A ako ho nastavujes ty?
17.05.2020 - 23:25:55
00
Skús rozviesť túto teóriu? Prečo je malá pravdepodobnosť?

Bežne to tak robím a nemám s tým problém
17.05.2020 - 23:31:11
00
misoR napísal:
A ako ho nastavujes ty?

Vystredím kotúč voči prasaťu,potom stlačím páku aby sa vysunuli piesty a podľa potreby dorovnám/pridŕžam piesty tak aby boli rovnako von, platničky mali rovnaku vzdialenosť ku kotúči.
Ak máš lenivý pestik/piesty tak obyčajným stlačením páky mu jednak nepomôžeš a druhak budeš mat jeden von viac a videl som už ako pri takomto nastavovaní šuchal kotúč o telo prasaťa alebo ako vytiekla kvapalina z pod tesnenia keď sa zodrali platne a jeden piest bol na doraz. Hope, Magura to majú takto v servisnom manuáli.

Chápem, že je jednoduchšie zatlačiť páku a utiahnuť šróby ale brzdy sú brzdy,tie nebudem fušovať.
18.05.2020 - 00:30:55
00
A čo v prípade, že nedokážeš vystrediť strmeň voči kotúču? Napríklad z dôvodu, že uchytenie brzdy to neumožňuje. Napr na IS uchytení. Už som to zažil a nešlo to vycentrovať ani bohovi, takže stále bol jeden piestik vysunutý viac ako druhý.

Za 12 rokov jazdenia na bicykli aktívne a 11 rokov s kotúčovými brzdami som ich nenastavoval inak, než uvoľnením strmeňa, zatiahnutim páky a súčasným upevnenim strmeňa. Myslím, že aj 90% ostatných členov tohto fóra.
18.05.2020 - 08:30:46
01
tiez mi ide von jeden piestik viac ako druhy. zadnu som stlacenim paky nedokazal nastavit. lebo suchal kotuc o prasa. tak od oka a za pomoci posuvneho som ho nastavil. momentalne mam uz ten isty problem aj na prednej - po vymene platni rovnake medzery a zabehnuti je zrazu jeden piest blizsie ako druhy. a to maju brzdy 2 mesiace. bud je shimano fakt uplny shit alebo len demolujem vsetko co mi pride pod ruky.
(jazdil som avid jucy7 cez 8 rokov bez akehokolvek servisu, len som menil platne, uplne bez problemov, odkedy mam ospevovane shimano (uz druhe) tak jeden fail za druhym)
18.05.2020 - 08:41:33
00
S tym nastavovanim ... ak je napriklad hadicka vedena vo vidlici, tak stale taha - naklana prasa do boku... tiez sa priklanam k scart-ovi ze takto sa neda uplne presne nastavit prasiatko. Mozno tak nahrubo, na zakladne usadenie hej, ale jemnejsie dostavenie uz rucne. Pozeram aby sa obe platnicky vysuvali rovnako, potom aby ziadna z platniciek nevychylovala kotuc a aby vrchna a spodna strana dosadali rovnomerne... rovnobeznost platnicky a kotuca. Dam si pod koleso biely osvetleny papier a pozeram cez strbiny. Prvym predpokladom je vsak rovny koruc... lebo ak hadze kotuc, nastavit je takmer nemozne...
Na jednom videu som videl taku kvazi pomocku, ze pri osadni brzdy dat medzi kotuc a platnicky tenucky plast... nieco na sposob starej rozstrihanej platobnej karty. Neskusal som to, ale zda sa mi ze ta medzera je uzsia nez plastova karta...
18.05.2020 - 08:56:07
01
memorex napísal:
Ahojte, prosím o radu - nechcem zakladať nové vlákno - brzdy TRP Spec Trail, šúchal mi kotúč, tak som to len uvoľnil, vycentroval stlačením páčky a dotiahol a zrazu mi páčka zaberá o dosť neskôr... t.j. musím ju stlačiť skoro až na doraz, aby začala brzdiť... nie, že by bolo niečo zlé, alebo nebrzdilo, len sa mi nejako povolilo lanko alebo čo a zaberá neskôr... ale neviem nájsť, kde sa to nastavuje, netušíte prosím..? Na starých lankových brdzách som mal koliesko, ktoré akokeby naťahovalo lanko a tým som si to nastavoval - tu mám len koliesko, ktorým sa nastavuje "odstup" brzdrovej páčky od gripu, ale priebeh brzdenia je rovnaký - zaberá až skoro pri úplnom stlačení, potrebujem, aby to zaberalo skôr... vďaka za rady!


