúsko, Nórsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Španielsko a iné krajiny akože západného sveta? :D

Koľko len existuje kompilácií z USA, kedy motorkár ide 100 mph a viac a zastaví ho policajt. Alebo áut. A koľko vodičov v spomínaných krajinách jazdilo rýchlejšie ako bola povolená rýchlosť. V Nórsku 70 a všetci ma predbiehali 90+, ja som šiel pokakaných 80, aby som nedostal nejakú extrémnu pokutu ešte. A preto vo Francúzsku. Španielsku, Taliansku je polovica áut so zohnutými plechmi? Áno, žime naivne v tom, že rýchlosť sa prekračuje iba na Slovensku, a povedzme, že každý kto prekračuje rýchlosť s Nemeckou alebo Rakúskou ŠPZ musí byť Slovák žijúci v danej krajine.

A vo FR ma natesno obiehal tiež vodič. Možno nie tak často ako na Pezinskej Babe, ale rozdiel vidím hlavne v tom, že na Galibier alebo iný obdobný kopec ide väčšinou dovolenkár za zážitkom a má čas a užíva si jazdu.
23.04.2020 - 12:21:42
00
Jednoducho argument je, že to robia všetci, tak aj ja. Ak všetci skočia do Dunaja, tak ak ja. No čo som horší?
23.04.2020 - 12:36:37
04
66peter napísal:
Zákon je na to, aby sa dodržiaval.


A potom na D1 pri Lipt. Hradku najdes na dialnici 40tku. No dodrzuj ***** zakony...
23.04.2020 - 13:10:34
01
toygrik napísal:
Na Racianskej smerom do mesta vedla zastavok je pri Nam. Biely Kriz, Mlada Garda a aj Riazanska znizena rychlost na 40. V zivote som tan nesiel 40, ak nesiel niekto predomnou pomalsie, nebol tam cyklista, pripadne som nebol cyklista, alebo tam nebola kolona. Ked som siel prvy, tak podla GPS na waze dost pravidelne 60+. Nehanbim sa za to a mozes/-te ma za to ukamenovat a dat na blacklist. Popravde, nepoznam jedineho sofera, co jazdi v Ba pravidelne, ze by tam jazdil rychlostou nizsou ako 50.

To uz je len argumentacia, ze Ty osobne nepoznas sofera co tam spomali... Zda sa, ze Ty ani nevies domyslat veci do dosledkov a ignorujes fakt, ze je tam vo vsetkych troch pripadoch zuzeny koridor tou zastavkou elektriciek a priechod pre chodcov a kedykolvek tam moze niekto skocit pred auto. A ak ide vedla Teba ine auto tak je nulovy priestor na uhybny manever a v 60+ podla GPS to uz samozrejme neubrzdis a sundas cloveka. Potom mozno pochopis, preco je tam ta 40-ka, ale uz bude neskoro. Takze vela stastia, aby si nikdy nic take nezazil. Btw. nepoviem keby si siel GPSkovych 60+ na Racianskej medzi bikroskou a ZST Vinohrady, tam je to naozaj relativne safe a chodci su daleko od cesty a riziko skoro nulove, ale chvalit sa na internete tym, ze prave v tych troch nebezpecnych zuzenych usekoch s ludmi tesne vedla cesty to valis bez rozumu a spomalenia dalej, to je na zamyslenie...
23.04.2020 - 13:48:29
07
Všetkých čo idú 130 namiesto 90 a na diaľnici 180 považujem za zakomplexovaných chudákov. Doživotne by som bral vodičáky. Taký duševný chudák nemá čo robiť na ceste.
Tu na SK je to oveľa vypuklejšie že nie sme schopní dodržiavať jednoduché pravidlá v akejkoľvek oblasti , nie len v cestnej premávke. Asi mentalita národa.
23.04.2020 - 14:07:22
03
Jezus napísal:
To uz je len argumentacia, ze Ty osobne nepoznas sofera co tam spomali... Zda sa, ze Ty ani nevies domyslat veci do dosledkov a ignorujes fakt, ze je tam vo vsetkych troch pripadoch zuzeny koridor tou zastavkou elektriciek a priechod pre chodcov a kedykolvek tam moze niekto skocit pred auto. A ak ide vedla Teba ine auto tak je nulovy priestor na uhybny manever a v 60+ podla GPS to uz samozrejme neubrzdis a sundas cloveka. Potom mozno pochopis, preco je tam ta 40-ka, ale uz bude neskoro. Takze vela stastia, aby si nikdy nic take nezazil. Btw. nepoviem keby si siel GPSkovych 60+ na Racianskej medzi bikroskou a ZST Vinohrady, tam je to naozaj relativne safe a chodci su daleko od cesty a riziko skoro nulove, ale chvalit sa na internete tym, ze prave v tych troch nebezpecnych zuzenych usekoch s ludmi tesne vedla cesty to valis bez rozumu a spomalenia dalej, to je na zamyslenie...


