Nakoniec sa mi podarilo zohnať tie E1700 Spline 2 , ďakujem za typ
12.05.2020 - 17:19:55
00
matko001, tie chromag-ba30 vyzerajú dobre, škoda že nerobia širšie...
ja som ako náhradu za (tiež stále pokrivené) ARC 40 kúpil wtb kom tough i40, profil majú podobný a ak sú obruby BA30 naozaj také hrubé ako na obrázku, tak by mohli dosť vydržať
na ARC sa obruba pokrivila veľmi ľahko a WTB ju majú zhruba rovnakú, sú tam len navyše dve vnútorné rebrá
som zvedavý, zatiaľ som ešte nepreplietol, ARC v 40mm šírke sú tuhé dosť, jazdím už mesiac bez dvoch susedných špíc od kazety, stačilo trochu docentrovať a stále to drží, akurát plášť furt niekde podfukuje

i.imgur.com
13.05.2020 - 22:35:52
00
543 napísal:
Vedeli by ste mi poradiť ráfik ,alebo komplet koleso na zadok ( 29") ,ktoré niečo vydrží , okolo 200€?
Momentálne jazdím RACE FACE Rim 29" ARC 25 Offset (12x148) a po dvoch týždňoch jazdenia je z boku slušne poprehýňaný,posekaný ,po každom výjazde treba doťahovať a centrovať špice ,lebo v ňom letajú.
90% jazdim v kameňoch.


Chlape za dva týždne jazdenia by som nekupoval nové , koleso sa podľa môjho názoru nemá čo ohýbať a nemajú z neho čo lietať špice nech jazdíš neviem ako agresívne rockgardeny. Ja som jazdil 30 mm široký syncross x30 ráfik, na 1.8 mm špicoch a viem aký náklad mu s mojou váhou dávam. Tvoj raceface je možno krehkejší má 28.1 mm ale mal by to byť kvalitný ráfik. Dobre uznávam že keď skáčem whipy , nedopadnem rovno, uletí z času na čas špic ,vačšinou sa ulomí pri hlavičke v náboji. Ale je to maximálne 2 alebo 3 špice za minulú sezónu a dokonca jeden sa mi kvôli vyzúvaniu pláštu nechcelo riešiť a dával som tomu kolesu 2 mesiace zimného jazdenia bez špicu. Začiatkom roka som to narovnal má to malú odchylku ale nič strašné, preplietol som zadok na 2.0 mm výplet a do niplov sme dali po malej kvapke modreho locktidu , vypletene tenziometrom na moju váhu a koleso je úplne v poriadku. Keď vravíš že máš na ňom najazdené naozaj 2 týždne , dal by som ho reklamovať ako vadne urobený výplet. Na ohýbanie ráfiku daj dozadu vložku do ráfiku keď rád jazdíš extrémne nízke tlaky.
14.05.2020 - 00:00:07
00
Ver či never ,ale je to tak . V zadnom kolese sa začali povolovať ,neustále práskanie z kolesa. Po každom výjazde ich bolo treba doťahovať, niektoré lietali jak handra vzduchom ... Ako som čítal zahraničné recenzie ,tak to nieje nič ojedinelé na zadku. Písal som do canyonu, čakám na odpoveď.
Keď som nahadzoval špice spať ,tak aj ráfík bol z boku v rôznych miestach zvlnený,dosekaný. Na väčšinu slovenských zvážnic ,trailov určite raceface s prehladom stačí ,ale massif des calanques mu zjavne dáva zabrať.
Extrémne nízske tlaky nejazdím, v podstate pod 1,9bar = rozsekaná duša.
K Dt swiss som už objednal aj tannus armour aby som mohol začať jazdiť tlaky na 1,5-1,7bar
14.05.2020 - 08:10:45
00
lukas6s8p: ja nič moc širšie do rámu nedám - 30mm s 2.4" ardentom je úplné maximum, takže pre mňa sú akurát.

Aktuálne dočasné ráfy vyzerajú byť zožraté zvnútra z Beach race, takže ešte možno chvíľu vydržia, ale úplne im už neverím
14.05.2020 - 14:01:09
00
Zveziem sa v téme, nechcem kvôli tomu zakldať novú. Kamoš celkom veľa načítal o kolesách, a jeho záver je že množstvo špicov a tuhosť výpletu ďaleko prevyšuje dôležitosť ráfiku v kolese, ak sa bavíme o tom ako odolné bude koleso. Má to blízko k pravde?
15.05.2020 - 10:55:44
00
Existuje veľa ráfikov, ktoré sú vyslovene náchylné na zlyhanie/vznik problémov kvôli materiálu, profilu, (ne)prítomnosti istých súčastí atď.

Nevhodný ráfik nezachráni ani 48 špicov. Naopak, dobrý ráfik si vystačí aj s menším počtom ako 32.

