Ahojte,

bola som v servise, nech mi trochu repasnú starý bicykel, ale nemajú čas. Hneď mi ale povedali, že mám jeden brzdový špalík namontovaný opačne - "hore nohami". Vyzeralo to ľahké, tak som to skúsila spraviť. Fakt to bolo ľahké, špalík sa mi podarilo dať do správnej polohy, ale tá brzda mi prestala brzdiť (je to zadná). Brzdová páka mi ide stlačiť až k riadítku, čo pred tým nebolo, ale pre zabrzdenie by som potrebovala ísť ešte ďalej. Teraz nemôžem prísť na to, prečo je zrazu to lanko "príliš dlhé", keď pred tým bolo v pohode.
Googlim už dva dni a stále sa mi nedarí nájsť riešenie, kde všade sa dá lokálne napnúť to lanko, prípadne ako to vyriešiť.
Budem veľmi vďačná za každú radu.
01.05.2020 - 14:20:28
00
Na brzdovej pake budes mat taky srobik tak nim potoc.
01.05.2020 - 14:44:02
00
skúsila som ho vyšroubovať ako sa len dalo a trochu to pomohlo, lenže som musela potom trochu uvoľniť jedno rameno brzdy, aby sa mi gumička nešúchala o ráfik, keď je brzda uvoľnená. Je to o niečo lepšie, ale stále nemám z toho dobrý pocit, keď si predstavím, že idem z kopca a stále sa viem dotknúť riadítok.
Najradšej by som eska páskou podvihla to ramienko, ktoré lankom spája obe čeľuste, ale to neviem, či je úplne najlepší nápad... Prednú mám podvihnutú blatníkom, ale táto zadná je vodorovne.
01.05.2020 - 15:50:08
00
https://youtu.be/XMa9UqY9obk?t=220
ak mas hentake brzdy, tak kukni od tej 3.5minuty, ukazuje tam ako ich nastavit - vsetky moznosti co sa pri nich daju nastavovat. Ak to niesu ony/video nepomoze alebo nieje jasne, tak napis znova. Z toho co si napisala je tazko povedat ktory z danych ukonov treba spravit, ale ak sa ti spaliky nesuchaju, tak najskorej napnutie lanka (pouzi metodu od 9:33) a vsetko co je za tym (vycentrovanie brzdy aby oba spaliky dosadali naraz na rafik)
01.05.2020 - 15:58:37
00
Srobik na pake nasrobuj do polovice a odfot tu brzdu v zadu ako vyzera.
01.05.2020 - 17:15:49
00
tak sa mi to nakoniec podarilo vyriešiť. Pre väčšinu na tomto fóre to bude banalita, ale keby to niekomu pomohlo, tak to sem napíšem:
Vďaka mamator, že si ma upozornil na tú skrutku pri brzdovej páčke. Tú som úplne vyšroubovala až visela len na lanku, potom som špalíky s gumičkami úplne pritlačila k ráfikom a tak zašroubovala, no a potom som ju len naskrutkovala späť. Bolo to trochu moc, tak som celý postup zopakovala a pritlačila gumičky trochu jemnejšie. Tiež som si nechala skrutky na centrovanie čeľustí na pol ceste, aby som mala potom priestor na vyrovnanie (čo sa mi nepodarilo, ale to už je iný príbeh).
Vďaka Stanos za video, mám presne tento typ bŕzd.
01.05.2020 - 17:17:03
00
Darebák, áno, tú skrutku určite stačilo len do polovice, nech je potom priestor na dolaďovanie, to mi došlo neskoro. Ja som mala proste v hlave problém, že mám hrozne dlhé lanko, tak som ho potrebovala čo najviac napnúť. Každopádne, vďaka za pomoc.
01.05.2020 - 17:24:00
00
keyboard_arrow_up