Ked je moc zle, treba pozriet manual.
Problem bol asi naozaj len v toom zoome. Locus ho ma interne posunuty o 8. zoomMin v locus zodpovedajuci zoomu z 0 v URL linku ma hodnotu 8, lebo ho pocitali z nejakej mocniny 2 na jednu kachlicku 256x256
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:customization:online_maps

ZoomValues (zoomMin, zoomMax) have to be counted as valid zoom level by 2^x. So the whole World has one tile 256×256 px, which means 2^8, so X = 8!. That's why almost all maps in Locus start with zoomMin = 8 but have zoomPart {z} - 8. This is because in URLs zooms usually start from 0 to some max value.


Naposledy upravil Palo TT dňa 20.04.2020 - 17:16:06, celkovo upravené 1 krát.

20.04.2020 - 17:00:57
00
Manual bola prva vec, ktorú som prečítal... Ale aj tak nechápem, co tam chcel basnik povedať.
20.04.2020 - 17:16:03
00
ahojte, ako som slubil, znova pridavam offline strava heat mapu s uz dostahovanou poslednou vrstvou.
https://uloz.to/file/v62lZ3gf9jQp/slovensko-sqlitedb

pls dajte tu vediet ci vam to funguje alebo je stale rozhodena, snad uz bude ok
26.04.2020 - 17:48:35
01
U mňa takto:

Prílohy:

Locus Map.jpg
Locus Map.jpg 812.89 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2020 - 20:12:05
02
ok dik za info, takze ak chce niekto offline mapu, musi si ju stiaknut z online zdrojov , je mi to luto.
26.04.2020 - 20:23:18
00
Ale aj tak ďakujeme za snahu a tvoj čas.
26.04.2020 - 20:24:45
01
jano_k napísal:
ahojte, ako som slubil, znova pridavam offline strava heat mapu s uz dostahovanou poslednou vrstvou.
https://uloz.to/file/v62lZ3gf9jQp/slovensko-sqlitedb
pls dajte tu vediet ci vam to funguje alebo je stale rozhodena, snad uz bude ok

A tebe funguje?
26.04.2020 - 20:32:12
00
ano mne funguje spravne , netusim kde je problem
26.04.2020 - 20:56:54
00
Veru je to zahada. Ak sa ti bude chciet, skus u seba mapu pozriet v tejto apke (uplne spodne tlacitko)
https://www.the-thorns.org.uk/mapping/help/over.html
27.04.2020 - 09:57:02
00
Stiahol som si to po 2 hodinach do mobilu, a mne sa dane miesto zobrazuje spravne. Locus pro+Freemap slovakia topo v5+toto nove prekrytie strava heat.
Príloha:
Screenshot_2020-04-27-22-33-57-057_menion.android.locus.pro.png
Screenshot_2020-04-27-22-33-57-057_menion.android.locus.pro.png 2.33 MiB thumb_up0thumb_down

27.04.2020 - 22:38:14
00
A je jedno aky zoom pouzijem, preletel som narychlo miesta ktore poznam aj tu po okoli, zda sa ze mne to zarovnava mapy spravne. Tu heatmapu Slovensko. sqlitedb som po stiahnuti presunul do tohto adresara:
Príloha:
Screenshot_2020-04-27-23-04-01-878_com.ghisler.android.TotalCommander.png
Screenshot_2020-04-27-23-04-01-878_com.ghisler.android.TotalCommander.png 306.28 KiB thumb_up0thumb_down


Takže teraz mam tu heatmapu moznost pozriet samostatne ale funguje mi aj ako vrstva na prekrytie. Mam nastavene prekrytie mapy viditelnost 59 %, rezim prelinania vypnute.
27.04.2020 - 22:48:53
00
zdravim, neviete niekto nahodou, ako sa vytvaraju nazvy adresara pre externe mapy? na SD karte mam adresare mapy/locus/Lo a mapy/locus/ostatne.
NA offline mapy sa mi zobrazuje nazov adresara Ostatne, to je OK, ale adresar Lo sa mi zobrazuje ako EUROPE-SLovakia, ked som premenoval slovakia an _slovakia, inac to bolo EUROPE-Austria, kedze tam mam aj rakusko (A je pred S). Je to niekde v db tej mapy prvej, alebo ? potrebujem aby mi to zobrazilo nazov adresara tak ako je zadanym a nie nejaka blba chytrost :-)
28.04.2020 - 11:55:06
00
@llubik -
Netuším ako to je. Ja mám všetky mapy v adresári Locus/mapsVector/europe .
EUROPE ( .....Locus/mapsVector/europe)