prave pre teba na tom safe useku, kde su v strede kriky, prebiehaju ludia z tych domcekov k elektricke, ale v pohode, tam si jazdi aj 80 ty ako vacsina :)

na internete ste frajeri, ako jazdite vsetci podla predpisov a nadavate na kazdeho, kto ide okolo alebo inak. potom potocenim klucika je kazdy iny frajer. x kompilacii existuje, kde typek "poucuje" inych soferov, ako podla neho jazdia zle, pricom pre mna osobne to je arogantny agresivny sofer, bez stipky predvidatelnosti alebo ochoty spomalit. vas pocit je subjektivny na nebezpecnu jazdu ako moj alebo niekoho ineho. lenze ak ide niekto s trocha inym nazorom, ako tu nejake jadro, tak je cierna ovca :)
23.04.2020 - 14:15:55
00
Hlavne ze si zareagoval vo vecnej rovine a k teme...
23.04.2020 - 14:27:22
01
Ludia sa ponahlaju, zbytočne, lebo dat na par km miesto 40 aspon 60 nič nerieši. Je to iba ego. Ludia sa štengruju, zbytočne. Potom zaparkuje pri bytovke na sídlisku, ak sa podarí, ak nie, da to do zakruty (križovatky, na travnik...). Otvorí byt, zapne TV a pinda, aky je toto uponahlany svet. Že to robia tí druhí.
23.04.2020 - 14:34:14
06
Už som tu raz písal. Z Dolného Kubína na hranicu Kittsee, diaľnica okolo Martina a potom od Žiliny, po diaľnici 90 bolo o 16minút dlhšie ako keď som šiel 80... Riadny rozdiel, čo? Obyčaj, čo má do roboty max 30km sa musí riadne ponáhľať aby necestoval pol dňa
23.04.2020 - 14:47:35
02
Jezus napísal:
To uz je len argumentacia, ze Ty osobne nepoznas sofera co tam spomali... Zda sa, ze Ty ani nevies domyslat veci do dosledkov a ignorujes fakt, ze je tam vo vsetkych troch pripadoch zuzeny koridor tou zastavkou elektriciek a priechod pre chodcov a kedykolvek tam moze niekto skocit pred auto. A ak ide vedla Teba ine auto tak je nulovy priestor na uhybny manever a v 60+ podla GPS to uz samozrejme neubrzdis a sundas cloveka. Potom mozno pochopis, preco je tam ta 40-ka, ale uz bude neskoro. Takze vela stastia, aby si nikdy nic take nezazil. Btw. nepoviem keby si siel GPSkovych 60+ na Racianskej medzi bikroskou a ZST Vinohrady, tam je to naozaj relativne safe a chodci su daleko od cesty a riziko skoro nulove, ale chvalit sa na internete tym, ze prave v tych troch nebezpecnych zuzenych usekoch s ludmi tesne vedla cesty to valis bez rozumu a spomalenia dalej, to je na zamyslenie...


tie priechody sú osadené semaformi takže tam nemá kto čo skákať pokiaľ nemá zelenú.. a ak má zelenú na prechode ty máš červenú na semafore :)
23.04.2020 - 19:23:36
01
desertfremen napísal:
Všetkých čo idú 130 namiesto 90 a na diaľnici 180 považujem za zakomplexovaných chudákov. Doživotne by som bral vodičáky. Taký duševný chudák nemá čo robiť na ceste.
Tu na SK je to oveľa vypuklejšie že nie sme schopní dodržiavať jednoduché pravidlá v akejkoľvek oblasti , nie len v cestnej premávke. Asi mentalita národa.



čo teba trápi kto koľko ide... šak šupni sa do pravého pruhu a v ľavom aj keby raketa letela.... nemusí ťa to trápiť ;)
23.04.2020 - 19:25:10
07
Hej! Keď je niekde max 50 tak treba ísť max 50, nie 55 alebo 60 🙏 Nikoho nezaujíma koľko toho ešte "musíš" stihnúť. A o max rýchlosti rozhodol niekto iný a platí pre všetkých. Málo križikov je pri cestách? Ďalšia kapitola sú samozvaní vychovávatelia...
23.04.2020 - 19:32:19
02
Tak to potom na tých cestách aj vyzerá!
23.04.2020 - 19:52:39
00
Zipsik napísal:
tie priechody sú osadené semaformi takže tam nemá kto čo skákať pokiaľ nemá zelenú.. a ak má zelenú na prechode ty máš červenú na semafore :)

keď je tam 40tka nemáš tam čo chodiť 60 :) inak povedané tak ako on nemá čo skákať mimo zelenú ty nemáš čo prekračovať rýchlosť :hai: či rovní a rovnejší? :*
23.04.2020 - 19:57:06
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up