Keď sa hľadajú extrémne a špeciálne riešenia, tak viac špicov pomôže. Ale nevidím to ako podmienku vzniku odolného kolesa pre tvrdšie jazdenie bežného bikera.

Je to tak 50/50 v mojich očiach, treba rovnakú pozornosť venovať ráfiku a aj výpletu.
15.05.2020 - 13:34:38
03
Ďakujem, dáva zmysel.
15.05.2020 - 15:51:29
00
Zdar banda,

Aj ja važujem nad novými kolesami. Momentálne jazdím prevažne XC, ale s postupom času sa dostávam čoraz viac k trailovému jazdeniu. Dobrá správa je, že viem čo chcem, len nemám skúsenosť / vedomosť, ktorú by som rád dostal od vás.

Chcem ísť do značky DT Swiss - primárne kvôli ich ratchet technológii a zvuku pri 54 zuboch (och, zaľúbil som sa :D).

Moja pomerne jednoduchá otázka smeruje na ráfiky (pozn. viem, že ratchet systém sa začína od 1700 vyššie) – rada 1900 vs. 1700 – môžem predpokladať, že keď sú z rovnakého materiálu a 1700 je ľahší, tak bude aj menej pevný? Platí v tomto prípade, že viac materiálu = väčšia tuhosť? Takže teoreticky by som v hone za tuhosťou medzi týmito dvoma ráfikmi mieril po rade E1900 alebo H1900 namiesto M1700? Alebo mi niečo uniká ??
02.06.2020 - 09:03:43
00
Ahojte. Keďže som trochu z ťažších (120kg) chcel by som dať na bike lepšie kolesá. Mam Cube Attention SL. Rozhodujem sa ci dat pre pliesť základné co sú tam alebo spraviť druhu sadu. Rozmýšľal som na remerx rx 2030. Alebo radšej iné? Chcel by som sa zmestiť pri komplet kolesách do cca 250-300€. Je to reálne? Nejazdí žiadne bomby ale nejaké zvaznice, kamene, korene.
19.04.2022 - 21:13:59
00
S tvojou váhou, mám kamaráta čo má 120 kg odporúčam tieto ráfiky https://www.bike-discount.de/en/dt-swiss-fr-560-29-free-ride-rim
náboje keď chceš ušetriť vyber shimano špice dtswiss chapmion a máš pokoj. On dal náboje dt swiss 350 len to už ide cena hore. myslím že do tých 400 by si vošiel a máš na roky pokoj.
Chalani tu dávali zapliesť v Poľsku nejaká firma , nespomeniem si názov, možno by stálo zato napísať čo chceš a akú dajú cenu.
20.04.2022 - 18:26:59
00
Ja mam hodne cez120 a rafky som vymenil za Mach1 650 alebo 5,50SL.Kym som nemal tenzometer stalo sa ze som to neustriehol a ked sa par drotov uvoľnilo potom pod par hlavickami praskol raf. Odkedy strážim napnutie vypletu tak za 3tkm mi na zadku praskne jeden drat,co vymenit nie je ziaden stres...Vyplet je origo na Haibike akurat rafky Rodi stali za hovno.A vlastne aj tie prasknute draty boli na kolesach co som sam vypletal a droty boli DT .
20.04.2022 - 18:48:57
00
Takze ten setup. By mohol byt nejak takto? Pripadne co by ste zmenili, ale zas nie moc cenovo inde. Teraz to vychadza cca tak ako som chcel. Tie rafiky Dt swiss co ste mi tu odporucali su uz dost cez rozpocet bohuzial.

Prílohy:

Screenshot_20220421-212201_Chrome.jpg
Screenshot_20220421-212201_Chrome.jpg 86.76 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2022 - 21:44:00
00
Máš zadný náboj na RU? Ten by som asi zmenil - celkovo shimano náboje moc nemusím, lebo kónusy moc nemusím.

Naozaj máš všade špice rovnakej dĺžky? To sa mi úplne nezdá.

Koľko by stáli sapim Race? Ja ich mám na mojich kolesách a pri enduro použití majú vydržať cca 140kg, takže pri bežnej jazde výrazne viac a sú ľahšie (lenže ja ich mám za dobré ceny, tak neviem ako sa do toho vojdes)

Niple toho prežijú veľa, ale ja som dával teraz double square ktoré majú dlhší závit. Neviem či to naozaj urobí rozdiel, ale pôsobí to dobre
21.04.2022 - 22:30:31
00
Oba mam na RU ale dopredu chcem na pevnu pre pripad vymeny vidlice. Toto je len taky supis nie este objednavka. Tento naboj je s loziskami. Neni velky vyber 135mm micro spline a najlepšie aie CL.
21.04.2022 - 22:50:18
00
keyboard_arrow_up