lto napísal:
Z cunova mozu, ale 5km dalej z Rajky je vsetko zamorene, tak si to myslel ? :D
Inak ten stavebny boom v Rajke je masaker, tam doslova postavili panelak (niekolko) na lezato .. vyzera to neskutocne zle, ale tak hej, za tu cenu pidi domceka so zahradkou 1x1m by v BA nekupili asi ani pol garsonky. Ale tak je vidno, co sa deje uz dlhu dobu, ako sa meni vsetko.


nejde o to ze byvas len 5km dalej od cunova, ale to ze byvas uz v madarsku. neviem ake presne obmedzenia maju madari, ale asi mozes pobehat kludne cele madarsko a potom sup na slovensko, lebo byvas blizko pri hraniciach. pripadne opacne, pobehas cele sk a sup na madarsko a tam znovu. takze povolit pendlovanie znamena ze sem moze prist niekto co pobehal bohvie kde vsade
04.05.2020 - 23:04:36
01
mailer napísal:
Zavreté hranice chýbajú aj mne, ale nie je to priorita, predsa si to tu nechceme rozširiť ako v Taliansku a inde. Presne ako keď sme zabránili komunitnému šíreniu v osadách, len vo väčšom. AJ mne chýba lacný benzín z Rakuska, a nákupy v Bipe a Spari. Ale prežijem to, aspoň podporím Slovenských obchodníkov a tým aj ekonomiku. Najviac mi z toho ajtak chýbajú cestné výjazdy.
A Plačkovia s prihraničných dedín? Každý rozumný človek, ktorý ušetrí na bývaní v Rajke, Kittsee a pod pred Bratislavou prekonáva toto obdobie z úspor predsa.


to si napisal presne, ROZUMNY clovek... bohuzial takych vela nie je. kolko sa to odporucalo mat rezervu? na polroka pravidelnych vydavkov? najskor si spravim rezervu a potom pripadne minam nadbytok. a nie ze najskor miniem a potom rozmyslam. pripadne si este poziciam dalsie lebo vlanajsi model 40" fullhd mi nestaci a musim mat tohtorocny 50" 4k

predvcerom ci kedy som pisal ze pockajte na leto a dovolenky a uz to kdesi v telke riesili, ze kedy budeme moct ist na dovcu do chorvatska a podobne. ze my sme v pohode, oni tiez tak aky problem. omg... lebo v tom chorvatsku budu len domaci a ten jeden co tam pride ze? a nie dalsich 10000 ludi zo vsetkych kutov sveta. netreba nikam lozit, da sa aj na sk v pohode podovolenkovat, a popritom aj vyuzit rekreacny poukaz :)
04.05.2020 - 23:28:45
04
jj, ja som chcel tento rok kvoli prckovi do Chorvatska. Vyckaval som do marca, ako sa korona vo svete rozlezie a v aprili som si zarezervoval chatu na Orave. A tesime sa rovnako ako k moru :-)
Je to bezpecnejsia volba.
05.05.2020 - 09:22:37
02
bezpečnejšia ale zimšia :D
05.05.2020 - 09:31:53
02
to hej, ale urcite lepsie ako letny bratislavsky vypek :-D
05.05.2020 - 09:59:05
02
A o tom to je. Keby sa ludia spravali zodpovedne, tak nam stacia nariadenia formou odporucani. Lenze my sme telata snaziace sa so vsetkym vydr..t a preto to musi ist prikazom.
05.05.2020 - 10:19:05
01
romanx: mozno aj polyzujes :D
05.05.2020 - 10:21:32
00
vypadá že zajtra zase posneží, a možno nie len na horách :)
05.05.2020 - 10:23:42
00
Písala kamarátka, čo pracuje v Londýne na psychiatrií status o tom, ako ďalší je kolega zomrel na koronavírus. Doslova napísala, že zamestnanci tam "kapú ako muchy" a pracujú 70 hodín týždenne. Pár správ o úmrtiach sestričiek a lekárov v UK sa dostalo aj do miestnych médií, pokiaľ za tým bol silnejší príbeh (t.j. mladá sestrička s tromi malými ďeťami, známy lekár, atď). Väčsinou sa to berie ako keď sa drevo rúbe aj triesky lietajú. To len na margo toho, keď niekto bude opäť zdielať niekoho, kto bagatilzuje koronu, napr s tým, že veď aj na rakovinu sa umiera veľa, alebo pozdieľa nejakú supertajnú konšpiráciu.
05.05.2020 - 10:45:25
07
hmm, v Cine lekari co kritizuju stat pre nedostatok ochrannych pomocok miznu, v Rusku nestastnymi nahodami vypadavaju z okien :x

https://www.aktuality.sk/clanok/787985/koronavirus-v-rusku-z-nemocnicnych-okien-vypadli-traja-lekari/
05.05.2020 - 10:52:20
00
Aj tieto umrtia budu pripisane korone? Alebo takto sa bezne umiera aj na rakovinu a pod...?
05.05.2020 - 10:56:21
00
Krásne je aj bagatelizovanie formou „všetky ostatné dôvody úmrtí nám zmizli, všade iba koronaaaaa“, prípadne „slabšie ako bežná chrípková sezóna, nie je čo riešiť“. Osobne by som tomu celkom rád veril, len správy za posledný kvartál + WorldoMeters štatistiky + EUROMOMO prehľady vytvárajú bohužiaľ celkom iný a veľmi konzistentný obraz :-(
05.05.2020 - 11:02:58
02
Ale netreba to "bagatelizovanie" dat trocha do kontextu? Napr VB vs my/CR? Vo VB na to prdeli statocne na zaciatku, takze na to doplacaju teraz. U nas bola reakcia rychla, nedostali sme sa do tej fazy ako su oni, preto na rozdiel od nich si mozme dovolit upozornovat na to, aby sa ine choroby neodsuvali na druhu kolaj. Ci?
05.05.2020 - 11:05:47
00
Volodja: vies co sa stane s clovekom, co ma chripku a je v maximalnom strese a pretazeny ? Ako kapu sportovci, , ktori prekonali chripku a nedali si povedat a zacali trenovat bez dostatocneho odpocinku? .. infarktom to konci .Ty konspirator :) .. Btw spravne sa pise konspiracna teoria, konspiracia je uplne nieco ine.
05.05.2020 - 11:07:17
03
Nádejné liečivo na obzore:

Prílohy:

covid_2Bearth.jpg
covid_2Bearth.jpg 71.99 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2020 - 11:14:26
09
keyboard_arrow_up