Ahojte,

som total začiatočníčka, taká tá koronová cyklistka, čo vytiahla bicík z pivnice po dobrých 15-tich rokoch (mám 32), takže od puberty som na tom takmer nesedela. Ale! Začalo ma to baviť a cez víkend som to asi dosť prehnala, dala som si štvorhodinovú potulku po okolí (len nespevnené poľné cesty). Deň som si dala pauzu a potom som si dala len takú nenáročnú možno hodinku a pol po rovine, no a na druhý deň som začala cítiť pálenie pri ľavom triesle, na vnútornom stehne takmer pri rozkroku.
Je to aj citlivé na dotyk, na oblečenie, ale nemám tam žiadne začervenanie ani to nemám horúce. Ten pálivý pocit mám aj "vnútri" (akože nielen na koži) a prvý deň mi bolesť vystreľovala aj do rozkroku a do podbruška. Pálenie sa prelieva aj na predné a zadné stehno. Je to hrozne zvláštny pocit, akoby bolesť, ale nie je to vyslovene bolesť. Každopádne je to silný pocit :) A myslím, že mi to štrajchlo aj bedrový kĺb - pichá ma v ňom, keď na neho prenesiem váhu a otočím sa do jeho strany.
Chodievam často do lesa (vlastne teraz nechodím, lebo je tam veľa ľudí a je mi ľúto vystresovaných zvierat, čo majú teraz mladé), takže som si myslela, že kondičku mám OK, nadváhu nemám.

Chcem sa vás opýtať, či je to bežné, či je to nejaká cyklistická náhrada za svalovicu (tú som nemala) alebo či mám ísť s tým k doktorovi (nemohla som si uhnať nejaký trieslový pruh?).
22.04.2020 - 19:15:21
00
Po 30ke sa uz clovek pomaly ale isto zacinat rozpadat a nahly intenzivnejsi sport po mnohych rokoch "necinnosti" vie vseliako prekvapit. Takze asi nejaky setrnejsi rezim s lahkou zatazou a ked to neprejde ani po par dnoch a bude problem aj to normalne chodenie, tak to bude asi na lekara. :) Sportom k invalidite! :D
23.04.2020 - 00:27:40
00
Na prvý krát po 15. rokoch si si dala slušnú nálož. Pošanuj sa 3-5 dní. Mohlo by to ustúpiť.
Do bežnej cyklistickej svalovice to má ďaleko.
23.04.2020 - 06:30:34
00
Mozon zle sedlo a mozno zly posed (nizko) ? Ak je natiahnuta slacha, tak to bude trvat dlhsie .. asi len pockat par dni, mohlo by to, ako pise Galipet ustupit. A MageZ .. az po cca 40tke :P
23.04.2020 - 07:18:18
00
Lucka pozor na toto: http://liek.beautywoman.sk/clanok/3145
23.04.2020 - 09:04:03
00
Ďakujem všetkým za príspevky.

Trochu som dúfala, že tu opisujem nejaký všetkým dobre známy pocit, ale vidím, že to môže byť hocičo.
Najdesivejšia je diagnóza - starneš a rozpadávaš sa, hehe, dúfam, že to ešte nie.
Vikino, vďaka za článok, dobre o tom vedieť.
Ito, určite je tam zlé sedlo (je to fakt mega starý noname bajk), možno aj výška posedu, ale som v takých začiatkoch, že ešte vôbec neviem čo s tým urobím.
23.04.2020 - 15:34:27
00
keyboard_arrow_up