Skúsil som tam vytvoriť adresár LOMAPY tu ....Locus/mapsVector/europe/LOMAPY a uložil som tam mapu maďarska HUNGARY (original LO Locus mapu) a premenoval som ju pre zaujímavosť na THE HUNGARY.OSM.MAP . Nechcel som to robiť s mapou Slovenska, keby sa vyskytol nejaký problém alebo o ňu prišiel. 8-)
Potom som zapol LOCUS a v zozname OFFLINE máp mám teraz dva adresáre:
EUROPE ( .....Locus/mapsVector/europe)
a
EUROPE - HUNGARY ( ....Locus/mapsVector/europe/LOMAPY).
Obsahuje danú mapu THE HUNGARY ale meno adresára sa zobrazuje nie LOMAPY ani THE HUNGARY ale EUROPE-HUNGARY.

Takže niekde sa to musí automaticky prepisovať. Skúsil som niečo k tomu nájsť :
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_external

A skúsil som aj toto :
V časti MAPY OFFLINE som klikol dole na modrú ikonku + a zobrazilo sa menu : Download offline maps, Externé mapy alebo X zrušiť. Klikol som na Externé mapy a znovu ikonku +, pridať. Ukázal sa správca súborov a vyhľadal som adresár europe/LOMAPY a klikol som na tú mapu THE HUNGARY.OSM.MAP . A mapa sa ukázala medzi externými mapami.
Zároveň sa ale v v časti MAPY/OFFLINE zobrazili teraz už tri adresáre:
EUROPE ( .....Locus/mapsVector/europe)
a
EUROPE-HUNGARY ( ....Locus/mapsVector/europe/LOMAPY).
a
EUROPE-LOMAPY ( ....Locus/mapsVector/europe/LOMAPY).

Takže adresár má konečne správne meno také aké som mu ja vytvoril. Lenže mám teraz tri adresáre, a ten EUROPE-HUNGARY by som chcel zmazať ale sa nedá v LOCUS-e.


Asi sa s tým nastavením treba pohrať, ja mám mapy v jednom adresári a nejako som to doteraz neriešil.
Možno sa stým treba pohrať, nahrať to o adresár vyššie a podobne. A netreba zabudnúť na MAPY/OFFLINE hore na ikonku trojbodka,
obnoviť mapy. Možno to tiež pomôže. Takto na noc sa mi to už nechce testovať, vrátil som si to späť do jedného adresára, tak ako som bol zvyknutý, nech ma to nemýli.
Možno sa nájde niekto s lepším riešením.
30.04.2020 - 01:23:18
00
Pekne, ale ked zmazes ten adresar Hungary, das obnovit mapy( znova nacitat strukturu) tak z tych spravnych lomapy bdes mat zase Hungary . . .
30.04.2020 - 08:46:18
00
jano_k napísal:
pls dajte tu vediet ci vam to funguje alebo je stale rozhodena, snad uz bude ok


Ahoj, tak Ti musim podakovat, u mna funguje a super to je. Dnes som vyuzil v Malych Karpatoch, take lesne cesty a zvaznice, pojazdil som v menej prebadanej oblasti, heatmap presne zobrazovala kadial to uz je prejazdene a kde velmi nema zmysel odbacat a zbytocne sa motat. Na tych miestach bol zly teren a pekne sa to dalo obist vedlajsou cestou, ktorou jazdilo viac cyklistov. Asi vedia preco. Takze ja odporucam.
03.05.2020 - 01:01:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up