Trochen sa v doplnkoch vyzivy vyznam a odporucil by som cistu vodu alebo silnejsie rozriedeny jontak, napr. enervit. od Kompava.

Ja osobne vsak uz preferujem cistu vodu v na chrbte vo Camelbagu a v bufaci, kofola a horalka.

Niekedy a dobra fazulova nie je zla, ale az po vykone. :lol:
16.05.2008 - 20:31:01
00
no ja sa az tak do toho neruzumiem ale preco je rozriedeny lespi? :wink:
16.05.2008 - 20:37:32
00
no ja sa az tak do toho neruzumiem ale preco je rozriedeny lespi? :wink:


No, aby som bol presny. Dostat ho v praskovej podobe a je tam napisany pomer, v akom ho riedit. Z vlastnej skusenosti som lepsie makal, ked som to neriedil podla navodu, ale asi o tretinu az polovicu v prospech vody.
16.05.2008 - 20:40:55
00
aha tazke o trochu redsi mno vyskusam to :wink:
16.05.2008 - 20:46:23
00
aha tazke o trochu redsi mno vyskusam to :wink:


Vyskusaj. Kamosa na triathlone iontak zlozil, mozno aj preto, ze bol na slnku a mal ho riedeny v pomere podla navodu - to su vsak len dohady. Za mna hovorim, ze urcite riedit viac a pit aj cistu vodu. Enervit, pred vykonom, niekde v strede vykonu a po vykone. A po vykone mozes uz svihnut aj nejaky ten protak so sacharidakom v pomere 25:75 v prospech sacharidov.
16.05.2008 - 20:55:02
00
ja som bol vacsinou v tom ze ked dam menej vody bude viac ucinkovat alebo co ale az teraz mi doslo ze je to debilina :oops:

a este co je to protak?
16.05.2008 - 21:03:42
00
Len na okraj ENERVIT nie je od KOMPAVY...

A co sa tyka pitneho rezimu treba rozlisovat hypotonicke (pred a pocas) a hypertonicke napoje (pocas a po)...

edit: "protak" znamena asi v reci jeho kmena proteinovy napoj...
16.05.2008 - 22:41:17
00
Trochen sa v doplnkoch vyzivy vyznam a odporucil by som cistu vodu...


stara skola? :roll: ...cista voda je tak dobra akurat v lete na hradzu, nie na nejaky intenzivnejsi trening/vyjazd
17.05.2008 - 09:27:13
00

stara skola? :roll: ...cista voda je tak dobra akurat v lete na hradzu, nie na nejaky intenzivnejsi trening/vyjazd


matt: podla toho co pisal aj to "trochen sa v doplnkoch vyzivy vyznam" je veeeelmi nadsadene slovne spojenie :D

Celkovo tu vela ludi pise informacie jedna babka povedala, polopravdy, vymyslene pravdy atd a vydava to za absolutne dogmy :roll:

Vid ten kolaps z iontaku...

Asi by tu mal vzniknut "MYTHBUSTERS team" :P
17.05.2008 - 10:00:17
00
Moje dve male skromne skusenosti - Enervit iontak je dobry len tak na zalepenie ust - v pomere doporucenym vyrobcom :roll: Penco slape , alebo sa da nan namotat ze slape - v pomere doporucenym vyrobcom :wink:
17.05.2008 - 10:39:48
00
Oprava: Energofit, mozes ho pravdaze kombinovat aj s Hypofitom. Mozes pouzivat pravdaze aj ine znacky a ich produkty s podobnym ucinkom.

Protak je proteinovy nápoj. V tvojom pripade by som ho pouzival pol hodku po vykone v pomere 25% proteiny a 75% sacharidy. V tomto pomere sa mu v mojom kmeni hovori "Gainer". Mozes sa poohliadnut este po esencialnych amynokyselinach BCAA, ktore urychluju este viac rege svalstva a pravdaze dost dobra vec je multivitamin.


Naposledy upravil David Gilmour dňa 17.05.2008 - 12:19:18, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2008 - 12:17:37
00
...ziaden iontak Vam nikdy nebude "slapat" ani zvysovat energiu...iontak je iba napoj ktorym dodate telu vitaminy, mineraly a pod. ktore stratite potenim pri urcitom vykone.

a slapat na cistu vodu je total blud :!: pokial clovek podava urcity vykon. tym ze telu nedodavate urcite latky ktore telo spotrebuva pocas vykonu, svoj organizmus vlastne oslabujete a da sa povedat urcitym sposobom aj nicite. skuste autu nevymenit po urcitych km olej a uvidite co to s nim bude robit ... je to vlastne nieco podobne

takze este raz...iontaky, energeticke tycinky, gely Vam nikdy nedaju energiu navyse...na vsetkom mate napisane DOPLNOK stravy, takze tym iba organizmu nieco doplnate :wink:
17.05.2008 - 12:18:27
00
...ziaden iontak Vam nikdy nebude "slapat" ani zvysovat energiu...iontak je iba napoj ktorym dodate telu vitaminy, mineraly a pod. ktore stratite potenim pri urcitom vykone.

a slapat na cistu vodu je total blud :!: pokial clovek podava urcity vykon. tym ze telu nedodavate urcite latky ktore telo spotrebuva pocas vykonu, svoj organizmus vlastne oslabujete a da sa povedat urcitym sposobom aj nicite. skuste autu nevymenit po urcitych km olej a uvidite co to s nim bude robit ... je to vlastne nieco podobne

takze este raz...iontaky, energeticke tycinky, gely Vam nikdy nedaju energiu navyse...na vsetkom mate napisane DOPLNOK stravy, takze tym iba organizmu nieco doplnate :wink:


S tymto sa da suhlasit, ale pocas vykonu zatazovat zaludok niecim inym ,ako rychlo a lahko stravitelnym doplnkom vyzivy by bolo dost kontraproduktivne.

Suhlasim s tym, ze strava je najdolezitejsia, preto sa tie veci volaju doplnky vyzivy, nie nahrada vyzivy (jedla), ktora sa tiez da zadovazit.
17.05.2008 - 12:22:45
00
Môj nápoj je vybublinkovaná Vinea-biela a veľa veľa fitiek ale nie v jogurte ani v čokoláde :wink: a som :D
17.05.2008 - 12:27:13
00
Velo 5/2008 - je tam prehľad energetických tyčiniek a gelov + veľký článok "Jídlo jako palivo".

Môžete študovať. :)
17.05.2008 - 12:56:04
00
keyboard_arrow_up