Pravdepodobne ide o hydraulicke brzdy takze lanko tam nemas. Ak mas pocit ze su makke, skus vybrat koleso, stlac brzdu naprazdno, platnicky sa priblizia trochu viac k sebe a vloz koleso napäť. Nestlacaj vela krat lebo tam nezmestis kotuc. Pripadne treba pozriet ci nemas zavzdusnene brzdy.
18.05.2020 - 09:13:32
00
bujnoss napísal:
Pravdepodobne ide o hydraulicke brzdy...

:tmi:
memorex, tu cast so stlacanim brzdy bez kolesa kludne preskoc a rovno ich odvzdusni. Ak nepomoze, tak ich trochu prepln, aj ked tym zvysis riziko suchania kotuca. Alebo vymenit za brzdy s inym krokom.
18.05.2020 - 10:31:30
00
a preco by to robil ked len posunul prasa? doteraz stym problem nemal. nic nepreplnaj, pravdepodobne to ani zavzdusnene nebude - ako by sa to asi pri posunuti prasata zavzdusnilo? . daj dolu koleso a opatrne stlacaj paku a pozeraj ako ti idu piesty - ci sa vysuvaju a vracaju oba rovnako, ja predpokladam ze rovnako nepojdu a preti ti aj jedna platna zacala casom suchat. je mozne ze kazdy ide inak a brzdu si mal nastavenu dobre a teraz si ju "rozhodil". roztiahni piesty a nastav ju znova - ked bude dobre nastavena aj chod paky sa vrati do normalu.
18.05.2020 - 11:20:11
00
Ked to vezmes do detailov, tak posunutim prasata sa nemohlo stat s krokom paky vobec nic.
18.05.2020 - 11:33:28
01
vcera som sa vysypal na bicykli a doma som si vsimol, ze z prednej brzdovej packy mi odletela odvzdusnovacia skrutka. da sa kupit aj samostatna skrutka, alebo musim celu novu packu? Packa je ShimanoMT201

Prílohy:

IMG_20200520_194702.jpg
IMG_20200520_194702.jpg 365.1 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2020 - 14:54:51
00
Da sa aj samostatna skrutka.
Mna vsak zaujima,ako je mozne,ze si na to prisiel az doma,ved ti to nemohlo brzdit.A tiez mi je divne,ze ti odtial vypadla,ved aj keby nebola dobre dotiahnuta,tak by si citil,ze ti to nebrzdi.Jedine,ze ti odtrhlo len hlavicku,ale to dobre nevidim.
21.05.2020 - 15:05:37
03
Cudoval by si sa, ale brzda bez tej skrutky normalne funguje, prestala by brzdit az vtedy keby otocil bike tak aby kvapalina vytiekla.
22.05.2020 - 06:21:48
05
Ale pri stlačení páky vyšplechne vždy aj vrchom.
22.05.2020 - 10:54:03
01
no a hlavne ta skrutka sa asi pri pane nevysrobovala - ten zavit moc zdravo nevyzera. ak aj kupis skrutku je mozne ze bude problem so zavitom. ta packa stoji 6€ https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-packy/shimano-brzdova-packa-mt200-hydraulicka-cierna.html
22.05.2020 - 11:04:31
00
keyboard_arrow_up