Aký model by ste za daných parametrov uprednostnil?

Anketa bola ukončená dňa 09.05.2020 - 09:19:35

CTM 18% [ 2 ]
Kellys 73% [ 8 ]
Rock Machine 9% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 11
Zdravím všetkých,

chcel by som sa obrátiť na skúsenejších pánov/dámy s pomocou pri výbere bicykla pre manželku. Parametre jazdca:
- cca. 65 kg
- 35 rokov
- rekreačný športovec

Požiadavky na bicykel:
- preferujem odnímateľnú batériu (kvôli nabíjaniu)
- cena max 1500 - 1900 €
- asistencia aj pri kráčaní (chôdzi)
- tichý chod,
- spoľahlivý servis, overené značky, bohužiaľ mierne obmedzený rozpočet (kríza)

Môj rebríček:

1. Rock Machine CATHERINE e60-29, model 2019
odkaz tu
2. CTM RUBY (29") matná biela / ružová, model 2020
odkaz tu
3. Kellys Tayen 10 Sky Blue 29" M, model 2020
odkaz tu

Pozdravujem Vás a držte sa zdraví

    25.04.2020 - 09:19:35
    00
    Ahoj, v skratke ten RM má 60Nm, Ctm 80Nm a Kellys 90Nm, takže silnejší motor (krutiaca sila). CTM ma 576wh bateriu, takže vyssia kapacita oproti ostatnym dvom, tie maju 504. Ďalej, RM a Kellys maju hmotnosť nieco tesne k 20 kg a CTM je takmer o 3 kg ťažší. Ak to žena bude vynášať do bytu, po schodoch, do auta, cez spadnute stromy tak treba čím ľahší. Kellys má vpredu 34 zubovy prevodnik ostatne dva 38 a vsetly maju rovnake kazety takže Kellys ma ľahšie prevody. CTM a Kellys maju širšie plášte 2,25 oproti RM 2,1. Ak chcete chodiť po pevnych rovnych povrchoch tak ok ale ak kus po teréne, tak širšie sú lepšie. Kellys ma 120mm udvih, RM 100 mm a celkovo tie CTM a Kellys su viac terennejsie. Ja by som brala Kellys, radenim a lahsimi prevodmi usetris bateriu najma do kopca, je ľahší, da sa tam dat fľaša ?? Najtichsie motory su Brose, tie maju Sunn a Specialied. Na tom Sunn som sa vozila, to vobec nepočuť :)
    25.04.2020 - 09:52:01
    04
    ďakujem veľmi pekne milá fixska, zasadne rodinná rada :)

    pozdravujemTa
    25.04.2020 - 18:19:03
    00
    Neni zač, záleží od toho, kde a ako idete jazdiť. Napríklad ten Kellys ma vpredu pevnú os a ostatné len rychloupinaky. Ten Kellys mi pride vyslovene ako viac športový biku do terénu. Tym si nepredstavuj nejaké krkolomne traily ale proste lesné jazdenie po zvlnenom profile. Na ebiku sa treba naučiť aj voziť, nezabúdat používať prehadovac a noe si len pridávať stupeň podpory motora a tak :) Ten RM mi príde viac taký ako keby cykloturisticky ebike, rovinky, asfalt, pplne cesty, pohoda ale myslim že na nom laka len cena. Záleží kam chcete chodiť na tom :) ten walk mod som nenasla ale to asi mju všetky už.
    25.04.2020 - 19:15:26
    00
    Píšeš, že preferuješ odnímateľnú baterku, ale Kellys ju nemá, tak odnímateľnú , alebo nie?
    25.04.2020 - 21:47:02
    00
    A kua fakt!!! Mohli by to priamo pisat do popisu cervenym :)
    25.04.2020 - 22:17:45
    00
    ale veď to vidno na fotkách, že je v ráme, a inak je to tam napísané-(Uni-Body Integrated Design). a prečo ti vadí nabíjať tak batériu. moja žena má kellys tygon 50 už rok a nikdy nebol problém s nabíjaním ani v hoteloch, alebo v penzionoch na dovolenke.
    25.04.2020 - 23:27:11
    01
    Chýba podstatná informácia. Či niekedy ten bicykel uvidí niečo iné ako asfalt alebo šotolinu.
    26.04.2020 - 00:13:33
    00
    No tak podľa mňa to až tak vidno nie je. Je plno bikov kde je kompletne integrovaná batéria, vyzerá to pekne čisto a dá sa vybrať. Každopádne, mohlo by to tam byť jasne slovensky - batéria nie je odnímateľná :) ale áno, pardon, nevšimla som si to :(
    26.04.2020 - 10:59:25
    00
    U tygonu treba brat na zretel aj vyhody panasonicu. Je to najtichsi aj najsilnejsi motor. Zaroven je vyrabany v japonsku podla vyrobnych, strojnych a elektrotechnickych tolerancii panasonicu. Bafang je domestic cina. Taktiez nieje bateria ako bateria. Panasonic ma inak velmi zaujmavu vec ktorou je automaticky rezim, ktory velmi sikovne "predlzuje" dojazd tym, ze upravuje podporu tam kde ju netreba a priadava tam kde treba. vo vysledku oproti tomu keby mas stale zapnuty boost, usetri vela energie pri rovnakom pocite zo silnej podpory pocas jazdy
    26.04.2020 - 12:35:05
    01
    fixska napísal:
    No tak podľa mňa to až tak vidno nie je. Je plno bikov kde je kompletne integrovaná batéria, vyzerá to pekne čisto a dá sa vybrať. Každopádne, mohlo by to tam byť jasne slovensky - batéria nie je odnímateľná :) ale áno, pardon, nevšimla som si to :(

    Toto som teraz riešil. Vyberal som e-bike a podmienka bola vyberateľná batéria. Väčšina bajkov čo sa mi páčila mali batériu integrovanú. Tak uvádzajú aj v špecifikácii. Podrobné popisy či manuály som nečítal. Hovoril som si, či sa výrobcovia zbláznili. Vybral som si bajk, ktorý mal polointegrovanú batériu, kde bolo jasné, že sa dá vybrať. A nakoniec som zistil, že takmer všetky integrované batérie sa dajú vybrať a začal som hľadať odznovu. Teraz už viem, ale pre úplného laika je to mätúce.
    26.04.2020 - 13:20:29
    01
    Je to úplne mätúce, možno som naivná ale očakávam, že keď si na stránke výrobcu kliknem na zvolený model tak tam bude všetko jasne polopatisticky napísané. Napríklad pri niektorých nie je ani koľko módov podpory má model, či má walk assist a podobne a práve to považujem pri ebikoch za kľúčové. Musíš si vykopírovať model motora a hľadať to na google :( Raz sa mi stalo, že som mala požičaný ebike a chcela som vybrať batériu a nabiť ju. Vedela som, že je odnímateľná ale ani za svet som netušila ako ju dať von .... nakoniec sa mi to podarili, lebo bolo treba strčiť prst pod takú gumovú príklopku a tam stlačiť poistku a batéria vypadla. Človek s hrubšími prstami by to nedokázal :D
    26.04.2020 - 13:50:56
    00
    Zdravím všetkých,

    ďakujem za trefné rady. Vyberateľná batéria je praktická keď je človek na kempe alebo nechce ťahať predlžovačky :)

    Každopádne sa to u polovičky nestretlo s porozumením :(

    Pozdravujem
    26.04.2020 - 20:06:09
    00
    Co konkretne sa nestretlo? Nakdeme niečo iné 🤔
    26.04.2020 - 20:18:42
    00
    keyboard_arrow_up