gwixt napísal:
Je to 5€/mesiac ked zaplatis na rok dopredu.


Bohuzial asi Covid kriza sa prejavila naplno a Strava potrebuje nejak prezit. Bohuzial ludia si zvykli na dobre veci "zadarmo" a teraz im ich zobrali. Nie je to asi idealna biznis strategia, ale z nejakeho dovodu sa tak rozhodli. Sam som zvedavy ako sa to vyvynie a lebo bez ludi moc takato aplikacia nema zmysel.
Ale zase verim tomu, ze tie features "zadarmo" je dost tazke a drahe prevadzkovat pre desiatky milionov ludi.
Aj ked nevyuzijem komplet vsetky funkcie, ja si to aspon na rok zaplatim. Uz len za tie roky pouzivania bezplatne.
Chapem, ze pre niekoho moze byt 60€ na rok vela, ale je mi to celkom usmevne, ked si pomyslim ze tu drviva vacsina mina na veci okolo bicykla omnoho viac a su to rovnake alebo vacsie "zbytocnosti" ako cela strava.


Však aj pocas korony sa bikovalo a trenažérovalo. Co sa tyka poslednej vety, tak hej, kupujú si ľudia hocičo, ale aj tú najväčšiu zbytočnosť aspoň vedia uchopiť do ruky resp. posunúť ďalej. Za 60€ mam spotrebak na cestak na celú sezónu...
20.05.2020 - 21:29:42
01
gwixt Ale koho zaujma ako to vychadza na mesiac pri rocnej platbe, ked treba naraz zaplatit 60€ :-) Realne mesacne je to 8€, to je typicky marketingovy tah tych 5€ :-)
Urcite je to narocne udrziavat, to im nikto neberie, ale ked je raz nejaka apka zadarmo, resp jej hlavna funkcia, a to cim je vlastne zaujmava, tak je debilina to casom pre narast spoplatnit, a nie zrovna malou sumou...
20.05.2020 - 21:32:33
00
lto subjektivne ked to zhodnotim, tak na Fenix stlacim 2 tlacidla a mam spusteny zaznam trasy. Mobil mam odlozeny v ruksaku, pride mi pohodlnejsie mat na rukach hodinky. Cize aj vsetky udaje, ktore ma zaujimaju si tam viem navolit (tempo, HR, vyskove metre atd), synchronizacia je velmi rychla (neviem ako suunto a ostatne, ale garmin to ma velmi rychle). Do novsich Fenixov si vies nahrat aj mapy a navigovanie ak sa nemylim, to je tiez pohodlnejsie ako stale vytahovat mobil a pozerat kam ist.
Dalsia vec je vydrz baterky, 10h so zapnutym trackovanim a stale cez 60%, pri normalnych mobiloch to asi tolko nebude. A v neposlednom rade to vies pouzit aj ako hodinky nie len na bajku :)
V podstate s tym vies trackovat skoro kazdy sport...lyze, plavanie, beh, korcule, turistiku...a mozes ich normalne nosit cely den ako klasicke hodinky :) Pre mna je to lepsie takto, nastastie, kazdemu vyhovuje nieco ine a preto je tu priestor na diskusiu :)
20.05.2020 - 21:42:02
010
lto napísal:
Takto to vobec nefunguje, ako si myslis, gwixt

tak nam prezrad ako to vo svete funguje :)

LukeBikerider napísal:
Však aj pocas korony sa bikovalo a trenažérovalo. Co sa tyka poslednej vety, tak hej, kupujú si ľudia hocičo, ale aj tú najväčšiu zbytočnosť aspoň vedia uchopiť do ruky resp. posunúť ďalej. Za 60€ mam spotrebak na cestak na celú sezónu...

tak to ti gratulujem! 60€ je tak 1,5 plasta :D

ja tiez vo vsetkom sa snazim hladat za cenou aj to co mi to prinasa a ked sa mi nepaci pomer "cena/vykon", nech je cena akokolvek uzasna, tak si to nekupim, takze chapem a respektujem ak niekto neda za stravu 60 alebo ani 20€

k tej korone ... cital som jeden zaujimavy komentar, ze touto krizou akosi dosli "free money", ktore mohli firmy ako strava ziskavat od investorov a minat a fungovat v pohode v strate

