Zdravím vospolok. Mám jeden problém. Jedná sa o vidlu Sr Suntour XCR air LO, ktorú neviem vôbec nájsť nikde na nete. Moc sa tomu nerozumiem ale myslím že je asi produkovaná samotným Kellys-om. Ide o to že na vrchných (prachovkách) sa mi polámali tie pružinky a vitiekol mi olej z nej. Chcem sa preto spýtať, že či by ste vedeli poradiť kde tie vrchné (prachovky) aj s pružinkami kúpim. Dalej by som chcel poprosiť o navrhnutie oleja, ktorý tam môžem dať, keď to budem meniť. Posielam aj foto vidli, aby ste vedeli presne o čo ide.
Ďakujem pekne za skorú odpovd.

Prílohy:

sr-suntour.jpg
sr-suntour.jpg 812.78 KiB thumb_up0thumb_down

22.04.2020 - 19:56:44
00
10 sekund gúglenia https://www.youtube.com/watch?v=w35U-AxTt5Y
https://www.shopbike.sk/eshop/sr-suntour-gufero-30mm-xcrxcm-faa070-10-oem/p-4138746.xhtml
22.04.2020 - 19:58:59
00
Ahoj, na Slovensku asi len tu https://www.bikeservis.com/stieraci-kruzok-sr-d32-mm-p-3041.html ak máš 32mm vnútorné nohy, prípadne aliexpress. Original tam z výroby býva vazelína, ak od nej všetko poriadne vo vnútri vyčistíš možeš dať do každej nohy 15ml oleja 10W alebo 15w.
22.04.2020 - 20:08:00
00
Ďakujem všetkým za odpovede. Videjko mi pomohlo sa v tom zorientovať celkom a stieracie krúžky už sú objednané. A áno, meral som to šublerov a nameral som 31,99, takže 32mm.
Keď krúžky prídu tak to skúsim rozobrať, prečistiť celé, a znova to poskladať.
Ešte doplnková otázka, už nič ku tomu viac neptreba? Nebývajú vnútri dajaké tesnenia alebo guferká?
22.04.2020 - 20:33:10
00
Tesnenie je ešte na vzduchovom pieste, ak ti doteraz nesfukovala ešte ho netreba meniť, dobre by bolo pozrieť pod guferá či sú tam molitanové krúžky, ak to chceš prerábať na olej a niesu tam bolo by dobré ich doobjednať, pomáhajú mazať vnútorné nohy.
22.04.2020 - 20:47:28
01
Zajtra skúsim pozrieť pod tie stierače krúžky teda ci sú tam tie molitanove krúžky. Nejako som nezaznamenal sfukovanie, skoršie to ze časom po jazde sa mi zmení nastavenie vrátenia vidli do vrchnej polohy. Po väčšinou to mam nastavene niekde v strede, aby sa ani rýchlo ani pomaly nevracala, keďže chodím lite výletove jazdy s manželkou, no posledne jazdy som si všimol ze sa mi zmení to nastavenie posledných par km, podľa toho koľko prejdem a pák ma to (kope) strašne do rúk. Môže to mať suvis s tým?
22.04.2020 - 21:29:08
00
Myslíš odskok(nastavenie tým červeným točítkom na spodku pravej nohy)? Ak sa za jazdy pootočí, s čím som sa ešte nestretol, je možné že je vydratý gumenný o-krúžok na tom točítku.
22.04.2020 - 21:43:50
00
Áno áno myslím ten odskok... no tak dnes ho vyberem a skúsim zajtra v robote pozrieť taký o-krúžok, možno taky mať budeme. Zatiaľ ti dakujem veľmi pekne za ochotu pomocť. Napíšem tu ako som dopadol s tými molitanovými krúžkami a s tým o-krúžkom tesniacim. Pekný zvyšok večera.
22.04.2020 - 21:59:04
01
Tak ten o-krúžok som našiel, síce je o cca 0.15mm hrubší ale sadlo to tam tak uvidím ci to pomôže. Rozoberal som aj vidlu a zistil som ze tie molitanove krúžky sú tam neni.
Keď to chcem na ten olej, tak by tam asi po správnosti mali byt? Fungujú asi ako špongia, keď sa napijú oleja a pák pomáhajú mazať vonkajšie nohy?
Ešte keď som sa pýtal, či sú tam není nejaké tesnivka, si spomínal ze je na vzduchom pieste. Keď to budem už komplet robiť, nebude vhodné aj to rovno vymeniť? Ďakujem
23.04.2020 - 15:25:05
00
Áno tie molitany sa aj pred montážou namáčajú do oleja, aby hneď od začiatku mazali. Ten piest sa pravdepodobne dá kúpiť jedine celý, to by bolo dobré asi tiež najprv rozobrať a pozrieť priemer, keďže tá xcr má ako keby samostatnú vzduchovú patrónu, ja som si ho menil na epicone cez zimu, tam beha priamo vo vnútornej nohe, na xcr air som našiel tento https://www.bikeservis.com/piest-vzduch-patrony-fe30-komplet-p-2460.html ale koli tým rozmerom to treba račej pozrieť. Preventívne by som ho asi nemenil, moja už sfukovala a prepúšťal olej do spodných noh.
23.04.2020 - 20:48:30
00
Tak tie molitanove krúžky si tiež objednám.... Neviem ale, snažim sa momentálne vybrať tie stieracie krúžky, ale zistil som ze sú tam za lisované, a nechcem ich poutrhat, keďže dnes pred nočnou som chcel ísť ešte na menší trip. Tak to nechám tak, poskladám a snáď sa do rozmeru trafím :)
..... A áno ten piest sa dá kúpiť len v celku, tak na to kašlem asi zatiaľ pokiaľ to fachci. Každopádne ďakujem ti za veskeru pomoc a radi 🤟🤟. Moc si mi pomohol a aspoň už mám o tom ako taký obraz :)
24.04.2020 - 10:43:54
00
No tie krúžky treba podpáčiť zvnútra plochým šrobovákom, je dosť možné že sa pri tom poničia, takže vyberať až pri výmene, spať naklepať cez orech z goly vhodnej velkosti, teraz si presne nespomínam kolkiatka to bola. V pohode, nieje zač :)
24.04.2020 - 18:11:32
00
keyboard_arrow_up