:) Čítaj lepšie, chce to na rozbité asfaltky...bikepark až ,,možno časom´´. Poznal som chalana čo si kúpil ako prvý bajk 160mm enduro lebo ,,vyzeralo kúl´´ a chodil na tom do obchodu, po panelovej polnačke a do kopca fučal lebo to malo 16kg a nakoniec sa na to vykašlal a predal.
01.05.2020 - 22:52:20
00
Na mnoho trailov sa slape hore po pevnom povrchu to neznamena, ze máš tie traily jazdiť na krosovom 😂😂 mne jasne vyplyva ze chce kazdit traily ale chce niečo na com sa mu k nim bude dobre slapat hore kopcom....plus si na tom obcas vybehne s rodinou na kofcu :)
01.05.2020 - 22:56:55
00
Už v prvom príspevku spomínal že chce nejakú ,,cestnú klasiku´´ takže mne z toho vyplýva niečo iné...plus to že sám nevie čo a načo chce, keď vôbec zvažuje 180mm bajk.
Dobré HT zvládne veľmi veľa, ale v dnešnej dobe viac zdvihov, viac adidas :) Ale mne je to jedno, nech si kúpi aj Sendera, veď ,,možno časom´´ pôjde aj do parku :)
01.05.2020 - 23:12:19
01
Momentálne mám XC bajk- síce starší, ale nie s br. kotúčami a v slabej výbave... Chcem niečo, čo by zvládlo aj drsnejšie podmienky, pretože mám pocit, že v terénoch, čo ho jazdím, som ho už prerástol a už za mnou dávno nestíha...
Nepotrebujem ho pre frajerinu, jazdím sám a chcem z neho vyťažiť čo najviac (a spoznať svoje možnosti 😎). Zvažoval som aj prerábku starého, ale finančne je to asi blbosť, keď som pozeral na ceny komponentov...
Mám rád adrenalín (som kiter, čo rád skáče a užíva si jazdu naplno 😉) a možnosť posunúť hranice pri bajku by som momentálne tiež uvítal.
Chcem niečo pohodlné na cestovanie, čo mi ukáže, že drsné zjazdy nemá problém zvládnuť. Radšej mať bajk, ktorý bude mať rezervu a môžem ju časom dobehnúť, ako bajk, čo mi nenaplní moje chúťky a bude ma brzdiť v progrese.
01.05.2020 - 23:59:31
00
Trosku nerozumiem. V prvom prispevku hladas univerzala na cestnu klasiku a povoz s rodinkou, v druhom nieco na rozbitu asfaltku a drsnejsie cesty a v tretom jazdis sam, skaces, spoznavas svoje limity a chces nieco na drsne zjazdy. Asi nie som sam kto sa v tom trochu straca :)

Ale ak si si to v poslednom prispevku uz nejako ujasnil, tak este daj cenovy limit, ci chces hlinik, karbon, 27,5´´ alebo 29´´.
Myslim ze nejakym Jeffsym alebo Spectralom chybu neurobis aj ked u Spectralu sa toho dost popisalo o praskajucich zadnych stavbach.
Pouvazuj urcite aj nad bazarom, ak este nevies co konkretne chces, potom pripadne predas s urcite mensou stratou ako novy.
02.05.2020 - 00:21:58
05
Starý bajk mám 26ky, skúšal som 29ky, no 27 zatiaľ nie, takže neviem presne povedať... Aj keď, tie 29 mi prišli už dosť veľké. ?
Al alebo cf? Netuším, keďže nepoznám rozdiel v pocite z jazdy. Ak sa jedná o váhu, Al mi určite nevadí, ak je o kg ťažší.

Dnes som zistil, že kamarát má spectrala, síce 2017, ale snáď sa tam toho veľa nepomenilo (pocitom z jazdy). Pôjdem hu vyskúšať, aby som vedel viac.

Už som v pár článkoch čítal, že tie bajky mali problémy s kostrou. Kamoš jazdí aj parky a vraj zatiaľ drží. ?
02.05.2020 - 08:57:44
00
Na tvojom mieste, bez ohľadu na výšku, by som šiel do 27,5 kolies. Budú technicky jednoduchšie na zvládnutie terénu, rýchlejšie sa naučíš veci, s ktorými by si pri 29” bojoval.

Či to bude Strive alebo Spectral alebo čokoľvek iné, skús hľadať ľahšie Enduro, Trail bike ti síce tiež niečo odpustí, bude možno vhodnejší na ten terén kde budeš začínať, ale o rok keď sa posunieš do parkov, tak ti už nebude stačiť a mozes predávať.
02.05.2020 - 10:08:01
02
Ak si ešte nevybral ,tak určite poobzeraj aj nového Neurona , je to taký "univerzál" a ďaleko viac pasuje do toho rozsiahleho portfólia čo si tu uviedol.Celodenný výlet s rodinkou bude na ňom príjemný relax, trail na pohodičku s prstom v nose a príležitostne zvládne aj nejaké drsnejšie zjazdy . Do kopca je svižný a pohodlný ,z kopca stabilný,odpúšťajúci začiatočnícke chyby.
13.05.2020 - 16:49:52
00
Ahoj, ak si si este nevybral a XC si mal full tak co takto Giant Trance 2 27,5? 150 mm zdvih a dost dobry najma v zjazdoch, v stupaniach uz necakaj velku akceleraciu :-) Je stavany ako trail bike. Klucom je si zmenit ale potom plaste, uplne iny pocit z jazdy
02.06.2020 - 21:00:51
00
keyboard_arrow_up