Jaiub napísal:
gwixt Ale koho zaujma ako to vychadza na mesiac pri rocnej platbe, ked treba naraz zaplatit 60€ :-) Realne mesacne je to 8€, to je typicky marketingovy tah tych 5€ :-)
Urcite je to narocne udrziavat, to im nikto neberie, ale ked je raz nejaka apka zadarmo, resp jej hlavna funkcia, a to cim je vlastne zaujmava, tak je debilina to casom pre narast spoplatnit, a nie zrovna malou sumou...

je uplne bezne a logicke, ze dlhsie predplatne je lacnejsie, na tom nie je nic zvlastne ... a zaujimat by to mohlo ludi, ktorym sa zda 60€ vela lebo tak usetria 36€ :)

a ja suhlasim, ze tato strategia so spoplatnenim najpopularnejsich funkcii nie je dobra a moze sa im velmi vypomstit, sam som zvedavy co bude o rok

btw takyto model premium clenstva sa mne osobne paci viac ako keby som mal mat stravu zasratu reklamami


Naposledy upravil gwixt dňa 20.05.2020 - 21:47:21, celkovo upravené 1 krát.

20.05.2020 - 21:45:23
00
No, mobil mam sluzobny a toho Garmina by som musel kupit :) ale pri behu by to bolo pohodlnejsie, to je fakt
20.05.2020 - 21:46:51
02
v prvom rade aplikacie s gps v mobile uz z principu meraju vzdialenost/rychlost/vysku/nastupane metre daleko nepresnejsie ako cyklokomp so snimacmi a barometrom ... to uplne staci, o ovladani, navigovani a celkovom nepohodli prace s mobilom na bajku ani nehovorim ...
20.05.2020 - 21:48:05
00
Tak ja dúfam, že Strava neskrachuje skôr ako mi skončí predplatné 😃
20.05.2020 - 21:48:37
03
Strava 8, Netflix 8, HBO 8. Internet 18, PS Plus 9, net v mobile 10,antivírus 5, nejaké filmy Google movies 15, spotify 5,Cloud 5 hneď sa to nazbiera na 100vecku mesačne za nehmotné veci:)
20.05.2020 - 21:49:11
03
....a pritom takova blbost, coo? :D :D :D
20.05.2020 - 21:52:22
00
gwixt napísal:
je uplne bezne a logicke, ze dlhsie predplatne je lacnejsie, na tom nie je nic zvlastne ... a zaujimat by to mohlo ludi, ktorym sa zda 60€ vela lebo tak usetria 36€ :)

a ja suhlasim, ze tato strategia so spoplatnenim najpopularnejsich funkcii nie je dobra a moze sa im velmi vypomstit, sam som zvedavy co bude o rok

btw takyto model premium clenstva sa mne osobne paci viac ako keby som mal mat stravu zasratu reklamami


Plášte na cesťáku mi vydržali zatedy viac ako jednu sezónu, skôr som myslel reťaze, mazivo a pod. ale to len tak okrajovo. Ved presne si to načrtol. Ked nechcem reklamu a chcem ultimatne funkcie tak si zaplatim. Ja by som napriklad ako free user reklamu vedel pochopit. Myslím že vela firiem dodavajucich športový materiál a pod by sa islo potrhat za tou komunitou a s cielenou reklamou (nie reklamy na pripravky na zlepšenie stavania a predĺženie "nadobicka") by to bolo v poho. Ale to uz je vec názoru...
20.05.2020 - 21:55:53
02
lto napísal:
Luthy: noo, a teraz mi prezrad, v com je nejake zariadenia ako garmin, suuntoo , atd. .. a zihadlo 5 moze prispiet tiez, lepsie ako mobil s barometrom a lepsim gps cipom ako prevazna cast garmin zariadeni. To som fakt zvedavy, na tie argumenty :D

edit:stale na nich mozem pouzit napr. Locus a bude to lepsie ako hentie spominane srajdy /Garmin a pod. .. je fuk , ze stoja 500e+/

lepsí vo výdrži, lepší v presnosti zaznamu, lepší v udajoch o aktivite ak chceš teda viac sportovne napredovať, ako ako tie garmin podfaky :D
20.05.2020 - 21:59:03
00
Až nám skončia free trialy, tak návrat ku klasike!! :)
Príloha:
strava.jpg
strava.jpg 62.05 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2020 - 22:00:41
01
LukeBikerider napísal:
Plášte na cesťáku mi vydržali zatedy viac ako jednu sezónu, skôr som myslel reťaze, mazivo a pod. ale to len tak okrajovo. Ved presne si to načrtol. Ked nechcem reklamu a chcem ultimatne funkcie tak si zaplatim. Ja by som napriklad ako free user reklamu vedel pochopit. Myslím že vela firiem dodavajucich športový materiál a pod by sa islo potrhat za tou komunitou a s cielenou reklamou (nie reklamy na pripravky na zlepšenie stavania a predĺženie "nadobicka") by to bolo v poho. Ale to uz je vec názoru...

Tazko vyhoviet kazdemu. Uz len ked si wahoo alebo polar zaplatili promotion tak ludia na to pindali, ze take veci nechcu vidiet vo svojom feede.
20.05.2020 - 22:01:30
00
KinDo napísal:
bateria - ak dokazes s telefonom zaznamenavat trasu (y) 2 (a viac) dni po sebe, tak si vyhral :)

8 hodin zaznamu mi zoberie tak 30% baterky. Ano, jasne .. je to horsie ako specializeovane zariadeni (okrem garminu :D) .. ale toto nie je problem, kedze smartfon sa pouziva aj na ine veci, ako tato vec.
Luthy napísal:
Dalsia vec je vydrz baterky, 10h so zapnutym trackovanim a stale cez 60%, pri normalnych mobiloch to asi tolko nebude. A v neposlednom rade to vies pouzit aj ako hodinky nie len na bajku :)
V podstate s tym vies trackovat skoro kazdy sport...lyze, plavanie, beh, korcule, turistiku...a mozes ich normalne nosit cely den ako klasicke hodinky :) Pre mna je to lepsie takto, nastastie, kazdemu vyhovuje nieco ine a preto je tu priestor na diskusiu :)

vydrz nie je lepsia ako pri mobile .. bohuzial :) .. trackovat vies na mobile aj tie ostatne veci .. ale si sa dotkol toho krucialneho problemu, preco mobil nie :) /vydrz to ale rozhodne nie je/
gwixt napísal:
tak nam prezrad ako to vo svete funguje :)

Strava si za to pyta peniaze, preco by som ti to mal zdarma prezradzat ? Obzvlast, ked je to take jednoduche :)
20.05.2020 - 22:02:42
00
zihadlo 5 napísal:
lepsí vo výdrži, lepší v presnosti zaznamu, lepší v udajoch o aktivite ak chceš teda viac sportovne napredovať, ako ako tie garmin podfaky :D

vydrz nie .. mylis sa :) .. a velice. Dotycny mobil , co mam vie trackovat bez inej baterky, externaj baterky viac , ako tvoj garmin :)
presnost .. tiez nie .. to sa tiez mylis .. lacne (aj niektore drahe) garminy maju nahovno presnost /u tu toho bolo dost o tom popisaneho/ .. a niektore mobily naopak lepsie (spominany mobil ma aj barometer .. ale strava ho imho nevyuziva).A vobec ..vies preco nie garmin ? Pretoze ich hardware je 100 rokov za opicami .. nakupia hw 5 rokov popredu, potom to predavaju za strasne peniaze, aby neprerobili, pricom barsjaky cinsky sunt ich v tomto predbehne :) .. vies kolko garminackych somarin novych bolo s len US gps, ked barsjaka sunka z ciny uz mala galileo, glonas aj cinsky (zabudol som meno) gps ?
udaje o aktivite ? co to ma spolocne preboha s mobilom ?

edit: existuje len jeden, resp. mozno dva argumenty, preco mobil nie, ale nikto ich zatial nedal :) /a jeden z nich je nahovno u vela zariadeni, aj ked je deklarovane .. casto klamarsky/ .. resp. boli spomenute len tak trochu okrajovo. V kazdom pripade si treba uvedomit, ze ak ma niekto mobil, slusne zariadenie v tychto veciach (nie dementny 32b mediatek), tak preco by mal kupovat dalsi garmin alebo podobbnu sracku, za 500e, len preto, ze .. eh. Lebo .. to tvrdite vy ? Co je to kua za argument ? Kebyze to stoji 20e ..
20.05.2020 - 22:07:09
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up